FB pixel TP pixel
George R.R. Martin se vyjádřil k toxické reakci fanoušků na 8. řadu GoT © TMDB

George R.R. Martin se vyjádřil k toxické reakci fanoušků na 8. řadu GoT

I když byla očekávání před poslední řadou Hry o trůny obrovská, bořily se divácké rekordy a debaty probíhaly prakticky bez přestání, dnes už to působí jako hodně vzdálená minulost. Ne tak pro tvůrce předlohy George R.R. Martina, který nyní promluvil o přehnaných reakcích fanoušků.

4. 7. 2019 15:00 | Filmové novinky

Finále Hry o trůny ve skutečnosti neproběhlo tak dávno, jak se může na první pohled zdát. Poslední díl jsme viděli teprve před měsícem a půl. Zejména zklamání z konečného vyústění děje a nášup zajímavějších seriálů, které následovaly, však odsunuli dojem z posledních dílů na vedlejší kolej. George R. R. Martin po celý průběh 8. řady víceméně mlčel. Na Twitteru ani pro média se nijak zásadně nevyjadřoval. Až nyní během své účasti v podcastu Leonarda Maltina promluvil k vyhroceným debatám a rozzuřeným fanouškům, jež obepínaly téměř celý průběh poslední řady Hry o trůny. A rozhodně se neřadí mezi fanoušky takové kritiky.

„Internet je toxický takovým způsobem, jakým původní fanzinové kultury a fandomy – komiksoví fandové a tehdejší fandové science fiction – nebyly. Samozřejmě docházelo ke sporům. Nebylo to bez hádek, ale nic se ani nepřiblížilo šílenství, které můžete vidět na internetu.“ Martin také promluvil o chystaných spin-offech odehrávajících se ve světě Trůnů, k jejichž vyhlídkám je však skeptický. Žádný z nich podle něj zřejmě nedosáhne takové popularity, jako hlavní sága. „Rozměr úspěchu seriálu Hry o trůny, který zasáhl celý svět a všechny jeho kultury, je něčím, co nikdo nikdy nemohl očekávat. A něčím, co podle mě už nikdy znovu nezažiji,“ dodal autor.

 2 809 zobrazení   12 se líbí
Tomáš Durčák
Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.
Pána prstenů natočí pro Amazon režisér Jurského světa
Pána prstenů natočí pro Amazon režisér Jurského světa
04.07.2019 | Filmové novinky

Amazon konečně odhalil, kdo pro něj natočí úvodní epizody chystaného seriálu z prostředí Pána prstenů. Styl a atmosféru dodá očekávané fantasy sérii Juan Antonio Bayona.

3. řada Stranger Things: Podle prvních ohlasů rozhodně nebudeme zklamaní
3. řada Stranger Things: Podle prvních ohlasů rozhodně nebudeme zklamaní
03.07.2019 | Filmové novinky

Jste připraveni na návrat do Upside Down? Aby taky ne, fanoušci Stranger Things si na novou řadu museli počkat téměř dva roky. Seriál si 28. června v kalifornské Santa Moncie odbyl premiéru, a tak se nyní můžeme podívat na první dojmy, jež slibují jiný seriál, než který jsme v říjnu 2017 opustili.

Dojemný trailer k Orange is the New Black láká na závěrečnou řadu
Dojemný trailer k Orange is the New Black láká na závěrečnou řadu
02.07.2019 12:00:00 | Filmové novinky

Vězeňkyně z litchfieldského nápravného zařízení se nám příští měsíc chystají dopovědět své příběhy ve finální sedmé řadě jednoho z nejoblíbenějších netflixovských původních seriálů. Jak jsme byli zvyklí: bude to smutné, vtipné, dojemné a plné emocí.

První fotky z netflixovského Zaklínače ukazují Geralta, Ciri i Yennefer
První fotky z netflixovského Zaklínače ukazují Geralta, Ciri i Yennefer
01.07.2019 18:40:00 | Filmové novinky

A je to tady. Dlouho očekávaná adaptace fantasy Andrzeje Sapkowského dostává reálné obrysy na prvních oficiálních promo fotografiích, které ukazují, jak ústřední symboly ságy, tak stěžejní trio postav - zaklínače Geralta z Rivie, Ciri a čarodějnici Yennefer.