FB pixel

FILMY

Black Widow
Zdroj: TMDB

Black Widow

Po sérii odkladů by měla letos konečně do kin vstoupit sólovka Black Widow. V době vydání článku je sice její premiéra stále plánována na 6. května, počítejme však s dalším odkladem. Snímek nachystala režisérka Cate Shortland a Scarlett Johansson si v ní nejspíše odbude derniéru v roli Nataši Romanoff. Vedle jedné z ústředních postav MCU uvidíme Rachel Weisz, Davida Harboura, Florence Pugh nebo Williama Hurta, který si opět zahraje Thunderbolta Rosse.

Není nikde online

Shang-Chi And The Legend Of The Ten Rings
Zdroj: TMDB

Shang-Chi And The Legend Of The Ten Rings

V létě, kdy už kina snad opravdu budou otevřena, debutuje snímek Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, který sleduje hrdinu Shang-Chiho, mistra bojových umění a ikonického hrdinu Marvelu. Film je prvním ryze asijským projektem v rámci MCU a hlavní hrdina se v něm postaví padouchovi Mandarinovi, jehož přítomnost v rozvětveném univerzu byla naznačena už v prvním Iron Manovi. V hlavní roli uvidíme Simu Liu, vedle něj se pak objeví další čínské hvězdy jako Tony Chiu-Wai Leung, Michelle Yeoh nebo Awkwafina.

Bude v českých kinech od 2. 9. 2021

Eternals
Zdroj: TMDB

Eternals

Už loni jsme se měli v kinech dočkat filmu režisérky Chloé Zhao Eternals, který by do MCU uvedl slavné hrdiny, které na sklonku sedmdesátých let stvořil Jack Kirby. Jeden z marvelovských otců vyšel ze svého dřívějšího díla Fourth World a ukul základ marvelovské mytologie. Celovečerák sleduje příběhy Eternálů a jejich boj se zlými Celestiály a Devianty, zároveň ale zapojuje do příběhu řeckou mytologii a taktéž staré anglické legendy. Díky tomu se ve filmu ukáže Black Knight v podání Kita Haringtona, jehož doplní samotní Eternálové v podání Salmy Hayek, Gemmy Chan nebo Angeliny Jolie. Premiéra je plánována na 4. listopadu.

Bude v českých kinech od 4. 11. 2021

Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

O Vánocích se dočkáme aktuálně nejočekávanějšího marvelovského projektu. No, i když marvelovského... Snímek Spider-Man: No Way Home vzniká v produkci Sony Pictures, studia, jež má právo na zpracovávání pavoučích postav, a je součástí MCU jen díky jeho svolení. Film nám představí Multivesmír, díky čemuž bude Peter Parker čelit i Doctoru Octopusovi a Electrovi z jiného vesmíru. Do hlavní role se vrací Tom Holland, vedle něj uvidíme Zendayu, Jamieho Foxxe, Alfreda Molinu nebo Benedicta Cumberbatche, který si opět střihne Dr. Strange.

Doctor Strange In The Multiverse Of Madness
Zdroj: TMDB

Doctor Strange In The Multiverse Of Madness

Jestli Spidey představí Multivesmír, tak Stephen Strange tento koncept ve svém druhém díle rozvine. Nejmocnější pozemský čaroděj bude v novém snímku pod režijním vedením slavného Sama Raimiho čelit Baronu Mordovi a nejspíše i dalším nepřátelům. A jelikož jej čekají silní nepřátelé, přizve si na pomoc i Scarlet Witch. V hlavních rolích čekejme Benedicta Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Chiwetela Ejiofora nebo Rachel McAdams. Cameo roli pak ve filmu, jehož premiéra je stanovena na 24. března 2022, dostane režisérův kamaráda Bruce Campbell.

Bude v českých kinech od 24. 3. 2022

Thor: Love & Thunder

Thor: Love & Thunder

Od shakespearovské tragédie zběhl Thor v posledních filmech k taškařici a změna to byla rozhodně k lepšímu, tedy aspoň z finančního hlediska. Po veleúspěšném Ragnaroku tak režisér Taika Waititi dostal příležitost nachystat další díl. V něm se Thor znovu setká s Jane Foster, která dostane příležitost rovněž pozvednout kladivo a získat moc boha hromu. Čeká nás šílená jízda, ve které nebudou chybět ani Strážci galaxie nebo Korg s Miekem a v kinech se jí dočkáme v květnu příštího roku. Roli padoucha Gorra si střihne Christian Bale, vedle něj uvidíme samozřejmě Chrise Hemswortha, Natalie Portman, Chrise Pratta nebo Karen Gillan.

