FB pixel TP pixel
Netflix zrušil fantasy pokračování s Willem Smithem. Fackování za to nemůže © Netflix

Netflix zrušil fantasy pokračování s Willem Smithem. Fackování za to nemůže

Když měl před pěti lety na Netflixu premiéru atraktivní fantasy thriller Bright s Willem Smithem v hlavní roli, pokračování vypadlo jako jistá záležitost. Nyní Netflix oznámil, že dává od projektu ruce pryč.

25. 4. 2022 12:00 | Filmové novinky

V roce 2017 mělo na Netflixu premiéru akční fantasy Bright. Jednalo se do té doby o nejdražší snímek Netflixu, za kterým stál režisér David Ayer a herecké hvězdy Will Smith, Joel Edgerton a Noomi Rapace. Vše nasvědčovalo tomu, že se fanoušci, jimž se líbil příběh odehrávající se v alternativním Los Angeles, kde vedle lidí žijí orci, víly či elfové, již brzy dočkají druhého dílu. I když snímek sklízel převážně negativní reakce, Netflix sebevědomě prohlašoval, že se Bright stal obrovským hitem s rekordní sledovaností. Uběhlo pět let a na Netflixu nejen, že stále není druhý díl k dispozici, streamer dokonce oznamuje, že od celého projektu dává ruce pryč. Z Brightu 2 se nakonec stalo prokleté dítě, s nímž si Netflix nevěděl rady.

Pokračování Brightu nejprve zdržel nabitý itinerář Willa Smithe a těžkosti s dohodnutím volného termínu. A když už to vypadalo s natáčecí fází nadějněji, hodila do toho všeho vidle pandemie. Více volného času navíc donutilo hlavouny u Netflixu o mnoha projektech popřemýšlet a u Brightu nakonec došlo k přehodnocení scénáře. V roce 2020 tak bylo oznámeno, že film již nebude režírovat David Ayer, ale převezme jej Louis Leterrier. Od té doby bylo kolem projektu více méně ticho a až nedávný oscarový skandál Willa Smithe oživil o stav celého projektu fanouškovský zájem.

Netflix se totiž začal od Smithe distancovat a pozastavovat s ním rozjednané projekty, Bright 2 však mezi nimi až dosud nefiguroval. Jak ale na svém twitterovém účtu potvrdil Lucas Shaw z Bloombergu, Netflix nejeví o pokračování Brightu nadále zájem, prý to ale s daným incidentem nemá spojitost. Loňská premiéra anime spin-offu Bright: Duše samuraje, která měla nejen mizernou kritickou odezvu, ale i tragickou sledovanost, mohla streamerovi napovědět, že Bright již má svou slávu za sebou.

Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Boží sci-fi seriál Netflixu láká na 3. řadu v extrémním traileru
Boží sci-fi seriál Netflixu láká na 3. řadu v extrémním traileru
19.04.2022 12:00:00 | Filmové novinky

Povídková sci-fi Love, Death, Robots míří do třetího dějství a Netflix láká na novou řadu nápaditým trailerem, který vám udělá průřez předchozími částmi a ještě se pasuje mezi nejcennější díla streamovacího obra. Zaslouženě.

Na Netflix míří Klaun zabiják. Podívejte se na mrazivý trailer
Na Netflix míří Klaun zabiják. Podívejte se na mrazivý trailer
19.04.2022 9:00:00 | Filmové novinky

Na Oscara nominovaný dokumentarista a režisér Joe Berlinger bude po úspěšné sérii zkoumající sériového vraha Teda Bundyho vyšetřovat případ dalšího nechvalně proslulého zabijáka.

První trailer Thora 4 ukazuje hubnutí, olympské bohy i ženského Thora
První trailer Thora 4 ukazuje hubnutí, olympské bohy i ženského Thora
18.04.2022 19:00:00 | Filmové novinky

Marvel konečně vypustil trailer na již čtvrté sólové dobrodružství severského boha hromu. Thor: Láska jako hrom slibuje jízdu podobnou Ragnaroku plnou mnoha návratů i příchodu dalších bohů do rozrůstajícího se multivesmíru MCU.

Nový Batman je na HBO v rekordním čase. Který blockbuster bude další?
Nový Batman je na HBO v rekordním čase. Který blockbuster bude další?
18.04.2022 10:00:00 | Filmové novinky

Fanoušci netopýřího hrdiny se konečně dočkali. Na HBO Max dorazil nejnovější Batman s Robertem Pattinsonem, který zjišťuje, že pomsta možná není něco, o co by měl vůči zločincům usilovat. Studio Warner Bros. tak startuje nový model zkráceného distribučního okna.