FB pixel

Bude finále Hry o trůny v roce 2018 nebo 2019?

Do konce předposlední sedmé sezóny Game of Thrones zbývá po dnešním dílu už jen jedna epizoda a fanoušci budou nepochybně vyhlížet, jak boj o Železný trůn i osud Západozemě dopadne. I když se zatím pravidelně nová sezóna objevovala každý rok, pro tu poslední možná budeme počkat až roku 2019. Proč to tak je?

V červenci 2016, těsně po skončení šesté sezóny Hry o trůny, oznámila televize HBO, že nejoblíbenější seriál světa bude mít už jen dvě sezóny. Byla to zpráva, která byla hořkosladná - na jednu stranu to znamená, že napínavý boj o vládu nad Západozemí spěje k rozuzlení, na druhou stranu to znamená, že bude třeba dát tomuto fenoménu sbohem. Spolu s tím bylo také oznámeno, že obě zbývající sezóny budou mít menší počet epizod - sedmá jich bude mít sedm, osmá dokonce jen šest. Sedmá navíc nezačne jak už bylo zvykem, v dubnu ale až v červenci 2017.

A podle všeho se právě o počet epizod poslední sezóny strhla zuřivá debata mezi HBO a tvůrci serály, Davidem Benioffem a Dan Weissem, kteří se odmítali smířit tak s malým počtem. Scénáristé mají logicky méně prostoru uzavřít všechny hlavní linky a navíc jak víme, už se nějaký ten pátek nemohou opřít o knihy George R.R. Martina, protože seriál už frekvenci knih dějově předběhl. K dispozici tak mají jen autorův hrubý nástřel a od producentů požadavek vymyslet to co nejepičtější, ale zároveň tak aby rozpočet nepřekročil obvyklou sumu okolo 100 miliónů dolarů na sezónu. Vyřešit to možná půjde také tím, že epizody budou o něco delší než obvykle, ostatně už poslední epizoda sedmé sezóny bude mít cca 80 minut, o 20 minut delší než obvyklý díl.


Prodlužování příprav na závěrečnou sezónu také komplikuje ještě jedna věc. Již před vyhlášením konce seriálu do hry také vstoupilo klasické producentské dilema, jak dlouho seriál natahovat, aby co nejdále šlo vytěžit základnu fanoušků a zároveň ho nenatahovat příliš, aby tu samou skupinu diváků nenaštvali. Aktuální situace má šalamounské řešení - seriál tedy skončí po osmé sezóně, ale Západozemě ožije v dalších spin-offech, které budou popisovat jinou dobu a jiné příběhy.

Než se situace vyřeší, než se případné pokračování naplánuje a než se ujasní, kdo seriál povede (protože duo Benioff a Weiss) to podle všeho nebude, nechce se HBO pouštět do finálních debat o premiéře poslední sezóny. Podle posledních zpráv má natáčení začít už na podzim 2017, premiéra ale může být klidně nejdříve příští léto a nebo opravdu až na jaře 2019, v obvyklém dubnovém termínu.


Hra o trůny online 95%

Hra o trůny

O vládu nad Westerosem bojuje sedm rodin z různých koutů světa. Kdo z nich nakonec získá vysněný Železný trůn? A dokáže nový vůdce zamezit nebezpečí ze severu?  Finálové řady se dočkáme v roce 2019. V hlavních rolích Emilia Clarke, Kit Harington, Peter Dinklage, Lena Headey, Nikolaj Coster-Waldau

Přehrát Kde je online: HBO (má české titulky)
2017   Filmové novinky   Tomáš Vyskočil   441 přečtení   0 líbí se   0 komentářů  


Komentáře k článkuDalší články na podobné téma


Zastaví někdo Netflix?

Zastaví někdo Netflix?

před 3 měsíci   Filmové novinky   19 líbí se  

Dnes jste nás mohli vidět na konferenci TVCON, kterou pro všechny odborníky a fanoušky televizního vysílání a spřízněných technologií pořádá společnost Internet Info. Tématem naší přednášky bylo “Zastaví někdo Netflix?” Pro všechny naše čtenáře přinášíme přepis a grafy z přednášky, ve které přínášíme několik detailních statistik o Netflixu, jeho zákaznícících, konkurentech, nabídce a budoucnosti celého oboru.
Apple chystá novou streamovací službu a vlastní video obsah

Apple chystá novou streamovací službu a vlastní video obsah

před 3 měsíci   Filmové novinky   4 líbí se  

Zhruba za rok hodlá společnost Apple spustit zbrusu novou streamovací službu se seriály a filmy natáčenými ve vlastní produkci. A chystané projekty vypadají více než zajímavě.
Od začátku dubna si berete český Netflix všude sebou

Od začátku dubna si berete český Netflix všude sebou

před 3 měsíci   Filmové novinky   33 líbí se  

První dubna - a to nebyl apríl - začalo platit nové nařízení Evropské Unie, kterému se museli přizpůsobit všechny platící videotéky a televize - jejich obsah musí být nyní dostupný za hranicemi ve stejné verzi jak doma. Jak to vypadá a co všechno se změnilo? Máme odpovědi na 10 nejpalčivějších otázek okolo této změny.


Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!

TOPlist TOPlist TOPlist