Black Panther 2

Black Panther 2

I přes tragické úmrtí Chadwicka Bosemana nás čeká druhý díl Black Panthera, jenž rovněž natočí Ryan Coogler. Bohužel se už nedočkáme původního T'Chally, neb Kevin Feige slíbil, že Bosemanovu roli nebude přeobsazovat. Kdo se stane novým Pantherem zatím nevíme, víme ale, že se vrátí další postavy jako Nakia, Okoye a taktéž agent Everett K. Ross. V hlavních rolích se představí Martin Freeman, Danai Gurira a Lupita Nyong'o, premiéra je v plánu 8. července 2022.

Captain Marvel 2

Captain Marvel 2

Konec WandaVision naznačil, že se dočkáme dalšího rozvinutí vesmírného dobrodružství Captain Marvel, jež kromě níže zmíněných seriálů bude pokračovat i v druhé sólovce Carol Danvers. Tu natočí režisérka nového Candymana Nia DaCosta a vydáme se v ní znovu do hlubokého vesmíru, doprostřed konfliktu mimozemských Kreeů se Skrully. Brie Larson si zahraje znovu hlavní roli, vedle ní se vrátí Teyonah Parris coby Monica Rambeau a samozřejmě i Samuel L. Jackson jako Nicholas Fury. S premiérou se počítá v příštím listopadu.

Ant-Man and The Wasp: Quantumania

Ant-Man and The Wasp: Quantumania

Zatímco Black Panther a Captain Marvel dostávají dvojky, Ant-Man s Wasp se na plátna podívají už potřetí. Scott Lang a Hope van Dyne tentokráte budou čelit samotnému Kangovi Dobyvateli, padouchovi z budoucnosti, který se snaží změnit svůj svět skrze ovlivnění minulosti. Snímek má opět na svědomí Peyton Reed a taktéž se jej dočkáme v příštím roce. Do hlavních rolí se vrací Paul Rudd a Evangeline Lilly, dále ve filmu uvidíme Michaela Douglase, Michelle Pfeiffer a Jonathana Majorse jako Kanga.

Guardians Of The Galaxy Vol. 3

Guardians Of The Galaxy Vol. 3

Po skandálním a naprosto zbytečném vyhazovu od Marvelu, během kterého natočil nový Sebevražedný oddíl pro DC, se James Gunn vrací a zakončí svou trilogii Strážců galaxie. Třetího dílu se dočkáme v roce 2023 a Gunn už se pouští do natáčení. Talentovaný tvůrce vítá na palubě Chrise Pratta, Zoe Saldanu a další členy klasické party, čeká nás rovněž Elizabeth Debicki coby vládkyně Ayesha a návratu se nebrání ani Sly Stallone jako Stakar Ogord.

Fantastic Four

Fantastic Four

Po dvou průměrných filmech z prvního desetiletí nového milénia a jednom naprosto příšerném remaku z roku 2015 to ve třetím tisíciletí F4 zkusí znovu. Jon Watts se po dokončení Spideyho trilogie pustí do příběhů čtyřčlenné party z Baxter Building a Sue Storm, Bena Grimma, Johnnyho Storma a Reeda Richardse bychom se v kinech mohli dočkat taky roku 2023. Hlavní role nejsou prozatím obsazeny, fanoušci si ale do rolí Reeda a Sue přejí manželský pár John Krasinski a Emily Blunt.

Blade

Blade

Wesley Snipes na sklonku devadesátek působil jako jedna z prvních vlaštovek ve tvorbě kvalitních komiksovek a jeho první dva díly Bladea (u třetího budeme dělat, že neexistuje) jsou klasikou žánru. I když se Snipes toužil do role vrátit, v rámci MCU si ikonického zabijáka upírů zahraje Mahershala Ali a jeho film odstartuje fázi 5. nového Bladea napíše Stacy Osei-Kuffour a vedle Aliho si ve filmu zahraje John West Jr. Premiéra prozatím není známa.

Deadpool 3

Deadpool 3

Vedle všech výše zmíněných projektů hodlá Feige pokračovat i ve foxovské sérii Deadpool a Ryan Reynolds si tak bude moci znovu střihnout oblíbeného ukecaného žoldáka. Trojka Deadpoola dostala od Disneyho výjimku a může si zachovat svou tvář díky ratingu R, její scénář pak nachystají Lizzie a Wendy Molyneux, které připravují seriál Bobovy burgery. Deadpool je rozhodně jednou z Feigeho priorit, patrně se jej ale dočkáme také až v roce 2023.

SERIÁLY

Loki
Zdroj: TMDB

Loki

Dalším seriálem, který dorazí po konci šestidílného dobrodružství Falcona a Buckyho, je Loki. Příhody lstivého boha z Asgardu navážou na Endgame, kde alternativní verze šviháckého šprýmaře v podání neodolatelného Toma Hiddlestona prchla ze zajetí Avengers. I Lokiho seriál bude mít šest dílů a kromě hlavní postavy v něm uvidíme i Female Loki nebo Mobia M. Mobia. Vedle Hiddlestona v šesti epizodách uvidíme Owena Wilsona, Richarda E. Granta nebo Sophiu Di Martino. Premiéra na Disney+ je plánována na 11. června.

