FB pixel
Captain America: První Avenger
Zdroj: TMDB

Captain America: První Avenger

Rok vzniku: 2011
Pořadí v rámci MCU: 5
Důležitost pro Infinity War: Velká, a to především kvůli výskytu prvního Infinity stonu – Tesseractu.

Půl století předtím, než na sebe Tony Stark poprvé oblékl kostým Iron Mana se po bojištích minulosti proháněl Mirek Dušín marvelovského vesmíru. Captain America vytvořil morální precedens, že pokud se vám něco nelíbí, je nejlepší tomu dát pořádně přes čumák, a tak se po dávce superséra vydal do zákopů 2. světové války, aby pod taktovkou odborníka na retro Joe Johnstona nakopal zadnice vědecké sektě nacistů z H.Y.D.R.Y., zachránil nás před dekádami nesmyslného heilování a ještě stihl před náletem do ledové kry pozvat na rande nejkrásnější Britku pod sluncem. Pardon, jdu si pro kapesník, tohle je totiž prvotřídní doják s hodnotami na správném místě, kde se pomalu pokládají zárodky vesmíru, který dalece přesáhl naše komiksové fantazie.

Online na Google Play, iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 27. 4. 2018

Iron Man
Zdroj: TMDB

Iron Man

Rok vzniku: 2008
Pořadí v rámci MCU: 1
Důležitost pro Infinity War: Velká, protože se poprvé objevuje Iron Man, Nick Fury, S.H.I.E.L.D a pozvánka do projektu s názvem Avengers.

Zatímco jeho tatík pomáhal skrze své vynálezy zachraňovat svět, Tony Stark je z jiného těsta. Po nocích kalí s modelkami a prohrává miliony v kasínech, aby je přes den vydělal zpět prodejem svých zbraní hromadného ničení. Že to není úplně košer mu dojde poté, co ho unese teroristická organizace Pět prstenů, která by Tonyho mozkové závity ráda využila k rozšíření zbraňového arzenálu. Dál to všichni známe. Úprk ze zajetí, trocha sexy kování a na světě byl hrdina, co si dává závody se stíhačkami a má až smrtelně žhavou chemii se svým osobním řidičem a také sekretářkou, která je vždy po ruce, aby Tonymu nahodila vyhasínající baterky. Má to styl, vtip a především Roberta Downeyho Jr., bez něhož by Avengers asi nikdy nevznikli.

Online na Google Play, iTunes (titulky), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 27. 4. 2018

Iron Man 2
Zdroj: TMDB

Iron Man 2

Rok vzniku: 2010
Pořadí v rámci MCU: 3
Důležitost pro Infinity War: Střední, protože se dozvíme více o vzniku S.H.I.E.L.D.u, poprvé se objeví War Machine a Tonyho nový oblek napájí prvek zrozený z výzkumu Tesseractu, na němž pracoval Tonnyho otec Howard.

Čekali byste, že se po svém originu Tony Stark poučil a stal se z něj skromný dobrák od kosti? Nemůžete se mýlit víc. V jeskyních Afghánistánu spíchnutý reaktor totiž Tonymu způsobuje smrtící otravu a pokud brzy nenajde náhradu, čeká ho výlet přímo do hrobu. Hrdinnému Iron Manovi proto jemně rupne v kouli a začne se chovat jako rozmazlený spratek, který se nebojí ani močit do vlastního obleku. Naštěstí je po ruce Nick Fury a jeho S.H.I.E.L.D., aby Tonymu ukázal cestu k novému chemickému prvku, který – světe div se – vychází z Odinova udělátka, se kterým si před půl dekádou pohrával i Tonyho tatínek. Tonyho zdraví je zpět v plné síle, začíná pátrání po ostatních Avengerech a... ano, také je tam nějaký záporák máchající kolem sebe biči a hraje ho Mickey Rourke, který neustále mele něco o papouškovi.

