FB pixel TP pixel
Avatar 2 konečně ukázal válečnou řež. Nový trailer ale odhaluje největší slabinu © 20th Century Studios

Avatar 2 konečně ukázal válečnou řež. Nový trailer ale odhaluje největší slabinu

James Cameron dnes ráno představil nejnovější trailer na blížící se sci-fi Avatar: The Way of Water a konečně tak vidíme triky ve finální podobě. Kromě řady dosud neviděných podvodních scén jsme se dočkali i monumentálních střípků z bitevní vřavy. Zároveň je ale jasné, že film mnoho lidí zklame.

22. 11. 2022 10:25 | Filmové novinky

Pokud jste čekali, že druhý Avatar posune vyprávění o pořádný kus dál než první film, který – ruku na srdce – zrovna neoplýval nejoriginálnější zápletkou, budete u dvojky očividně skřípat zuby. Cameron a jeho scenáristé totiž po více než 10 letech chystají příběh o lidech, kteří vrací úder a vyženou Jakea, Neytiry a jejich děti k vodnímu kmeni, kde se budou znovu učit ovládat zvířata a naváží nová přátelství a romance. A pak... pak se to všechno zase popere v epickém střetu o všechno. Druhý Avatar zkrátka opět sází na jistotu a není se moc čemu divit. Cameron se očividně rozhodl, že The Way of Water je v podstatě začátkem nové trilogie o Jakeových potomcích a dělá z prvního dílu spíše intro pro předchozí generaci diváků. Ti nyní mají brát do kina svoje děti a sami mají pociťovat nostalgii z návratu na Pandoru. A vlastně nic proti tomu.

Cameron dějovou revoluci nikdy nesliboval a příběh Avatara má zkrátka parametry pohádky o vesmírných indiánech, kde se žádná pravidla žánru přepisovat nechtějí. Audiovizuálně pak očividně půjde o masivní žranici, která cokoliv z prvního filmu zadupává do země a znovu nás okouzluje fotorealistickými triky, které hlavně ve scénách pod vodou absolutně vyráží dech. 15. prosince se uvidíme v narvaných kinech. Už teď ale jasné, že ne každý bude z pokračování úplně odvařený. Mnoho diváků totiž čekalo, že kromě trikového vývoje se Cameron posune dál i po stránce děje. Třeba nás ale v kině nějaké zvraty čekají. Zatím to ale vypadá na dokonale vysoustružený komerční velkofilmový produkt a to také není ve světě klopýtajících komiksáren málo.

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
Reklama
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Blíží se konec Thora? Hemsworthovi hrozí vážná nemoc a zvažuje pauzu
Blíží se konec Thora? Hemsworthovi hrozí vážná nemoc a zvažuje pauzu
21.11.2022 16:00:00 | Filmové novinky

Hvězdný Thor a akční řezník Tyler Rake se možná brzy dočkají svých posledních dobrodružství. Herec Chris Hemsworth totiž oznámil, že si zřejmě vezme blíže neurčenou pauzu a bude se věnovat rodině. Za vším stojí nové odhalení dispozic vážné rodinné nemoci.

Šokující převrat u Disneyho: Domov Avengers odstřelil velkého šéfa a vrací legendu
Šokující převrat u Disneyho: Domov Avengers odstřelil velkého šéfa a vrací legendu
21.11.2022 11:00:00 | Filmové novinky

Tahle změna je sice pro náš rybníček hodně okrajovou záležitostí, ale ovlivní i naše životy. Hollywood totiž včera odpálil atomovku nejvyšší tonáže, když Disney oznámil návrat Boba Igera do pozice CEO. Proč končí neoblíbený Bob Chapek?

Zápletka pátého Indyho odhalena. Náckové zaútočí v nečekaném období
Zápletka pátého Indyho odhalena. Náckové zaútočí v nečekaném období
20.11.2022 17:00:00 | Filmové novinky

Magazín Empire ve svém nejnovějším čísle přinesl nové informace o chystaném závěrečném filmu Harrisona Forda v roli Indiana Jonese. Potvrdily se dlouhodobé spekulace, že Indyho čeká angažmá v dobývání Měsíce.

Noví Strážci galaxie přináší vánoční atmosféru. Kritici jsou naprosto nadšení
Noví Strážci galaxie přináší vánoční atmosféru. Kritici jsou naprosto nadšení
20.11.2022 16:00:00 | Filmové novinky

Už 25. prosince se na Disney Plus přiřítí noví Strážci galaxie, kteří prožijí jedno báječné vánoční dobrodružství. Fanoušky čeká Drax, Mantix, Star-Lord a dokonce i nová fáze dospělejšího Groota. A první recenze jsou nadmíru spokojené.