Není nikde online

What If...?
Zdroj: TMDB

What If...?

Vedle Lokiho nás v létě čeká i ambiciózní animovaný projekt What If...?, jenž sleduje alternativní příběhy v MCU, které nám převypráví samotný člen společenstva vesmírných strážců Uatu, jemuž hlas propůjčí Jeffrey Wright. V jednotlivých epizodách uvidíme například Peggy třímající štít Steva Rogerse, Pepper, kterak navazuje na Iron Manovu kariéru, nebo Thanose, jenž koná dobro. V plánu je prozatím jedenáct epizod, seriál se ale nejspíše dočká i další řady.

Online na Netflix od 7. 5. 2019

Ms. Marvel

Ms. Marvel

Linku okolo Captain Marvel letos na podzim rozvede nový seriálový projekt Ms. Marvel, jenž sleduje superhrdinku Kamalu Khan, jež coby fanynka ikonické Carol Danvers získá superschopnosti. Seriál povede přímo k filmu Captain Marvel 2 a Kamalu si zahraje debutantka Iman Vellani. Tvůrci Mizerů navždy, Belgičani Adil El Arbi a Bilall Fallah, natočí většinu epizod a vedle Vellani v seriálu uvidíme i Matta Lintze nebo Laurel Marsden.

Hawkeye

Hawkeye

Po deseti letech v roli Clinta Bartona se Jeremy Renner dočká vlastního projektu. Seriál Hawkeye dorazí na Disney+ letos na podzim a hlavní hrdina v něm zahájí výcvik své nástupkyně Kate Bishop, budoucí členky Young Avengers. Zda příhody této ostrostřelkyně povedou k týmovému projektu je zatím nejisté, jistě ale víme, že v seriálu Hawkeye se vedle Rennera ukáže Hailee Steinfeld a v roli Black Widow se vrátí Florence Pugh.

Moon Knight

Moon Knight

Oscar Isaac jde v poslední době z role do role a brzy si zahraje další ikonickou komiksovou postavu. V příštím roce se objeví na Disney+, nejspíše v dospělácké sekci Star, jako Marc Spector alias Moon Knight. Tento hrdina, jenž je jakousi variací na dcčkového Batmana, je pozemským vtělením egyptského božstva Chonsua a patří mezi vyhlášené marvelovské drsňáky. Tvorby jeho seriálu se chopí vyhlášený scenárista a showrunner Doug Moench, jenž má na kontě seriál Harley Quinn a několik dalších DC nebo Marvel animáků, vedle Isaaca pak v hereckém obsazení figuruje i Ethan Hawke. Jeden z nejtalentovanějších herců své generace ztvární v Moon Knightovi prozatím neznámou zápornou roli.

She-Hulk

She-Hulk

Hulk patří mezi nejpopulárnější marvelovské postavy, kvůli tahanicím s Universal Pictures ale stále nemůže vystupovat v sólovém projektu a Mark Ruffalo tak postavu ztvárňuje jen ve filmech ostatních hrdinů. Nejinak tomu bude i v případě nového seriálu She-Hulk, jenž na Disney+ dorazí v první polovině příštího roku. Hlavní roli v něm bude mít Jennifer Walters, jež po transfúzi od Bruce Bannera nabude hulkovských schopností a stane se mocnou She-Hulk. V seriálu se dočkáme návratů Marka Ruffala coby Hulka i Tima Rotha jako zlovolného Blonského alias Abominationa. Hlavní roli Jennifer Walters ztvární Tatiana Maslany, v zatím nespecifikované roli se objeví i Ginger Gonzaga.

The Guardians Of The Galaxy Holiday Special

The Guardians Of The Galaxy Holiday Special

James Gunn kromě třetích Strážců připraví i dva menší projekty a to Grootův miniseriál a vánoční speciál Strážců. Grootův animák by měli hlasově obsáhnout Vin Diesel a Bradley Cooper, oba dva se po boku Zoe Saldany, Karen Gillan a dalších vrátí i v televizní vánoční minisérii, které se dočkáme v prosinci 2022.

Secret Invasion

Secret Invasion

Výše zmíněné projekty Captain Marvel 2 a Ms. Marvel rozvinou linku okolo Skrullů a Kreeů a uvedou do MCU další a další mimozemské rasy a aspekty. Jedním z vrcholů této "kosmické dějové linky" by měl být seriál Secret Invasion, jenž je adaptací stejnojmenné kultovní komiksové série. I když jsou Skrullové, arcilotrové z komiksů, v MCU klaďasové, i v seriálu se jich dočkáme coby padouchů, neboť jedna jejich frakce se postaví proti pozemským héroům. V hlavní roli uvidíme Táloa, jehož si opět zahraje Ben Mendelsohn, a vrátí se samozřejmě i Nick Fury v podání Samuela L. Jacksona. Nejnovější hereckou posilou seriálu je Kingsley Ben-Adir, hvězda snímku One Night in Miami..., jež si zahraje jednoho ze zlotřilých Skrullů. Tajná invaze prozatím nemá showrunnera ani datum uvedení.

