FB pixel
Zdroj: Netflix
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!
Les lásky Zdroj: TMDB

Les lásky

Kontroverzní japonský režisér Šion Sono se v roce 2019 napodiv všech spojil s Netflixem, aby vytvořil tento výborný brutální snímek. Pokud obdivujete surovost východních filmů a toužíte být v šoku, Les lásky vám poskytne nevídaný zážitek. Perverznost, sebevraždy, násilí a mučení doprovázejí notně absurdní děj o kultu osobnosti psychopatického režiséra. Nenechte se odradit nadstandardní délkou – film ví, jak si po celou dobu udržet vaši pozornost.

PROČ VIDĚT: Budete šokováni, znechuceni a zmateni. Je-li pro vás Hra na Oliheň příliš normální, tento pobuřující bizarní mišmaš vás jistě nezklame!

Online na Netflix (titulky) od 12. 10. 2019

Telefon Zdroj: TMDB

Telefon

Co vám může nabídnout minimalistický příběh dvou žen a jednoho telefonu? O mnoho více, než byste čekali. Trik je v tom, že obě pocházejí z jiného období: starší z nich tedy může ovlivňovat život dívky ze současnosti. Pomalý rozběh vykompenzuje dramatický žánrový zvrat, který určuje další vývoj napínavého děje. Vyhraďte si dvě hodinky času a zjistěte, jak hlavní hrdinka unikne své bezmocnosti.

PROČ VIDĚT: Jde o fantastický korejský thriller s mnoha zvraty, který vám nejen způsobí husí kůži, ale také rozběhne mozek na plné obrátky. Zkrátka a jasně: jde o film pro milovníky cestování v čase a nečekaných konců.

Online na Netflix (titulky) od 27. 11. 2020

Alice in Borderland Zdroj: TMDB

Alice in Borderland

Výmluvný název tohoto japonského seriálu odkazuje na Alenku, která uvízla v králičí noře. Skupinka studentů nápodobně uvízla v paralelním světě plném her. Aby přežili, musí se prokousat labyrintem různě náročných úkolů. Ještě štěstí, že mají v čele mistra počítačových her… Byť jde o amatérštější a méně ambiciózní projekt, než je Hra na Oliheň, nudit se při jeho sledování rozhodně nebudete. O úspěchu první série této napínavé únikovky svědčí, že bylo potvrzeno pokračování. Pospěšte si a naskočte na fanouškovskou vlnu co nejdřív.

PROČ VIDĚT: Zalíbil se vám koncept her o život? Jejich nabídka je zde vskutku pestrá. Pátrejte po řešení komplikovaných hlavolamů a držte palce chytrému hlavnímu hrdinovi.

Online na Netflix (titulky) od 10. 12. 2020

Sladký domove Zdroj: TMDB

Sladký domove

A co takhle dát si poměrně nový apokalyptický seriál plný pravého hororového napětí? Živí mrtví nejsou jedinou dobrou adaptací komiksu o zombie. Seriál splňuje všechny očekávané standardy: má skvělou akci, krev, různá monstra a neustále se vyvíjející postavy. Tentokrát nepůjde jen o přežití, ale právě o postavy: zejména jejich vzájemné vztahy a interakce.

PROČ VIDĚT: Zajímá vás psychologická stránka katastrofických scénářů? Rádi zkoumáte, jak lidé reagují pod tlakem a užíváte si napětí z toho, komu lze či nelze věřit? Pokud jste aspoň jednou odpověděli ano, určitě dejte této osmihodinové jízdě šanci.

Online na Netflix (titulky) od 18. 12. 2020

#Žiju Zdroj: TMDB

#Žiju

#Žiju je další moderní korejská zombie nálož, byť tentokrát ve filmové podobě. Hlavní hrdina udělá v pandemii a všepřítomné davové panice přesný opak toho, co by divák čekal: zavře se doma v izolaci a hraje počítačové hry. Pokud to nezní příliš zajímavě, vězte, že nic netrvá věčně. Vláda mu jednoho dne odpojí internet, dojde mu jídlo a on zjistí, že naproti někdo bydlí…

PROČ VIDĚT: Pohodový protagonista si lehko získá vaše sympatie. Pokud moc nejste na přehnaně nechutné snímky a krváky, jde rozhodně o jeden z jemnějších asijských filmových zážitků. Pokud si potrpíte na originalitu, jistě vás potěší, že film neobvykle pracuje se zapojením dronů, sociálních sítí a technologií. Díky tomu je v post-apo žánru nevídanou a osvěžující novinkou!

Online na Netflix (titulky) od 8. 9. 2020

Forgotten Zdroj: TMDB

Forgotten

Nic vás nepřipraví na tak precizní hru s divákem, jakou je Forgotten neboli Zapomnění. Jin-seok bezmocně sleduje, jak jeho bratra unese skupina maskovaných mužů. Po pár týdnech se pohřešovaný bez vysvětlení vrací s post-traumatickou ztrátou paměti. Jin-seok se nedokáže zbavit podezření, že tu něco nesedí. Jak se mysteriózní události objasní? Nenechte si ujít napínavý thriller se skvělým hudebním doprovodem.

PROČ VIDĚT: Napětí se střídá s překvapením při odhalování událostí matoucí současnosti a temné minulosti. S korejským Parazitem i Hrou na oliheň sdílí film ještě jeden důležitý aspekt – ale žádné spoilery! Zjistěte sami, co v sobě skrytý poklad na Netflixu skrývá.

Online na Netflix od 21. 2. 2018

6 filmů a seriálů, které musíte vidět po Hře na oliheň  |  Tipy na film  | 

Alžběta Novotná


Další články jako 6 filmů a seriálů, které musíte vidět po Hře na oliheň

Tipy na film  |  včera 17:00

9 brutálních asijských filmů, které musíte vidět po Hře na oliheň

Jestli se vám líbila Hra na oliheň, máme pro vás devítku filmových pecek, které by měly být v životopisu každého filmového fanouška. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

10 drsných a smrtelných nehod, které dokazují, že při natáčení jde o život

Filmařina je krásná a dobrodružná profese, někdy ale může přinášet i smrtelná nebezpečí. Podívali jsme se na zoubek těm nejšílenějším a nejsmrtelnějším nehodám, které se na filmovém place za poslední roky staly. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

12 parádních novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Je před námi další pořádně nabušený víkend. Dočkají se fanoušci komiksů i jihokorejské kinematografie. A nechybí ani přípravka na jeden z nejočekávanějších seriálů Netflixu letošního podzimu. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

8 nejlepších thrillerů posledních 5 let, které by měl vidět každý

Thrillery zůstávají mezi nejpopulárnějšími žánry nejen na Netflixu a není se čemu divit. Lidé zkrátka chtějí pořádnou a hlavně pravidelnou dávku napětí. Nepřekvapí proto, že se najde v posledních letech hned několik výrazných zástupců jak mezi filmy, tak seriály. Pojďme se na ně podívat. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

Nejsledovanější seriály v Česku: Hra na oliheň válcuje všechno a všude

Netflix má za sebou nesmírně úspěšné poslední týdny, během nichž se mu podařilo vytvořit jeden olbřímí megahit. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist