FB pixel

Český T-Mobile a Vodafone nabízí neomezené sledování filmů na mobilu

Dva ze třích českých operátorů včera představily nové mobilní datové balíčky, které umožňují neomezené sledování například Netflixu, HBO nebo Amazonu. Mrkli jsme podrobněji na detaily těchto nabídek, srovnali ceny a parametry a prozkomali případné skryté háčky.

Nejdříve trochu malého opakování - všichni tři čeští mobilní operátoři nabízejí pro připojení k internetu přes mobil různé tarify, ale žádný z nich nemá zcela neomezená data. Pokud byste tedy chtěli sledovat filmy a seriály pouze prostřednictvím jejich mobilního připojení, dříve či později by vám došla data a museli byste ne úplně levně přikupovat. Na některých zahraničních trzích neomezená data u mobilu jsou už standardem, případně tam existuje služba, která umožnuje mít pro vybrané služby výjimku. Toho prvního se u nás jen tak nedočkáme, obdobu druhé varianty včera představily společnosti T-Mobile a Vodafone.

Princip nabídky je jednoduchý - zaplatíte si ke svému mobilního tarifu nový balíček a ten do spotřeby dat nebude započítávat konkrétní weby či aplikace, které tyto data spotřebovávají. Na první pohled to vypadá téměř báječně, je však třeba si hlídat určité háčky, které operátoři do nabídky přidali. Konkrétně to vypadá následovně:

T-MOBILE (StreamOn)


VODAFONE (Video Pass)

Vodafone nabízí také další podobné balíčky, kde se nezapočívají data pro vybrané aplikace, již dříve uvedl Social Pass a Chat Pass (pro sociální sítě), kromě videí nově nabízí podobnou propustku i pro hudbu - Music Pass. Všechny tyto balíčky se kupují buď extra a nebo v různých kombinacích, Music Pass stojí samostatně 99 Kč nebo v kombinaci s Videem 299 Kč. Pak byste kromě vidí měli přístup i k následujícím službám jako jsou hudební platformy Apple Music, Deezer, MusicJet, Tidal, YouRadio a rádia Evropa 2, Frekvence 1, Rádio Bonton, Dance Radio, Pigy, Radio Zet.


O2

Jediným operátorem, který ve video oblasti nepodniká zatím žádné kroky, je O2. Ta společnost přitom koncept výjimek u nás představila již před časem, kdy podobnou výjimku v datech dostala hudební aplikace Spotify. A na rozdíl od výše uvedených nabídek, bylo možné si spojit i předplatné Spotify Premium s vyúčtováním za lepší cenu.Jak je vidět ze srovnání, nabídky jsou velmi podobné, o něco lépe je na tom aktuálně Vodafone, který nabízí o něco levnější cenu čistě z pohledu fanoušků filmů a také má lepší nabídku “volných” webů. Z telekomunikačních zákonů platí pro operátory pravidlo, že musí do této nabídky pustit kohokoliv, kdo si o to požádá, takže teorieticky i O2 TV by mohlo být součástí T-Mobile balíčku a naopak. Nabídku zatím využívají především streamovací platformy, naopak pro klasické stahování jako má iTunes nebo Google Play to zatím řešené není, což je škoda.

Jak už to tak bývá, nabídka je o něco méně výhodná u nás než třeba v zahraničí. Německý T-Mobile nabízí tyto propustky v rámci svých téměř neomezených tarifů, tudíž nepřiplácíte si za tuto službu extra. Naopak co je stejné a pro jistotu to ještě připomínáme - cena se vztazuje pouze za výjimku u operátora, není v ní cena za samotnou službu - tedy Netflix, HBO a další si musíte platit dále. A ještě doplníme, že obě nabídky jsou už platné a můžete si hned aktivovat telefonicky, osobně na pobočce či v internetové samoobsluze.před 2 měsíci   Filmové novinky   Tomáš Vyskočil   180 přečtení   10 líbí se   0 komentářů  


Komentáře k článkuDalší články na podobné téma


Největším favoritem Oscarů je Tvář vody, Dunkerk v závěsu

Největším favoritem Oscarů je Tvář vody, Dunkerk v závěsu

před 3 hodinami   Filmové novinky  

Máme pro vás čerstvě vyhlášené oscarové nominace! Nejvíce si nese do finále pohádkové drama Tvář vody, které si zajistilo účast jak v hereckých tak i v technických kategorií. Největším soupeřem o sošku pro film či režiséra pro něj bude zřejmě černohumorné drama Tři billboardy za Ebbingem, které má také silné herecké obsazení.
Nejhorší filmy roku? Transformers 5, Emoji a Mumie

Nejhorší filmy roku? Transformers 5, Emoji a Mumie

včera 0:00   Filmové novinky  

V předvečer vyhlášení nominace na Oscary jsou v Hollywoodu vyhlašovány jako obvykle i ceny pro nejhorší filmy. Obvykle se dostává na ty "nejhorší z největších", a tak bez překvapení nejvíce nominací mají filmy jako Transfomers 5, Padesát odstinů temnoty, Emoji ve filmu nebo Mumie. Za nejhorší herecké výkony mohou obávanou Zlatou malinu dostat taková jména jako Tom Cruise, Johnny Depp nebo Anthony Hopkins, ale jak už tak bývá, obvykle si pro "ocenění" nepřijdou. Vyhlášení bude 3. března.
Netflix, Amazon, Hulu - boj velké americké trojky přitvrzuje

Netflix, Amazon, Hulu - boj velké americké trojky přitvrzuje

před 4 dny   Filmové novinky   1 komentář  

Máte alespoň jednu z online služeb jako Netflix nebo Amazon a řešíte, zda a proč si pořizovat další? Nedávná studia v USA prokázala, že každou z hlavních služeb používají uživatelé jinak. A ne vždy to jde naproti tomu, co by si přáli samotní majitelé služeb. Ti se sice snaží ohromit svými novinkami, ale studia tvrdí něco jiného.


Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!

TOPlist TOPlist TOPlist