Online na Google Play, iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (dabing) od 27. 4. 2018

Neuvěřitelný Hulk
Zdroj: TMDB

Neuvěřitelný Hulk

Rok vzniku: 2008
Pořadí v rámci MCU: 2
Důležitost pro Infinity War: Malá, protože Bruce Banner má lepší origin i v Avengers a Edward Norton už Hulka nehraje.

Pravděpodobně nejzbytečnější marvelovský kousek, na který se snaží zapomenout i v samotném Marvelu. Ostatně kdo najde v promo materiálech za posledních 5 let alespoň jeden záběr na Bruce Bannera v podobě Edwarda Nortona, ten dostane dávku Gamma záření zdarma. Nebojte, takové záběry neexistují a je k tomu řada důvodů. Nortonovu verzi Bruce Bannera má předně rádo ještě méně lidí než tu s Ericem Banou, který alespoň útočil trochou nefalšované psychologie a jen to s ní občas přepískl. Nortonův Banner je rádoby chytrolín, který se s producenty neustále přetahuje o to, kdo bude mít v rukách filmové kormidlo. Nakonec vyhrají dle očekávání producenti, a tak se zelený bijec Hulk pomlátí se svou alternativní vojenskou verzí a je vymalováno. Není divu, že Marvel raději přehodil výhybku a do Avengers Bannera kompletně zrestartoval, včetně věčně šeptající Liv Tyler.

Online na O2TV (dabing), Rakuten od 16. 3. 2021

Thor
Zdroj: TMDB

Thor

Rok vzniku: 2011
Pořadí v rámci MCU: 4
Důležitost pro Infinity War: Velká, protože Loki je dodnes nejvýraznějším a nejdéle žijícím padouchem Marvelu s vazbami na Thanose a Thor slibuje spojenectví S.H.I.E.L.D.u.

Srdnatá shakespearovka, která se snaží existovat v komiksovém univerzu, kde je borec s obřím kladivem papírově na smích. Jenže když za ním stojí režisér Kenneth Branagh, můžete si být jistí, že to bude vrstevnatá zábava, v níž se archaické proslovy hrdinů střídají s trefným humorem a akcí, která sice nepřekračuje nadstandard komiksového žánru, ale zase je pevně ukotvená do příběhu, jenž kutá do správných míst divácké aorty. Chris Hemsworth je navíc sympaťák jak ve své nabubřelé, tak komediální poloze, takže si s ním snahu o odčinění arogantních skutků užijete se vším všudy.

Online na Google Play, iTunes (titulky), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 27. 4. 2018

Avengers
Zdroj: TMDB

Avengers

Rok vzniku: 2012
Pořadí v rámci MCU: 6
Důležitost pro Infinity War: Velká, protože se bojuje boj o Tesseract neboli první Infinity stone, rodí se Avengers a v závěru ukáže zoubky i vrchní arcilotr Thanos.

Je potřeba něco dodávat? Epochální dostaveníčko, kterým Joss Whedon ukázal, že si na Buffy jen protahoval svaly na svůj zřejmě nejvytouženější projekt života. Avengers jsou možná povrchní trikovou krasojízdou, která na sobě nemá příliš psychologických kudrlinek. Jenže zkuste si dát dohromady týmovku šesti nejmocnějších hrdinů světa, aby v ní měl každý svůj prostor a jako celek film nebyl jen nabubřelý mišmaš laciné scenáristiky (zdravíme kolegy z DC). Whedon si na superhrdinské budování vyhradí celou první polovinu, kdy pomalu splétá jednotlivé linie a hrdiny dohromady. V druhé půlce pak nechá všechny utrhnout ze řetězu a pomlátit se v dodnes úchvatné polízanici, v níž se otevřely marvelovskému superhrdinskému vesmíru vrata dokořán. A méně nerdovití diváci začali předstírat, že vědí, kdo je ten lišácky se šklebící fešák v potitulkové scéně.

