FB pixel TP pixel
Scenárista Zaklínače odhalil šokující chování štábu. Knihám i hře se vysmívají © Netflix

Scenárista Zaklínače odhalil šokující chování štábu. Knihám i hře se vysmívají

Populární netflixovskou fantasy Zaklínač v posledních dnech provází jedna šokující zpráva za druhou. Vedle zdrcujícího oznámení Henryho Cavilla o opuštění hlavní role se objevily informace o části scenáristického týmu, který knihami i hrami pohrdá.

31. 10. 2022 14:00 | Filmové novinky

Vedle Stranger Things býval seriálový Zaklínač jedním z nejžádanějších zboží Netflixu. První řada trhala rekordy sledovanosti, fanoušci knižní i herní předlohy seriál z většiny přijali a i když se od nich na seriál snesla řada námitek, sympatický Henry Cavill v hlavní roli zaklínače Geralta dokázal svým charismatem mnohé z nich zmírnit. Po mizerné druhé řadě, která kvůli nesmyslným scenáristickým rozhodnutím nakonec propadla i divácky, přišel šok v podobě oznámení Henryho Cavilla. Ten na svém Instagramu oznámil, že v roli Zaklínače po třetí řadě končí a místo něj bude obsazen Liam Hemsworth. Tato pro fanoušky seriálu ohromující informace ale zastínila jinou znepokojivou zprávu, která nedávno doputovala ze Zaklínačova scenáristického týmu.

Podle bývalého scenáristy seriálu Beau DeMaya totiž v části tvůrčího týmu nepanoval vůči knižní předloze ani k herním adaptacím prakticky žádný respekt. DeMayo se v nedávném interview vyjádřil, že „je potřeba nejprve mít adaptované dílo v úctě, abyste mohli přispívat k jeho odkazu“. To podle něj v Zaklínači chybí, protože „někteří ze scenáristů nejen že nejsou fanoušky Geralta, ale některým se adaptované knihy a hry vůbec nelíbí (dokonce se aktivně těmto předlohám vysmívali). Toto je recept na katastrofu a špatnou morálku.“ I když to DeMayo otevřeně nepřiznal, spoluscénárista několika dílů z první a druhé série a autor scénáře k animovanému prequelu Zaklínač: Vlčí sen patrně kvůli této náladě v týmu seriál opustil. Nepřekvapí proto, že DeMayo nechtěl, aby podobná atmosféra panovala i u jeho projektu X-Men '97, který chystá pro Marvel. Vzal si tam tedy jen ověřené milovníky původního animovaného seriálu.

Zdroj: GameRant

Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Nejpodceňovanější akční seriál se vrací. Trailer má Prahu i šmrnc Jacka Bauera
Nejpodceňovanější akční seriál se vrací. Trailer má Prahu i šmrnc Jacka Bauera
30.10.2022 13:30:00 | Filmové novinky

Mysleli jste si, že po Pánovi prstenů už Amazon letos nic epického nenabídne? Chyba lávky! Ještě před koncem roku se totiž vrátí akční analytik CIA Jack Ryan a opět u toho bude spousta akce.

Avatar 2 zničí močové měchýře. Bude delší než jednička i Avengers: Endgame
Avatar 2 zničí močové měchýře. Bude delší než jednička i Avengers: Endgame
30.10.2022 12:40:00 | Filmové novinky

Magazín The Hollywood Reporter získal informace o délce nového dílu megahitu Avatar. A podle všeho bychom si měli před zapnutím promítačky dojít na záchod a raději si ani nekupovat pití. K závěrečným titulkům totiž povede opravdu hodně minut v sedačce.

Zaklínač přeobsadil Geralta z Rivie! Netflix už oznámil hereckou náhradu
Zaklínač přeobsadil Geralta z Rivie! Netflix už oznámil hereckou náhradu
30.10.2022 8:00:00 | Filmové novinky

Netflixovský Zaklínač po třech sériích ztratí svého ústředního představitele. Kvůli návratu do role Supermana a také upsání se několika dalším projektům v kůži Geralta skončí Henry Cavill. Nahradí jej ale člen oblíbené herecké rodiny, pro kterého to bude velká šance vyrovnat se slavnějšímu staršímu bratrovi.

Komiksové hity od DC mají nového šéfa. Batmanovi bude vládnout hvězda Marvelu
Komiksové hity od DC mají nového šéfa. Batmanovi bude vládnout hvězda Marvelu
28.10.2022 13:00:00 | Filmové novinky

Snímek Black Adam je dalším svěžím startem pro DC filmový vesmír. O kontinuitu dalších projektů na seriálovém i filmovém poli se nově bude starat sehraná dvojka, která nachystala Peacemakera nebo Sebevražedný oddíl.