FB pixel TP pixel
Režisér Gladiátora potvrdil pokračování. O čem by mělo být? © Universal Pictures

Režisér Gladiátora potvrdil pokračování. O čem by mělo být?

Uzavřený příběh historického oscarového snímku Gladiátor sice k pokračování úplně nevybízel, ale velmi slušné výdělky, velká fanouškovská základna a ochota Ridleyho Scotta hypotetický další díl udržovali při životě. A jak nyní sám režisér potvrdil, opravdu se jej dočkáme.

Filmové novinky

Mnozí věrní fanoušci historického spektáklu Gladiátor, který byl oceněn pěti Oscary a celosvětově utržil přes 400 milionů dolarů, by určitě rádi dostali další porci dobrodružství z tohoto světa, debaty o natáčení dalšího dílu se ale vždy držely pouze v rovině spekulací. V roce 2018 ovšem přinesl server Deadline zprávu, že se pokračování Gladiátora opět v režii Ridleyho Scotta přeci jen chystá a napíše jej scénárista Peter Craig (Mizerové navždy, Top Gun: Maverick). Nový příběh se měl odehrávat 20 let po událostech z prvního dílu a soustředil se na Lucia, synovce Commoda v podání Joaquin Phoenixe, prohnaného římského císaře, kterého zabil hlavní hrdina Maximus Russella Crowea. Od té doby ovšem žádné další novinky nepřicházely.

Až teď v rozhovoru pro časopis Empire Ridley Scott potvrdil, že se nový Gladiátor opravdu chystá: „Právě máme dalšího Gladiátora rozepsaného, takže až dodělám Napoleona, bude Gladiátor mým příštím projektem", řekl Scott. Jestli se jedná o výše zmíněný scénář Petera Craiga nebo se píše úplně jiný příběh, ale režisér neupřesnil. I když je Scottovi přes osmdesát, stále je pilný jako včela. Loni dodělal pro HBO Max seriál Vychováni vlky, v Benátkách si právě odbylo premiéru hvězdně obsazené historické drama Poslední souboj s Benem Affleckem a Mattem Damonem a ještě letos bychom se měli dočkat životopisného dramatu Klan Gucci s Lady Gaga a Adamem Driverem. Takže až Ridley Scott dotočí historický film Kitbag v hlavní roli s Joaquinem Phoenixem v roli Napoleona, měl by se vrhnout na pokračování Gladiátora.

 1 499 zobrazení  
Sex ve městě se vrátí už v prosinci. Mrkněte na první záběry
Sex ve městě se vrátí už v prosinci. Mrkněte na první záběry
05.10.2021 12:20:00 | Filmové novinky

Jestli se na nějakém seriálu maskéři opravdu vyřádili, nebyla to Hra o trůny, ale nový Sex ve městě.

Hra o trůny se vrací! První trailer na Rod draka ukazuje krvavou historii
Hra o trůny se vrací! První trailer na Rod draka ukazuje krvavou historii
05.10.2021 12:00:00 | Filmové novinky

HBO představila první trailer na Rod draka, očekávaný spin-off Hry o trůny, který nám ukáže pevnou vladařskou ruku Targaryenů.

Netflix láká na nejstylovější akčňák podzimu. Mrkněte na nabušený trailer
Netflix láká na nejstylovější akčňák podzimu. Mrkněte na nabušený trailer
03.10.2021 12:00:00 | Filmové novinky

Kdo má rád divoký západ, kamerové exhibice, přesně načasované hlášky a Idrise Elbu, ten bude určitě nadšený z nového westernového akčňáku Netflixu.

Náhul roku! Trailer režisérské verze Rockyho IV slibuje kotel nových záběrů
Náhul roku! Trailer režisérské verze Rockyho IV slibuje kotel nových záběrů
01.10.2021 17:00:00 | Filmové novinky

Sylvester Stallone před časem slíbil prodlouženou a ještě lepší verzi kultovního Rockyho IV. A soudě podle traileru rozhodně nelhal.