Herecká a režisérská legenda Kevin Costner má za sebou velkou premiéru nového snímku Horizont: Americká sága na festivalu v Cannes. Snímek se dočkal 11 minut trvajícího potlesku vestoje a jeho hlavní strůjce neskrýval slzy dojetí.
Zdroj: Rotten Tomatoes / MovieWeb
Dvoudílný velkofilm Horizont: Americká sága Kevina Costnera rozhodně patří mezi nejočekávanější projekty letošního léta. Ostatně Costner se vrací za kameru po dlouhých 20 letech (naposledy natočil Krajinu střelců) a jak je jeho dobrým zvykem, neváhal do filmu investovat i své vlastní peníze. Jeho novinka nyní byla uvedena na festivalu v Cannes a herec a režisér v jedné osobě se dočkal dojemného potlesku, na který očividně nebyl připraven. Osazenstvo sálu mu totiž po uvedení Horizontu věnovalo 11 minut dlouhý potlesk vestoje, což dovedlo Costnera ke zvlhnutí očí a slzám, po kterých se dokonce ještě omlouval. „Omlouvám se, že jste museli tleskat tak dlouho. Tolik hodných lidí. Tak skvělý moment nejen pro mě, ale i pro herce, kteří jsou tu se mnou, pro lidi, kteří ve mně věřili a pokračovali se mnou v práci. Toto místo je jedinečné. Tenhle film už není můj, je váš. Věděl jsem to v momentě, kdy skončil. Nikdy na tento moment nezapomenu, stejně jako moje děti,“ prohlásil dojatý tvůrce.
Pro Costnera je Horizont hluboce osobním filmem, který prozkoumává jeho oblíbené časové období divokého západu. Snímek sleduje události před, během a po občanské válce v 60. letech 19. století, přičemž ukazuje rozkvět Ameriky skrze oči rodin, přátel a nepřátel. Impozantní projekt má zatím natočené dvě části, přičemž ta první má již stanovenou i českou premiéru, jež se odehraje 27. června letošního roku. Druhá část je pro USA plánovaná na 16. srpen letošního roku. Zatím není jasné, zda se druhá části dočkáme i v Česku. Dá se ale očekávat, že ano.
Costner projekt s rozpočtem více než 100 milionů dolarů zafinancoval z vlastní kapsy, když si vzal masivní hypotéku a zaručil se vlastním rančem. Zároveň snímek spolunapsal, režíroval a produkoval, přičemž obsadil zvučná herecká jména jako Sienna Miller, Sam Worthington, Giovanni Ribisi, Jena Malone, Michael Rooker či Danny Huston.
Snímek má i první recenze, které bohužel nejsou příliš pozitivní. Kritici totiž film mnohdy hodnotí jako samostatný film, nikoli jen jako první část a mluví o velkých ambicích, které ale diváky příliš nevtáhnou. Projekt má být sice velkolepý, ale emocionálně chladný a tempo není zrovna divácky nejpříjemnější. Optimistický je ale například Pete Hammond z deníku Deadline, který mluví o působivém úvodu, který dává velký příslib do budoucna.
⏰ 20. 5. 2024 🧑💼 Petr Semecký 🩶 134 📰 Filmové novinky
Nech si každý pátek podvečer zdarma doručit do svého inboxu náš nový newsletter s filmovými tipy, trailery či novinkami. Jdu na to!
Další: Novinky · České · Tipy · Data · Kvízy · Trailery · Rozhovory · Vše