FB pixel TP pixel
Blíží se konec Thora? Hemsworthovi hrozí vážná nemoc a zvažuje pauzu © Marvel Studios

Blíží se konec Thora? Hemsworthovi hrozí vážná nemoc a zvažuje pauzu

Hvězdný Thor a akční řezník Tyler Rake se možná brzy dočkají svých posledních dobrodružství. Herec Chris Hemsworth totiž oznámil, že si zřejmě vezme blíže neurčenou pauzu a bude se věnovat rodině. Za vším stojí nové odhalení dispozic vážné rodinné nemoci.

21. 11. 2022 16:00 | Filmové novinky

Chris Hemsworth má v poslední letech skvěle rozjetou kariéru. Sám ztvárňuje akčního hrdinu Thora i netflixovského borce Tylera Rakea v sérii Vyproštění. Zároveň začal produkovat, dotočil spin-off Šíleného Maxe s názvem Furiosa a aktuálně má na Disney Plus dokumentární sérii Tělo nezná hranic. Právě během jejího natáčení ale Hemswortha potkala těžká životní rána, když se od lékařů dozvěděl, že má silné genetické predispozice k Alzheimerově chorobě. Oba jeho rodiče totiž mají gen APOE4, jenž je spojen se ztrátou paměti, a jeho dědeček již dokonce Alzheimerem trpí. Sám Hemsworth dokonce popsal, že dědeček často přechází do holandštiny, neboť je původem z Nizozemska, a mnohdy si i vymýšlí nová slova.

Pauza od filmu

Hemsworth pro magazín Vanity Fair přiznal, že natáčení dokumentární série mu otevřelo do jisté míry oči a začal obratem dokončovat zakázky, které měl již rozjeté. Nyní se tak dostal do stavu, kdy je schopný si vzít delší volno a věnovat se rodině v podobě herečky Elsy Pataky a tří dětí. Hemsworth neřekl, jak dlouhá jeho pauza má být, dá se ale odhadovat, že bude silně spojená i s tlakem ze strany finančních prostředků. Naštěstí má Hemsworth řadu vedlejších projektů vedle herectví (mimo jiné cvičící aplikaci), a tak není závislý na jediné práci.

Herec zároveň potvrdil, že se zřejmě blíží jeho konec v roli boha hromu Thora. Sám totiž cítí, že by pátý díl měl příběh uzavřít, aby se hrdina jen netočil v kruhu. Zároveň ale Hemsworth nevylučuje drobná camea. Herec již dříve vyjádřil snahu pracovat s tvůrci, kteří ho motivují, jsou otevření spolupráci a mají zajímavou vizi. Pozitivně takto nyní hodnotil spolupráci s Georgem Millerem na Furiose a dříve s Taikou Waititim na trhácích Thor: Ragnarok a Thor: Láska jako hrom

Zdroj: Vanity Fair

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
Reklama
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Šokující převrat u Disneyho: Domov Avengers odstřelil velkého šéfa a vrací legendu
Šokující převrat u Disneyho: Domov Avengers odstřelil velkého šéfa a vrací legendu
21.11.2022 11:00:00 | Filmové novinky

Tahle změna je sice pro náš rybníček hodně okrajovou záležitostí, ale ovlivní i naše životy. Hollywood totiž včera odpálil atomovku nejvyšší tonáže, když Disney oznámil návrat Boba Igera do pozice CEO. Proč končí neoblíbený Bob Chapek?

Zápletka pátého Indyho odhalena. Náckové zaútočí v nečekaném období
Zápletka pátého Indyho odhalena. Náckové zaútočí v nečekaném období
20.11.2022 17:00:00 | Filmové novinky

Magazín Empire ve svém nejnovějším čísle přinesl nové informace o chystaném závěrečném filmu Harrisona Forda v roli Indiana Jonese. Potvrdily se dlouhodobé spekulace, že Indyho čeká angažmá v dobývání Měsíce.

Noví Strážci galaxie přináší vánoční atmosféru. Kritici jsou naprosto nadšení
Noví Strážci galaxie přináší vánoční atmosféru. Kritici jsou naprosto nadšení
20.11.2022 16:00:00 | Filmové novinky

Už 25. prosince se na Disney Plus přiřítí noví Strážci galaxie, kteří prožijí jedno báječné vánoční dobrodružství. Fanoušky čeká Drax, Mantix, Star-Lord a dokonce i nová fáze dospělejšího Groota. A první recenze jsou nadmíru spokojené.

Nový Vetřelec vznikne a půjde ve stopách Predátora. Už obsadil novou Ripleyovou
Nový Vetřelec vznikne a půjde ve stopách Predátora. Už obsadil novou Ripleyovou
20.11.2022 15:00:00 | Filmové novinky

Chystaný restart Vetřelce, kterého se ujme režisér Fede Álvarez, se konečně probouzí k životu. Nové zprávy odhalují představitelku hlavní role a stav natáčení.