FB pixel TP pixel
Netflix v traileru láká na luxusní psychothriller. Autora přetáhl od HBO © Netflix

Netflix v traileru láká na luxusní psychothriller. Autora přetáhl od HBO

Streamovací gigant Netflix právě zveřejnil první ukázku k chystanému seriálovému soudnímu dramatu Anatomie skandálu. Ten veřejnosti odhaluje tajný život britského ministra plný nemanželských afér končící až obviněním ze znásilnění.

22. 3. 2022 12:45 | Filmové novinky

Pokud se vám líbil hvězdně obsazený thriller Mělas to vědět s Hughem Grantem a Nicole Kidman, určitě byste měli dát šanci i netflixovské novince s názvem Anatomie skandálu. Jeho první trailer nás seznámí s Jamesem (Rupert Friend) a Sophií Whitehouseovými (Sienna Miller), typickým bohatým a privilegovaným britským párem. James je vládním ministrem, který si s nabytou mocí myslí, že má právo dělat si, co chce. Naneštěstí pro Jamese se ale brzy jeho rodina stane středem skandálu, který otřese celou zemí, protože ministrovy promiskuitní aféry se dostanou na veřejnost. James je ovšem vedle odhaleného nemanželského sexu navíc obviněn ze znásilnění, a ocitá se tak uprostřed soudního procesu. Je James vinen, nebo jde o vykonstruovaný případ?

Za Anatomií skandálu stojí v roli producenta David E. Kelley, který napsal scénář ke skvostným Sedmilhářkám a jako showrunner vedl i tematicky výše zmíněnou minisérii Mělas to vědět. Ta se také točila kolem privilegovaného páru procházejícího soudním procesem, v němž byl manžel obviněn ze zločinu, i když navenek působil jako dokonalý muž a otec. Anatomie skandálu je natočena podle stejnojmenné knihy Sarah Vaughan, která se ve svých thrillerech často zaměřuje na postavy ve vysokých mocenských postech a sleduje, jaké důsledky mají jejich skandály na ženy, které jsou do tohoto chaosu zataženy. Seriál bude na Netflixu k vidění od 15. dubna.

 231 zobrazení  
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Vyproštění 2 hlásí dotočeno. O čem bude pokračování megahitu od Netflixu?
Vyproštění 2 hlásí dotočeno. O čem bude pokračování megahitu od Netflixu?
21.03.2022 15:30:00 | Filmové novinky

Jedno z nejočekávanějších akčních pokračování by mohlo na Netflix dorazit ještě letos. A konečně víme, o čem bude.

Daniel Radcliffe naznačil, kdy by se mohl vrátit do role Harryho Pottera
Daniel Radcliffe naznačil, kdy by se mohl vrátit do role Harryho Pottera
21.03.2022 14:00:00 | Filmové novinky

Režisér prvních dvou filmů o mladém kouzelníkovi a producent třetího dílu, Chris Columbus, prozradil, že by jednoho dne rád zfilmoval scénář divadelní hry a volné pokračování Harryho Pottera s názvem Prokleté dítě. Do kouzelnického světa se nechce vrátit sám.

Herní legenda Tekken ožívá na Netflixu. A první trailer vypadá skvěle
Herní legenda Tekken ožívá na Netflixu. A první trailer vypadá skvěle
20.03.2022 14:15:00 | Filmové novinky

Videoherní rubačka Tekken je plná zajímavé mytologie a propracovaných vztahů mezi postavami. A doposud nemá adekvátní filmovou či seriálovou adaptaci, která by stála za řeč. Teď by se to mohlo změnit.

Sci-fi roku? Recenze chválí Halo za velkolepost, fanoušky však úplně nepotěší
Sci-fi roku? Recenze chválí Halo za velkolepost, fanoušky však úplně nepotěší
20.03.2022 13:00:00 | Filmové novinky

Nová akční sci-fi Halo měla masivní rozpočet 90 milionů dolarů, což ji řadí na úroveň Hry o trůny. Není divu, že vyvolává nemalá očekávání. Nyní jsme se díky prvním recenzím dočkali reakcí na výsledné dílo. A ne všechno sklidilo chválu.