Online na iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 12. 12. 2018

Iron Man 3
Zdroj: TMDB

Iron Man 3

Rok vzniku: 2013
Pořadí v rámci MCU: 7
Důležitost pro Infinity War: Malá, protože se jedná primárně o uzavření Tonyho trilogie a tudíž o samostatný příběh s minimem odkazů na Avengers

Vraťme se z hlubin vesmíru zpátky na matičku Zemi. Tony Stark sice zachránil planetu před apokalypsou a Lokiho nadvládou, když v poslední chvíli poslal do vesmírných padouchů atomovou bombu. Jenže jakmile se Avengers rozutekli do všech koutů světa, začalo se Tonymu špatně spát. Strach z potenciální hrozby ho žene směrem k workoholismu a posedlosti vytunit svůj oblekový park na maximum. A právě v tu chvíli dostane kudlu do zad od minulosti a démonů, které si na sebe ušil sám. Pod taktovkou Shana Blacka si ze sebe třetí Iron Man moc rád dělá legraci a navzdory temnějším podtónům přináší odlehčenou zábavu, která nabízí jeden boží twist (smiřte se s tím, nerdi), nadprůměrnou akci a završení Tonyho pouti jako samostatného hrdiny. Je to dojáček... nejen o Vánocích.

Online na iTunes (titulky), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 17. 12. 2018

Thor: Temný svět
Zdroj: TMDB

Thor: Temný svět

Rok vzniku: 2013
Pořadí v rámci MCU: 8
Důležitost pro Infinity War: Velká (bohužel), protože zápletku tvoří druhý Infinity Stone Aether, Odin poskytuje vodítka k tomu, co vlastně tyto kameny jsou a rovněž vidíme, v čích rukách kámen prozatím končí.

Avengers zachránili svět a vrátili magický Tesseract zpět do rukou jeho „severským“ vlastníkům z Asgardu. Jenže když Thorova přítelkyně Jane Foster odhalí shodou náhod lokaci dalšího kamene nekonečna, vydají se jí po krku Temní elfové, kteří nechtějí nic jiného než destrukci reality. Druhý Thor není příliš nápadité komiksové dostaveníčko, když rutinér ze Hry o trůny, Alan Taylor, hraje na temnější notu, ale se vším ostatním si příliš nerozumí. Záporák je nudný k zbláznění, trikové bláznění je nanejvýš průměrné a s finálního souboje si zapamatujete leda Thorovu jízdu londýnskou podzemkou. Nebýt výskytu dalšího z kamenů nekonečna, ani byste nemuseli ztrácet svůj drahocenný čas.

Online na Google Play, iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (dabing) od 13. 5. 2018

Captain America: Návrat prvního Avengera
Zdroj: TMDB

Captain America: Návrat prvního Avengera

Rok vzniku: 2014
Pořadí v rámci MCU: 9
Důležitost pro Infinity War: Střední, protože padá S.H.I.E.L.D.u a na scénu nastupuje Zimní voják, jenž do budoucna dostane ještě větší roli

Zatímco Tony v Iron Manovi 3 bojuje s teroristou Mandarinem o holý život, Steve Rogers alias Captain America má plné práce s konspirací, která moc hezky odkazuje k takovým peckám jako jsou slavné Tři dny Kondora. Captain America však nemusí staronovému nepříteli čelit sám, neboť si nachází nové kamarády nejen v rámci S.H.I.E.L.D.u, ale i běžeckého tréninku, a tak není divu, že se dokáže popasovat i s návratem starého známého, který se přidal k druhé straně barikády. Bratři Russové v Captain America: Návrat prvního Avengera poprvé dělají režijní díru do světa a v akcí poctivě našlapané letní pecce ukazují, že marvelovky mají na to být akční tutovkou sezóny. Jen scénář mohl v druhé půlce pracovat s chytřejší než videoherní zápletkou. Ale co, hlavně že Cap mrská štítem v nejlépe choreografované marvelovce.

