FB pixel TP pixel
Hororová revoluce na spadnutí. Nejúspěšnější tvůrci současnosti chtějí spojit síly © Warner Bros.

Hororová revoluce na spadnutí. Nejúspěšnější tvůrci současnosti chtějí spojit síly

Velikáni hororového žánru James Wan a Jason Blum zvažují spojení sil a vznik pravděpodobně největší a nejúspěšnější produkční společnosti orientující se na žánr plný děsu a napětí.

17. 11. 2022 14:00 | Filmové novinky

James Wan a jeho společnost Atomic Monster Productions mají na kontě veleúspěšné universum V zajetí démonů, které mimo trojice stejnojmenných filmů obsahuje i spin-offy s panenkou Annabelle či démonickou jeptiškou z druhého dílu. Jason Blum se se svou společností Blumhouse zase orientuje na low-budgetové duchařiny, které vydělávají stamiliony. Prvním velkým úspěchem Blumhouse byla série Paranormal Activity, jejíž první díl dokázal se základním rozpočtem 15 000 dolarů (plus post-produkce okolo 200 000 dolarů) utržit téměř 200 milionů dolarů. Další úspěchy s filmy jako Sinister či Očista na sebe nenechaly dlouho čekat.

Oba tvůrci si spolupráci prvně vyzkoušeli na Wanově filmu Insidious z roku 2010, kde ale stále panovala dynamika producent (Blum) - režisér (Wan). Nové partnerství (pokud k němu opravdu dojde) by mělo umožnit posílení technického zázemí a také propojit odlišné, přesto však komplementární kreativní nastavení. „Jsme jako yin a yang, což je opravdu vzrušující,“ komentuje rozhodnutí Wan. Propojení by mělo i napomoci expanzi mimo filmový svět do videoherního a audio průmyslu. První vějičkou chystané fúze by měl být lednový horor M3GAN o děsivé vraždící panně, který režíruje autor chytrého žánrového mixu Domácí vězení Gerard Johnstone. Zatím se však zdá, že je ruka v rukávě a na spojení s největší pravděpodobností opravdu dojde.

Zdroj: Variety

 95 zobrazení  
Beata Mrazíková
Filmový vkus má pokřivený aktivním pohybem ve filmovém průmyslu, radost tak navzdory špatným marketingovým kampaním a hrozně nasazeným postsynchronům přináší především nekonečný přival reality shows a festivalové lahůdky. Kdyby se ztratily peníze ze světa, stále jí můžete platit v arašídových košíčcích a batátových hranolkách.
Will Smith hraje o dalšího Oscara. V traileru historického spektáklu je mlácen do krve
Will Smith hraje o dalšího Oscara. V traileru historického spektáklu je mlácen do krve
16.11.2022 19:00:00 | Filmové novinky

Herec Will Smith si sice na letošním oscarovém ceremoniálu utrhl ostudu, když začal před zraky milionů lidí mlátit Chrise Rocka za jeho ostřejší vtip vůči Smithově manželce, i letos by ale rád nějakou zlatou sošku získal. V historickém trháku o otroctví si doslova projde krvavým peklem. A ne jen jednou.

Striptér Magic Mike je zpátky! První trailer valentýnského hitu vás rozpálí do běla
Striptér Magic Mike je zpátky! První trailer valentýnského hitu vás rozpálí do běla
16.11.2022 16:00:00 | Filmové novinky

Channing Tatum se po komplikovaném a emocionálně vyčerpávajícím rozvodu vrací k filmům a po dramatu Pes si opět střihne roli striptéra Magic Mika. Ten po vzoru skutečného života dostane šanci přichystat velkolepou taneční show, která z žen udělá královny, zatímco jim nabídne pohled snů.

Stallone potvrdil Ramba 6 a prozradil chystanou zápletku
Stallone potvrdil Ramba 6 a prozradil chystanou zápletku
16.11.2022 15:20:00 | Filmové novinky

Ikonického hrdinu Johna Ramba jsme mohli naposledy vidět v roce 2019, kdy se představil v pořadí již pátém filmu s trefným názvem Rambo: Poslední krev. Snímek vydělal téměř o 41 milionů amerických dolarů víc než původně stál, u kritiků a diváků ale příliš nezabodoval. Navzdory tomu se nový film o Rambovi blíží.

Warneři mění strategii komiksových filmů. Fanoušky zklame přístup k Batmanovi
Warneři mění strategii komiksových filmů. Fanoušky zklame přístup k Batmanovi
16.11.2022 15:00:00 | Filmové novinky

Chaosem zmítanému filmovému DC univerzu, ve kterém se mnohdy nevyznají ani zasvěcení fanoušci, chtějí u Warner Bros. Discovery dát konečně řád a jednotnou linii. Výsledkem by měl být pouze jeden představitel Batmana.