FB pixel

Bude finále Hry o trůny v roce 2018 nebo 2019?

Do konce předposlední sedmé sezóny Game of Thrones zbývá po dnešním dílu už jen jedna epizoda a fanoušci budou nepochybně vyhlížet, jak boj o Železný trůn i osud Západozemě dopadne. I když se zatím pravidelně nová sezóna objevovala každý rok, pro tu poslední možná budeme počkat až roku 2019. Proč to tak je?

V červenci 2016, těsně po skončení šesté sezóny Hry o trůny, oznámila televize HBO, že nejoblíbenější seriál světa bude mít už jen dvě sezóny. Byla to zpráva, která byla hořkosladná - na jednu stranu to znamená, že napínavý boj o vládu nad Západozemí spěje k rozuzlení, na druhou stranu to znamená, že bude třeba dát tomuto fenoménu sbohem. Spolu s tím bylo také oznámeno, že obě zbývající sezóny budou mít menší počet epizod - sedmá jich bude mít sedm, osmá dokonce jen šest. Sedmá navíc nezačne jak už bylo zvykem, v dubnu ale až v červenci 2017.

A podle všeho se právě o počet epizod poslední sezóny strhla zuřivá debata mezi HBO a tvůrci serály, Davidem Benioffem a Dan Weissem, kteří se odmítali smířit tak s malým počtem. Scénáristé mají logicky méně prostoru uzavřít všechny hlavní linky a navíc jak víme, už se nějaký ten pátek nemohou opřít o knihy George R.R. Martina, protože seriál už frekvenci knih dějově předběhl. K dispozici tak mají jen autorův hrubý nástřel a od producentů požadavek vymyslet to co nejepičtější, ale zároveň tak aby rozpočet nepřekročil obvyklou sumu okolo 100 miliónů dolarů na sezónu. Vyřešit to možná půjde také tím, že epizody budou o něco delší než obvykle, ostatně už poslední epizoda sedmé sezóny bude mít cca 80 minut, o 20 minut delší než obvyklý díl.


Prodlužování příprav na závěrečnou sezónu také komplikuje ještě jedna věc. Již před vyhlášením konce seriálu do hry také vstoupilo klasické producentské dilema, jak dlouho seriál natahovat, aby co nejdále šlo vytěžit základnu fanoušků a zároveň ho nenatahovat příliš, aby tu samou skupinu diváků nenaštvali. Aktuální situace má šalamounské řešení - seriál tedy skončí po osmé sezóně, ale Západozemě ožije v dalších spin-offech, které budou popisovat jinou dobu a jiné příběhy.

Než se situace vyřeší, než se případné pokračování naplánuje a než se ujasní, kdo seriál povede (protože duo Benioff a Weiss) to podle všeho nebude, nechce se HBO pouštět do finálních debat o premiéře poslední sezóny. Podle posledních zpráv má natáčení začít už na podzim 2017, premiéra ale může být klidně nejdříve příští léto a nebo opravdu až na jaře 2019, v obvyklém dubnovém termínu.


Hra o trůny
95

Hra o trůny

Online od 6. 11. 2015  USA   2011   Fantasy seriály  

O vládu nad Westerosem bojuje sedm rodin z různých koutů světa. Kdo z nich nakonec získá vysněný Železný trůn? A dokáže nový vůdce zamezit nebezpečí ze severu? Hrají: Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Kit Harington, Sophie Turner

před 5 měsíci   Filmové novinky   Tomáš Vyskočil   441 přečtení   0 líbí se   0 komentářů  


Komentáře k článkuDalší články na podobné téma


Netflix, Amazon, Hulu - boj velké americké trojky přitvrzuje

Netflix, Amazon, Hulu - boj velké americké trojky přitvrzuje

před 2 dny   Filmové novinky   1 komentář  

Máte alespoň jednu z online služeb jako Netflix nebo Amazon a řešíte, zda a proč si pořizovat další? Nedávná studia v USA prokázala, že každou z hlavních služeb používají uživatelé jinak. A ne vždy to jde naproti tomu, co by si přáli samotní majitelé služeb. Ti se sice snaží ohromit svými novinkami, ale studia tvrdí něco jiného.
Nominace na České lvy ovládla Bába z ledu

Nominace na České lvy ovládla Bába z ledu

před 4 dny   Filmové novinky  

Podle dnes vyhlášených nominací na nejlepší české filmy je favoritem 25. Českých lvů film Bába z ledu. Do boje o skleněnou sošku jde s rekordními 15 nominacemi, v hereckých kategoriích má často i dvě želízka v ohni. Jeho největším vyzyvatelem je film Po strništi bos, který si odnesl už dvě menší ceny rovnou (plakát a cenu za nejúspěšnější český film roku), o hlavních cenách se rozhodne 10. března v pražském Rudolfinu.
Kdy se vrátí Příběh služebnice, Temný případ a další seriály?

Kdy se vrátí Příběh služebnice, Temný případ a další seriály?

před 6 dny   Filmové novinky  

Kdy se dočkáme druhé řady Příběhu služebnice? Jak to vypadá s třetí řadou Temného případu? Kterou hereckou hvězdu obvinili za poslední týden ze sexuálního obtěžování? Budou čtvrtí Postradatelní? Natáčí se seriál podle Johna Wicka, bude v něm Keanu Reeves? Vítejte u přehledu toho nejdůležitějšího z filmového světa za poslední týden.


Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!

TOPlist TOPlist TOPlist