Ironheart

Ironheart

Tony Stark položil život za záchranu vesmíru před šíleným titánem Thanosem, kovovou zbroj však musí převzít nový hrdina. Tím bude mladá Riri Williams, jež se coby Ironheart stává Starkovou nástupkyní. Riri patří v marvelovských komiksech rovněž do širší sestavy Young Avengers, její seriál by tedy mohl být taktéž jistým dílkem do možného filmu Avengers 5, jenž by spojil právě mladé hrdiny. Hlavní roli si střihne Dominique Thorne, která se objevila ve filmech Kdyby ulice Beale mohla mluvit a Judas and the Black Messiah.

Armor Wars

Armor Wars

Don Cheadle se objeví v The Falcon & the Winter Soldier, rozhodně to ale pro jeho marvelovskou kariéru není konečná. Představitel slavného hrdiny War Machine, jenž nahradil Terrence Howarda roku 2010, bude hlavní hvězdou seriálu Armor Wars, jehož se na Disney+ dočkáme v příštím roce. O showrunnerech a tvůrcích prozatím není nic známo, jistě ale víme, že se příběh bude točit okolo ukradených technologií zesnulého Tonyho Starka, které se Rhodes vydává nalézt a pachatele zneškodnit.

Wakanda

Wakanda

Yibambe! Svého seriálového spin-offu se dočká i lore okolo Black Panthera. Ryan Coogler, který natočil už první a rekordní sólovku v hlavní roli se zesnulým Chadwickem Bosemanem, přichystá i seriál, jenž dostal jednoduchý název Wakanda. Ani tento projekt prozatím nemá stanovené ani přibližné datum premiéry, předpokládá se ale uvedení někdy v příštím roce. Ve Wakandě pravděpodobně uvidíme postavy jako Rahmondu, Shuri nebo Nakiu v podání Angely Bassett, Letitie Wright a Lupity Nyong'o.

Marvel chystá 24 nových filmů a seriálů s Avengery, víme o čem budou  |  Tipy na film  |   |  463 líbí se

Ondřej Novotný

Internetový pisálek, který se přes svůj blog a Ednu nakonec dostal i na Filmtoro. Povoláním zatím student, ve volném čase pak zaneprázdněný teoretik komiksových filmů a seriálů, který nevynechá ani jednu nerdskou diskusi. Mezi jeho filmové favority patří Star Wars, Indiana Jones a jakýkoli béčkový film se Sibyl Danning. Mimo film se intenzivně věnuje čtení nejrůznější literatury (převážně té německé), rád vyhledává kvalitní kebab po celé Praze a občas usedne v klubu Chocobamba při poslechu kvalitní žižkovské hudby.


Další články jako Marvel chystá 24 nových filmů a seriálů s Avengery, víme o čem budou

Tipy na film  |  před 2 dny

10 parádních novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

První srpnový víkend je hlavně ve znamení seriálových návratů. Netflix vrací do hry řadu svých hitů včetně Outer Banks nebo Láska je slepá. A na vše dohlíží roznožky házející Jean-Claude Van Damme! číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

10 povedených filmů na HBO, které jste zcela jistě přehlédli

Každý, kdo někdy zapnul HBO GO, ví, že dostat se do hlubin jeho nabídky je nesmírně obtížné. Což je škoda, protože se v ní skrývá mnoho pokladů, které by vás jinak ani nenapadlo si pustit. Vybrali jsme pro vás desítku zajímavých snímků, kterým se vyplatí dát šanci. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

20 nejlepších sci-fi, které najdete aktuálně na Netflixu s češtinou

Sci-fi patří mezi nejoblíbenější žánry na Netflixu, a proto nepřekvapí, že má streamovací služba docela slušný výběr filmů napříč subžánry. číst více

Tipy na film  |  před 9 dny

13 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Je před námi další z nabušených víkendů. Především Netflix se do obsahu pořádně opřel a servíruje sexy těla, upíry či gangstery. Co na to Ted Lasso a konkurence od Amazonu? číst více

Tipy na film  |  před 10 dny

20 nejlepších akčních filmů, které najdete aktuálně na Netflixu s češtinou

Pokud milujete akci, pak se máte na Netflixu na co těšit. Najdete zde totiž celou řadu akčních sérií, které do vás napumpují pořádnou dávku adrenalinu a nabídnou frajerské hrdiny, kterým je radost držet palce. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist