FB pixel TP pixel
Black Panther 2 vrací Marvel ke kvalitě Avengers. Kritici mluví o zdrcujícím zážitku © Marvel Studios

Black Panther 2 vrací Marvel ke kvalitě Avengers. Kritici mluví o zdrcujícím zážitku

Black Panther 2 má za sebou první projekci a s ní přichází i první reakce diváků, mezi nimiž nechyběli ani recenzenti. A pokud vám poslední filmy od Marvelu moc nevoněly, můžete si být jistí, že tentokrát vás čeká závan starých dobrých časů.

31. 10. 2022 15:00 | Filmové novinky

Snímek Black Panther: Wakanda nechť žije to od začátku neměl jednoduché, když během psaní scénáře zemřel herec a hlavní hvězda projektu Chadwick Boseman. Marvel tak musel řešit komplikovanou situaci, nakonec se však rozhodl Bosemana nepřeobsadit a naopak jeho skon zahrnul do samotného příběhu. Otěže tak v novém filmu přebírá celá skupina postav, jež se Wakandu pokouší dostat zpět na nohy, zatímco se vyrovnávají se ztrátou svého bratra a přítele. Do toho však útočí podmořské království v čele s princem Namorem, který sám touží po odpovědi, na čí straně africké království vlastně je.

Režisér Ryan Coogler musel žongovat se zatraceně hodně míčky, podle prvních reakcí se však se svým údělem vypořádal se ctí a doručil větší, sebevědomější, zároveň však v jistém smyslu komornější a intimnější pokračování, které se nebojí velkých emocí. Ano, někteří recenzenti neváhají použít slovo patos, které jistě nebude řadě diváků příliš chutnat, je však potřeba si uvědomit, že film zvolil vyrovnání se se ztrátou blízké osoby jako své ústřední téma, jež se line celým filmem. Patos tak má v příběhu rozhodně své místo. Zároveň však recenzenti srší chválou i na akční scény a samozřejmě i herecké nováčky v čele s Dominique Thorne a Tenochem Huertou v rolích Riri Williams alias Ironheart a Namora. Ludwig Göransson zase prý skvěle navázal na soundtrack z prvního filmu. Některé reakce dokonce neváhají mluvit o nejlepším filmu od Avengers: Endgame a návratu Marvelu ke kvalitě, která z něj učinila v rámci popcornového entertaimentu fenomén.

Zdroj: THR

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
Reklama
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Scenárista Zaklínače odhalil šokující chování štábu. Knihám i hře se vysmívají
Scenárista Zaklínače odhalil šokující chování štábu. Knihám i hře se vysmívají
31.10.2022 14:00:00 | Filmové novinky

Populární netflixovskou fantasy Zaklínač v posledních dnech provází jedna šokující zpráva za druhou. Vedle zdrcujícího oznámení Henryho Cavilla o opuštění hlavní role se objevily informace o části scenáristického týmu, který knihami i hrami pohrdá.

Nejpodceňovanější akční seriál se vrací. Trailer má Prahu i šmrnc Jacka Bauera
Nejpodceňovanější akční seriál se vrací. Trailer má Prahu i šmrnc Jacka Bauera
30.10.2022 13:30:00 | Filmové novinky

Mysleli jste si, že po Pánovi prstenů už Amazon letos nic epického nenabídne? Chyba lávky! Ještě před koncem roku se totiž vrátí akční analytik CIA Jack Ryan a opět u toho bude spousta akce.

Avatar 2 zničí močové měchýře. Bude delší než jednička i Avengers: Endgame
Avatar 2 zničí močové měchýře. Bude delší než jednička i Avengers: Endgame
30.10.2022 12:40:00 | Filmové novinky

Magazín The Hollywood Reporter získal informace o délce nového dílu megahitu Avatar. A podle všeho bychom si měli před zapnutím promítačky dojít na záchod a raději si ani nekupovat pití. K závěrečným titulkům totiž povede opravdu hodně minut v sedačce.

Zaklínač přeobsadil Geralta z Rivie! Netflix už oznámil hereckou náhradu
Zaklínač přeobsadil Geralta z Rivie! Netflix už oznámil hereckou náhradu
30.10.2022 8:00:00 | Filmové novinky

Netflixovský Zaklínač po třech sériích ztratí svého ústředního představitele. Kvůli návratu do role Supermana a také upsání se několika dalším projektům v kůži Geralta skončí Henry Cavill. Nahradí jej ale člen oblíbené herecké rodiny, pro kterého to bude velká šance vyrovnat se slavnějšímu staršímu bratrovi.