FB pixel TP pixel
První reakce: Marvel je zpět! Jak se povedla akční sólovka Black Widow? © TMDB

První reakce: Marvel je zpět! Jak se povedla akční sólovka Black Widow?

Sólovky tajuplné postavy Black Widow, se kterou debutovala Scarlett Johannson již v roce 2010 ve druhém Iron Manovi, se dočkáme v našich kinech 9. července. V USA měli první diváci možnost snímek zkouknout. Jak se jim líbil?

18. 6. 2021 7:00 | Filmové novinky

Do uvedení prvního marvelovského celovečeráku do kin po vypuknutí pandemie sice zbývá ještě několik týdnů, ale na sociálních sítích již vychází kritické ohlasy diváků a recenzentů, kteří měli možnost sólovku postavy Nataši Romanovové aka Black Widow hranou Scarlett Johansson zhlédnout. Pokud si někteří ještě vzpomenou, posledním filmem z Marvel Cinematic Universe, který jsme mohli vidět v kinosálech, byl Spider-Man: Daleko od domova, který měl premiéru 2. července 2019, což jsou bez jednoho měsíce dva dlouhé roky, takže očekávání diváků jsou určitě vyšponovaná na nejvyšší míru. Fanoušci Marvelu si v mezidobí museli „vystačit“ se seriálovou tvorbou vysílanou na streamovací platformě Disney+ (bohužel u nás nedostupné). K vidění byly dosud seriály WandaVision a The Falcon and the Winter Soldier, novinka Loki má za sebou dva díly. A jak tedy zapůsobila Black Widow na první diváky?

První reakce: Marvel je zpět! Jak se povedla akční sólovka Black Widow? © TMDB

Nejprve můžeme ujistit všechny fanoušky kvalitní akce - mají se na co těšit. Bojové scény v Black Widow jsou dechberoucí, jsou naprosto skvěle vystavěné a natočené, snímek má napínavé honičkové sekvence a kaskadérské kousky jsou mimořádně efektní. Vždyť za nimi stojí Darrin Prescot, jehož práci můžeme znát z Johna Wicka, Black Panthera nebo z Kapitána Ameriky: Občanské války. Recenzenti důrazně doporučují vidět snímek v kině a nenechat se zlákat domácím televizním koukáním na Disney+. I po příběhové stránce prý Black Widow diváky nezklame. Děj se odehrává v čase mezi událostmi z Občanské války a Avengers: Infinity War, a o postavě Nataši se toho dozvíme mnoho nového. Žánrově je pak film rozkročen mezi temnou špionážní akcí a zábavnou rodinnou komedií a působí při tom nenuceně a přirozeně. Ovšem na druhou stranu, Black Window již důvěrně známe z jiných filmů a mnohým divákům tak přišly zajímavější postavy Davida Harboura a především Florence Pugh (Slunovrat), která Scarlett Johansson ve filmu herecky zastiňuje. I když mnozí recenzenti zmiňují, že Black Widow se určitě nezapíše mezi jejich nejoblíbenější MCU filmy, pořád je to solidní zábava, kterou by bylo škoda nechat si ujít.

 6 153 zobrazení  
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Sex, romantika a krásná těla. Netflix láká na žhavé letní novinky.
Sex, romantika a krásná těla. Netflix láká na žhavé letní novinky.
17.06.2021 17:00:00 | Filmové novinky

Dlouhé slunečné dny a letní teploty konečně dorazily i do Česka. To se dokonale hodí Netflixu, jenž právě vydal trailery na dvě novinky, které s tímto ročním obdobím dokonale souzní.

Netflix v rytmickém traileru láká na jeden z nejočekávanějších filmů roku
Netflix v rytmickém traileru láká na jeden z nejočekávanějších filmů roku
14.06.2021 15:00:00 | Filmové novinky

Netflix vydal první ukázku k muzikálu, ve kterém jako režisér debutuje miláček Broadwaye Lin-Manuel Miranda a hlavní roli ztvárnil talentovaný Andrew Garfield.

Hádky i vyhazovy. Tvorba Jupiter's Legacy ukazuje (ne)fungování Netflixu
Hádky i vyhazovy. Tvorba Jupiter's Legacy ukazuje (ne)fungování Netflixu
13.06.2021 15:00:00 | Filmové novinky

S koncem seriálu Jupiter's Legacy se vyrojily nové zprávy, které nastiňují, jak probíhalo natáčení předraženého seriálu Netflixu. A není to hezké čtení.

První záběry 2. řady Zaklínače jsou tady! Plus další novinky Netflixu
První záběry 2. řady Zaklínače jsou tady! Plus další novinky Netflixu
11.06.2021 20:00:00 | Filmové novinky

Netflix dnes odhalil první záběry z druhé řady Zaklínače, které se věnují Ciri, která už není dívkou v nesnázích. Plus byl představen například Splinter Cell.