FB pixel TP pixel
Thor dostane přes tlamu. Nový epický fantasy seriál slibuje božskou akci © Sony / PlayStation Studios

Thor dostane přes tlamu. Nový epický fantasy seriál slibuje božskou akci

Je to jen pár týdnů, co se na videoherní trh dostal druhý a závěrečný díl restartu série God of War, a nyní je oficiálně potvrzeno, že se tahle fantasy řežba dočká i seriálového zpracování.

15. 12. 2022 12:30 | Filmové novinky

Kdybyste pátrali po jedné z nejvelkolepějších her posledních let, jistě byste brzy narazili na sérii God of War. Ta se kdysi proslavila jako akční rubačka v prostředí řeckých bohů, snad ještě větší slávu ale získala až s restartem z roku 2018, který boha války Kratose přesunul na daleký sever, kde se snažil žít poklidný život. Jenže po smrti své ženy se společně se synem vydává na výpravu za rozprášením jejího popela, která se brzy změní ve velkolepý boj na život a na smrt, v němž nechybí souboje se severskými božstvy a obřími příšerami. Severská sága získala jen před pár týdny svůj druhý a podle tvůrců závěrečný díl, takže je ideálním materiálem pro zpracování do podoby seriálu. Na tom se pracuje již od letošního března, přičemž nyní padlo definitivní rozhodnutí, že seriál uvede streamovací platforma Amazonu Prime Video.

Ta by měla vzhledem ke svému globálnímu dosahu přinést příběh Kratose a jeho syna Atrea do až 240 zemí světa, přičemž za příběhem budou stát zkušení tvůrci Mark Fergus a Hawk Ostby (Iron Man, Potomci lidí). Showrunnerem pak bude Rafe Judkins, který stojí již za adaptací jiného fantasy seriálu od Amazonu Kolo času. Na seriálu se rovněž podílí tvůrci z herního studia Santa Monica, kde původní hra vznikla, přičemž producentský vliv mají i zástupci PlayStationu a režisér obou dílu God of War Cory Barlog. God of War je tak dalším želízkem v ohni slibných videoherních adaptací od Sony. Připomeňme, že již v lednu nás čeká adaptace The Last of Us od HBO, přičemž Sony má za sebou i filmovou adaptaci Uncharted.

Zdroj: Deadline

Reklama
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Režisér Deadpoola 3 prozradil, jak to bude s brutalitou. Nechce opakovat obří chybu
Režisér Deadpoola 3 prozradil, jak to bude s brutalitou. Nechce opakovat obří chybu
15.12.2022 12:15:00 | Filmové novinky

Režisér Shawn Levy se konečně chystá na tvorbu svého vůbec nejočekávanějšího filmu. Deadpoolova trojka nepřijde o nic ze svých původních kvalit a těšit se můžeme i na oblíbené postavy.

Nejlepší Spider-Man se vrací! Trailer bombastického pokračování vám vytře zrak
Nejlepší Spider-Man se vrací! Trailer bombastického pokračování vám vytře zrak
14.12.2022 14:30:00 | Filmové novinky

Spider-Man: Paralelní světy je mnoha kritiky i diváky považován za vůbec nejlepší pavoučí dobrodružství. které dokonce inspirovalo snímek Spider-Man: Bez domova. Nyní tento trhák konečně dostává své pokračování a už v traileru ukazuje, že bude ještě šílenější než posledně.

Netflix chystá na Vánoce špionážní pecku. Trailer láká na hvězdu od Marvelu
Netflix chystá na Vánoce špionážní pecku. Trailer láká na hvězdu od Marvelu
14.12.2022 12:15:00 | Filmové novinky

Na vánoční svátky si Netflix připravil pětidílnou špionážní minisérii Vlastizrada. V hlavní roli agenta MI6 čelícímu obvinění ze zrady uvidíme sympaťáka Charlieho Coxe, který se proslavil především jako komiksový Daredevil.

Diváci určili nejlepší film roku 2022. Batman a Top Gun 2 podlehli konkurenci
Diváci určili nejlepší film roku 2022. Batman a Top Gun 2 podlehli konkurenci
13.12.2022 12:00:00 | Filmové novinky

Diváci v rámci People's Choice Awards hlasovali o nejlepší film a akčňák letošního roku. A výsledek byl docela překvapivý. Hlavní kategorii pro sebe totiž nezískal stihačkový hit Top Gun, ani zachmuřený a pomstychtivý Batman.