FB pixel TP pixel
Konečně! Disney+ v Česku startuje 14. června se skvělou cenou a češtinou © Lucasfilm

Konečně! Disney+ v Česku startuje 14. června se skvělou cenou a češtinou

Na spuštění Disney+ u nás čekáme už skoro tři roky. A v polovině června se konečně dočkáme. Po dlouhých spekulacích máme konečně jasno, Disney právě oznámil spuštění na 14. června. Spolu s tiskovkou také potvrdil, že cena měsíčního předplatného bude 199 Kč.

29. 3. 2022 10:00 | Streaming novinky

Zatímco většina civilizovaného světa postupně od listopadu 2019 službu Disney+ dostala, region střední a východní Evropy se oproti původnímu plánu načekal. Podle úplně prvních plánů měla služba dorazit nejpozději do října 2021, ale pak se termín zrušil a teprve před pár měsíci byl oznámen nový - léto 2022. A nyní konečně máme jasno - Disney+ bude u nás a v mnoha dalších zemích střední a východní Evropy spuštěn 14. června 2022. Zajímavé je, že na Blízkém východě, který je v jedné vlně spolu s námi, bude Disney+ spuštěn už 8. června, v Jižní Africe dokonce už 18. května. Ano, takže například v Iráku či Libyi budou mít Disney+ nakonec ještě dříve než diváci v Česku, na Slovensku či v Polsku. Poslední naopak bude Izrael, kde se bude spouštět 16. června.

Jen 199 Kč měsíčně

Konečně! Disney+ v Česku startuje 14. června se skvělou cenou a češtinou © Marvel Studios

Spolu s tiskovou zprávou o datu spuštění také přišlo potvrzení o ceně, která bude pro český trh 199 Kč měsíčně. Cena tak bude úplně stejná jako nejnižší tarif Netflixu (nejdražší stojí 319 Kč) nebo HBO Max (sleva 33% z 199 Kč platí už jen do konce března). Levnější tedy zůstanou jen české služby jako Voyo (159 Kč) nebo Apple TV+ (139 Kč) a stále také ještě Amazon Prime Video (zlevněné dlouho na 79 Kč). Na rozdíl od Netflixu, který má tři různé tarify podle množství připojených zařízení či kvality videa, zůstane Disney+ podobně jako ve všech dalších zemích za jednu cenu. A podobně jako ve všech zemích nabídne i roční předplatné 1990 Kč, které vám měsíční cenu srazí na cca 166 Kč. Několik stovek titulů bude k dispozici ve 4K, další část potom v rozšířené IMAX verzi. Přehrávání si užijete až na 4 zařízeních současně, kam patří třeba web, chytré televize, telefony či herní konzole.

Zhruba 2000 titulů

Za tu cenu bychom se měli dostat k necelým 2000 titulům, což je průměrná velikost knihovny v dalších evropských zemích. Jak už bylo známo dříve, v knihovně najdete hlavní pilíře, kterými jsou věci od Marvelu (prakticky komplet filmy a seriály včetně novinek jako Shang-Chi či Eternals, ale kromě hraných Spider-Manů), Star Wars (původní i nové filmy, starší seriály), Pixaru (animované filmy jako Luca, Duše, Proměna i kraťasy), National Geographic (dokumenty) a samozřejmě i korunní klenot v podobě klasických Disney animáků z celé historie (Sněhurka, Ledové království i nové Encanto). A podobně jako v dalších evropských zemí, také nám přibude záložka Star, kam Disney směřuje dospělejší filmy a seriály z produkce studia 20th Century, které Disney před lety pohltil (Smrtonosná past či novinky jako Free Guy, Smrt na Nilu). A pak tu máme původní seriály všech značek jako jsou The Mandalorian, Boba Fett, Loki, Hawkeye či chystaný Moon Knight (premiéra zítra) nebo Obi-Wan Kenobi.

Konečně! Disney+ v Česku startuje 14. června se skvělou cenou a češtinou © Lucasfilm

My už pár měsíců sbíráme komplet nabídku z holandského účtu, takže si můžete sami začít připravovat seznam, na co budete chtít koukat. Nabídka by měla být z 99 % podobná. Hlavní otázka se samozřejmě bude točit kolem české lokalizace. Tisková zpráva to sice nezmiňuje, ale podle praxe ze zahraničí vstupoval Disney+ na trh až v okamžiku, kdy naprostá většina nabídky měla lokální podporu, nejméně titulky. My na holandském účtu vidíme, že česká podpora přibývá v posledních měsících slušným tempem a ještě před spuštěním už má české titulky či dabing několik stovek titulů. Také tento seznam můžete sledovat na naší speciální stránce. Ano, například Simpsonovi by měli mít původní český dabing známý z televize.

Na přesnou nabídku a české podporu si budeme muset počkat až do 14. června, každopádně to znamená, že letos bude opravdu z čeho vybírat. Nedávno u nás byla spuštěná změna z HBO GO na HBO Max, ještě letos bychom se měli dočkat také sesterské dokumentární služby Discovery+. Na rok 2022 je také ohlášen vstup SkyShowtime, která v našem regionu nahradí Paramount+ a Peacock. Ani lokální služby nebudou letos zahálet, nedávno novou verzi spustilo iVysílání od České televize či Voyo ze skupiny Nova. A delší dobu se spekuluje o brzkém spuštění nové služby za předplatné značky Prima.

Zdroj: Disney+ / Filmtoro

 9 556 zobrazení   206 se líbí
Tomáš Vyskočil
Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.
Akční sci-fi Halo hlásí rekordní sledovanost. Vznikne i druhá řada
Akční sci-fi Halo hlásí rekordní sledovanost. Vznikne i druhá řada
28.03.2022 14:00:00 | Streaming novinky

První díl očekávané militantní sci-fi Halo minulý týden premiéroval na streamovací platformě Paramount+. A stanovil nový rekord sledovanosti.

Sdílení účtů s přáteli okrádá Netflix o miliardy. Nový krok příjmy zvýší
Sdílení účtů s přáteli okrádá Netflix o miliardy. Nový krok příjmy zvýší
24.03.2022 16:00:00 | Streaming novinky

Ve chvíli, kdy Netflix oznámil, že si chce došlápnout na uživatele sdílející účty mimo svou domácnost, se rozhodli analytici z Wall Street spočítat, kolik dolarů streamovacímu gigantu ročně vynese, pokud tuto praxi zavede celosvětově.

Ryan Reynolds vládne Netflixu. Nová sci-fi má třetí nejlepší start v historii
Ryan Reynolds vládne Netflixu. Nová sci-fi má třetí nejlepší start v historii
23.03.2022 14:00:00 | Streaming novinky

Ryan Reynolds se stává hvězdou Netflixu. I když s akčňákem 6 Underground v minulosti moc neuspěl, po trháku Red Notice si přidává do životopisu další obří úspěch.

5 největších zklamání z HBO Max. Slíbili revoluci, nesplnili skoro nic
5 největších zklamání z HBO Max. Slíbili revoluci, nesplnili skoro nic
22.03.2022 18:00:00 | Streaming novinky

České HBO Max je dostupné od 8. března, kdy došlo k oficiálnímu překlopení nabídky dosavadního HBO Go na novou streamovací platformu. Jenže ani po 14 dnech od přechodu na novou službu HBO není schopné naplnit očekávání a mnozí se nebrání masivnímu zklamání.