Online na Google Play, iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 13. 5. 2018

Strážci Galaxie
Zdroj: TMDB

Strážci Galaxie

Rok vzniku: 2014
Pořadí v rámci MCU: 10
Důležitost pro Infinity War: Velká, protože Thanos konečně začíná i mluvit a vysílá svého pohůnka pro další z Infinity stonů (The Orb). Díky Strážcům se rovněž detailněji dozvídáme, co tyto kameny jsou a jaké hrůzy dovedou.

Partička antihrdinů složená z užvaněného pozemšťana, zelené vraždkyně, vesmírného magora, mluvícího mývala a jeho kumpánovského stromu nezní na papíře jako trhák sezóny. Jenže na co Marvel sáhne, to se promění ve zlato. Strážci Galaxie se tak stali přes „déčkové“ komiksové kořeny miláčky publika a skrze nápor hlášek, líbivých akčních scén a příjemnou sebeshazovačnost dokázali publiku představit další kout marvelovského vesmíru a ještě rozšířit portfolio magických kamenů, po nichž prahne jistý fialový hromotluk, co se tentokrát nejen směje, ale ještě sedí na létajícím trůně a poroučí pro změnu jinému modrému psychopatovi. Zkrátka pohodová zábava, která si na nic nehraje a my ji máme – i díky libovému soundtracku – upřímně rádi.

Online na Google Play, iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 26. 4. 2018

Strážci Galaxie 2
Zdroj: TMDB

Strážci Galaxie 2

Rok vzniku: 2017
Pořadí v rámci MCU: 15
Důležitost pro Infinity War: Malá, protože je film hlavně samostatný jednorázový příběh o rodinných trampotách hrdinů.

Od chvíle, kdy disfunkční rodina Strážců Galaxie zachránila planetu Xandar a zřejmě i pořádný kus vesmíru od nekonečné zkázy, se hrdinové vydávají na další ze svých pochybných štací. Ze šlamastiky je pak dostane záhadný fešák s tváří Kurta Russella, z něhož se vyklube Star-Lordův dlouhé roky ztracený otec. Režisér James Gunn tak rozjíždí kupodivu komornější a více rozvětvené pokračování, jež se navzdory trikové opulenci zabývá rodinnými trablemi svých postav, které trpí tolika komplexy, že by z toho měl radost především Sigmund Freud. Nebyli by to ale Strážci Galaxie, aby se nakonec svým mindráčkům nepostavili a nenaservírovali další příjemnou oddechovku. „I am Mary Poppins, y’all!“

Online na iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 1. 11. 2017

Avengers: Age of Ultron
Zdroj: TMDB

Avengers: Age of Ultron

Rok vzniku: 2015
Pořadí v rámci MCU: 11
Důležitost pro Infinity War: Velká, protože se objeví Mind Stone a činy ve filmu vedou k Občanské válce, potažmo k rozkolu Avengers z úvodu Infinity War

Jsou zpátky a tentokrát hodlají poslat nacistickou H.Y.D.R.U. k šípku 15 minut po úvodních titulcích. Jenže pak se Tony Stark ukáže opět jako sebestředný narcis a společně s Brucem Bannerem ušlehá v počítači umělou inteligenci Ultron, které netrvá dlouho, aby si udělala skutečné tělo a vydala se trýznit svět. Joss Whedon tentokrát hojně trpí pod salvou producentských poznámek a snaží se jednou rukou rozšiřovat mytologii marvelovského vesmíru (Infinity stones) a druhou tepat do nervů samotných hrdinů, kteří dostávají drsnější a hlubší kontury. Ne vždycky to funguje, ale akce je stále zábavná, interakce mezi hrdiny jakbysmet a Hawkeye je hvězdou večera a konečně plnohodnotným členem týmu s nejúdernějšími hláškami jako v komiksu.

Online na Rakuten (dabing) od 30. 3. 2021

Ant-Man
Zdroj: TMDB

Ant-Man

Rok vzniku: 2015
Pořadí v rámci MCU: 12
Důležitost pro Infinity War: Malá, protože se jedná o samostatný, komorní příběh, který je důležitý pouze jako představovačka samotného Ant-Mana.

Roky na něm dělal frenetický Edgar Wright, aby se ho nakonec chopil komediální rutinér Peyton Reed a naservíroval obligátní, leč zábavnou dobrodružnou jízdu, jež je ideální představovačkou nejmenšího Avengera. Scott Lang je zručným zlodějíčkem, kterému jde více než o peníze o bezpečí a budoucnost malé dcery. Tu by mu mohla zaručit spolupráce s Hankem Pymem, bývalým vlastníkem obleku, který dokáže lidské molekuly smrštit na velikost drobného hmyzu. Pym totiž potřebuje srovnat do ladě svého firemního nástupce, jenž se stal Hankovou technologií posedlý a hodlá ji po vzoru mladého Tonyho Starka použít k armádním účelům a vlastnímu obohacení. Samozřejmě všechno dobře dopadne, protože Paul Rudd je v hlavní roli zdatný nejen v komické, ale i heroické rovině a má za sebou šikovným tým přihrávačů, kteří ho podrží i v momentech, kdy se zrovna nepere s jedním z Avengerů. Michael Douglas nikdy nezklame, hvězdou večera je ovšem Michael Pena, jenž nenechá bránici ani na chvíli na pokoji.

Online na iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 26. 12. 2016

Captain America: Občanská válka
Zdroj: TMDB

Captain America: Občanská válka

Rok vzniku: 2016
Pořadí v rámci MCU: 13
Důležitost pro Infinity War: Velká, protože ve filmu nastane rozkol Avengers vedoucí k Thanosově útoku na Zemi a rovněž se představuje stěžejní wakandský kralevic Black Panther

Srandičky stranou, neboť Ant-Man představuje v marvelovské chronologii pomyslné ticho před bouří. Světová bezpečnostní rada už má totiž Avengerů a jejich miliardových destrukčních orgií plné zuby a hodlá na ně uvalit kontrakt, jenž dosud svobodné ochránce všehomíra uvrhne pod křídla politických rozhodnutí, jež se dají snadno zneužít. Uvědomuje si to Captain America i Iron Man, přesto se tvrdohlavě postaví proti sobě, což Avengers rozedne vedví. A protože opět režírují sourozenci Russové, je opravdu na co koukat. Vzduchem totiž létají pěsti tuctu superhrdinů, kteří se nechávají vodit loutkovodičem s osobními motivy, jež ho ženou k nelítostné pomstě. Ta je prý nejchutnější za studena a je pravda, že finální střet mezi Tonyho plechovým brněním a Capovým vibraniovým štítem je mrazivý až až. Ještě že mu na srdečním tepu přidává nezávislý pohled nastupující hrdinské superstar Black Panthera.

Online na iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 1. 9. 2016

Spider-Man: Homecoming
Zdroj: TMDB

Spider-Man: Homecoming

Rok vzniku: 2017
Pořadí v rámci MCU: 16
Důležitost pro Infinity War: Malá, protože jde především o skromný a morální film o tom, co znamená být superhrdinou.

Peter Parker si po bitkaření po boku Iron Mana v Captain America: Občanská válka myslel, že má nakročeno stát se novým členem Avengers. Uplynulo však několik měsíců a Peter jen pomáhá chytat zloděje kol, navádí ztracené babičky k příbytkům a prolétává ulicemi Queensu ve snaze být hodný soused Spider-Man. Netuší totiž, že se jedná o Tonyho test, jak mladého jinocha naučit zodpovědnosti superhrdiny, který má na starost ochranu lidských životů. Peter si tak zkouškou musí projít na vlastní kůži, když se z temných koutů New Yorku zjeví technologicky vybavený zlodějíček Vulture, který nejenže vládne mimozemskou technologií, ale také charismatem stárnoucího Michaela Keatona. Nebyl by to ale Spider-Man, aby se výzvě nepostavil se svým typickým pubertálním humorem a tentokrát i příjemně přízemní estetikou středoškolské komedie, kterou filmu propůjčuje šikovný režisér Jon Watts, jenž má v rukávu i pár vychytaných thrillerových momentů.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Kuki (dabing), O2TV (titulky) (dabing), Rakuten od 18. 12. 2017

Doctor Strange
Zdroj: TMDB

Doctor Strange

Rok vzniku: 2016
Pořadí v rámci MCU: 14
Důležitost pro Infinity War: Velká, protože představuje pro MCU svět komiksových čáryfuků a další Infinity Stone – Time Stone.

Zatímco v newyorském Queensu Spider-Man dochází k prozření o superhrdinství, jen o pár čtvrtí dál se chystá změna u zámožného neurochirurga Stephena Strange, jehož arogance se může měřit snad jen s tou Tonyho Starka. Jenže jakmile Strange při autonehodě přijde o možnost na milimetr přesně používat své cenné ruce, propadne depresím, z nichž ho vytrhne až sen o magickém léčiteli daleko v Asii. Strange ovšem netuší, že brzy propadne světu magie a paralelních vesmírů, jež z něj ukovají jednoho z nejmocnějších hrdinů vesmíru Doctora Strange, jenž na rozdíl od Avengerů nebojuje s monstry jen fyzického světa. Strange se tak musí ve své první velké misi postavit multidimenziální bytosti, na kterou je potřeba spíše fištrón, než obligátní drcení plechů. Obojí je přitom v režii hororisty Scotta Dericksona blockbusterově líbivé a svěží, když si Strange mimo jiné pohrává s pohyby času díky dalšímu artefaktu, po němž na druhé straně galaxie prahne titán Thanos.

Online na O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 23. 4. 2021

Black Panther
Zdroj: TMDB

Black Panther

Rok vzniku: 2018
Pořadí v rámci MCU: 18
Důležitost pro Infinity War: Střední. Sice se jedná o osobní příběh Black Panthera a jeho rozhodnutí, jak vládnout své zemi, ale ve Wakandě se bude odehrávat nemalá část děje Infinity War a to zřejmě kvůli tomu, že se ve Wakandě skrývá pravděpodobně poslední Infinity Stone.

Mladý král T’Challa se po událostech Captain America: Občanská válka vrací do rodné Wakandy, aby pohřbil otce a převzal povinnosti panovníka zdánlivě rozvojové země. Pod maskou chudého afrického státu se však skrývá vyspělá civilizace s technologií, která by zamotala hlavu i Tonymu Starkovi s Brucem Bannerem dohromady. Není divu, že se o wakandský trůn uchází více kandidátů, kteří by rádi zdejší technologickou vyšpělost ne vždy použili k míru a konzervativní ochraně před vnějším světem. Hříchy minulosti má však každý vladař, a tak se po vzoru Hamleta vyrojí řada vnitřních pochybností, zda T’Challa zvládne vést svou zemi a odkaz Black Panthera nejlepší možnou cestou. Na té ho čeká mimo jiné naháněčka ve stylu Jamese Bonda, mlácení válečných nosorožců (ne, to jsem si nevymyslel) a pokus o státní převrat, který může změnit podobu světa.

Online na iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (dabing) od 12. 12. 2018

Thor: Ragnarok
Zdroj: TMDB

Thor: Ragnarok

Rok vzniku: 2017
Pořadí v rámci MCU: 17
Důležitost pro Infinity War: Malá, protože jsou ve filmu jen dvě relevantní scény pro Infinity War. V jedné Loki ukradne Tesseract, ve druhé se před prchajícími Asgarďany zjeví Thanosova mateřská loď.

Blonďatý bijec se se svým věrným kladivem Mjolnirem vrací do rodného Asgardu, aby svému otci Odinovi sdělil, co se mu podařilo vypátrat o mocných kamenech nekonečna, jejichž vizi měl v Avengers: Age of Ultron. Brzy však zjišťuje, že Asgardu vládne domněle mrtvý Loki, jehož vágní vedení vypustilo ven i Thorovu naštvanou sestru Helu. Hela si šmahem poradí z celou asgardskou armádou a samotného Thora pošle na vesmírné smetiště, jemuž vládne věčně improvizující Jeff Goldblum. Thor tudíž posbírá tým hrdinských odpadlíků, včetně samotného Hulka, a pokusí se vyvolat Ragnarok – konec světa, jenž zničí Helu a bohužel i samotný Asgard. Jenže to už Thor ví, že Asgard není místo, ale tamní lid, byť si z toho při své závěrečné misi trilogie dělá neustále poloretardované šoufky.

Online na Google Play, iTunes (titulky) (dabing), O2TV (titulky) (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 25. 4. 2018

Avengers: Infinity War
Zdroj: TMDB

Avengers: Infinity War

Rok vzniku: 2018
Pořadí v rámci MCU: 19
Důležitost pro Infinity War: Ehm... :)

Thanos rozprášil zbytek asgardských uprchlíků, na které narazil při své honbě za kameny nekonečna. Velmi rychle získá první dva (The Orb a Tesseract) a žene si to na Zemi, aby získal i ty zbývající z rukou nesjednocených Avengerů a dalších hrdinů, kteří bráni naši matičku před hrozbami z vesmíru. Hrdinové se tak musí spojit a vést dost možná poslední bitvu své kariéry, na jejímž konci se ne všichni dožijí šťastného konce a vesmír Marvelu nikdy nebude jako dřív. Nebo v to alespoň všichni doufáme, neboť Avengers: Infinity War má být epickým vyvrcholením všech dosavadních linií, které spěly právě k finální konfrontaci mezi fialovým bláznem, který by rád vyhladil polovinu vesmíru, a nejmocnějšími hrdiny komiksových sešitů. Uvidíme se v kině.

Online na iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 12. 12. 2018

Cesta k Avengers Infinity War: V jakém pořadí nakoukávat filmy?  |  Tipy na film  |   |  368 líbí se  |  1 komentář

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako Cesta k Avengers Infinity War: V jakém pořadí nakoukávat filmy?

Tipy na film  |  před 3 dny

10 parádních novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

První srpnový víkend je hlavně ve znamení seriálových návratů. Netflix vrací do hry řadu svých hitů včetně Outer Banks nebo Láska je slepá. A na vše dohlíží roznožky házející Jean-Claude Van Damme! číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

10 povedených filmů na HBO, které jste zcela jistě přehlédli

Každý, kdo někdy zapnul HBO GO, ví, že dostat se do hlubin jeho nabídky je nesmírně obtížné. Což je škoda, protože se v ní skrývá mnoho pokladů, které by vás jinak ani nenapadlo si pustit. Vybrali jsme pro vás desítku zajímavých snímků, kterým se vyplatí dát šanci. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

20 nejlepších sci-fi, které najdete aktuálně na Netflixu s češtinou

Sci-fi patří mezi nejoblíbenější žánry na Netflixu, a proto nepřekvapí, že má streamovací služba docela slušný výběr filmů napříč subžánry. číst více

Tipy na film  |  před 10 dny

13 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Je před námi další z nabušených víkendů. Především Netflix se do obsahu pořádně opřel a servíruje sexy těla, upíry či gangstery. Co na to Ted Lasso a konkurence od Amazonu? číst více

Tipy na film  |  před 11 dny

20 nejlepších akčních filmů, které najdete aktuálně na Netflixu s češtinou

Pokud milujete akci, pak se máte na Netflixu na co těšit. Najdete zde totiž celou řadu akčních sérií, které do vás napumpují pořádnou dávku adrenalinu a nabídnou frajerské hrdiny, kterým je radost držet palce. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist