FB pixel TP pixel
Vysmívaný film Netflixu s DiCapriem láme rekordy sledovanosti © Netflix

Vysmívaný film Netflixu s DiCapriem láme rekordy sledovanosti

V Netflixu si pomalu zvykají, že pokud se recenzentům nějaký film nelíbí, obvykle to znamená, že se bude jednat o masivní megahit. Po akci Red Notice se nyní dočkal i Leonardo DiCaprio.

7. 1. 2022 18:00 | Streaming novinky

Není to zase tak dlouho, co se akční hit Red Notice stal nejsledovanějším fiimem v historii Netflixu, když u něj za prvních 28 dní od uvedení diváci strávili celkem 364 milionů hodin, a zdá se, že se historické tabulky budou znovu měnit. Tentokrát trhá rekordy snímek K zemi hleď! režiséra Adama McKaye, který si za poslední týden připsal 152 milionů zhlédnutých hodin, což se v rámci týdenních čísel dosud nikdy nikomu nepodařilo. Titul díky famóznímu nástupu na přelomu roku již přeskočil řadu hitů streamovací služby, jako Vyproštění, Irčan nebo V nemilosti.

Celkem má K zemi hleď! již 263 milionů zhlédnutých hodin, což znamená, že se brzy dostane i na druhou příčku historických tabulek, protože V pasti se Sandrou Bullock má pouze 282 milionů zhlédnutých hodin. Dá se navíc očekávat, že si snímek s Leonardem DiCapriem, Jennifer Lawrence a dalšími hvězdami jako Cate Blanchett či Meryl Streep vyšlápne i na již zmíněný snímek Red Notice. Čísla akčňáku s Dwaynem Johnsonem z prvního měsíce uvedení se již měnit nebudou, při aktuálním trendu a dalších téměř třech týdnech v zásobě se ale 364 milionů nakoukaných hodin nejeví jako nepřekonatelná meta. Netflix by si asi jen přál, aby jeho hity byly také chválené, což se v poslední době bohužel zrovna neděje. Sám režisér už ale svůj upřímný šok vyjádřil na Twitteru.


Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Počet předplatitelů HBO překonává odhady. Pomáhají hity jako Matrix 4
Počet předplatitelů HBO překonává odhady. Pomáhají hity jako Matrix 4
6. 1. 2022 13:40:00 | Streaming novinky

Streamovací služba HBO Max novinkou Matrix Resurrection ukončila déle než rok trvající exkluzivní paralelní uvádění premiér, které byly dostupné zároveň v kinech i přímo na Maxu. Kolik tato strategie přinesla nových zákazníků?

Nejsledovanější filmy roku online. Frčel víc Tenet, nebo Godzilla?
Nejsledovanější filmy roku online. Frčel víc Tenet, nebo Godzilla?
27. 12. 2021 7:00:00 | Streaming novinky

Streamování filmů neznamená jen Netflix, případně jiné SVOD služby. Ve hře je i TVOD, z něhož letos hodně těžily tituly Warnerů.

Čekají nás premiéry českých filmů online? Exkluzivitu nechce jen Netflix
Čekají nás premiéry českých filmů online? Exkluzivitu nechce jen Netflix
16. 12. 2021 7:00:00 | Streaming novinky

S nástupem pandemie a problémů kin hledají filmy cesty, jak se dostat k divákům. Hollywoodské filmy se buď houfně přesouvají rovnou online a nebo mají alespoň paralelní uvedení v kinech i online. U českých filmů to zatím nehrozí, ale situace se také vyvíjí zajímavým směrem.

Streamovací války: Kolik lidí si v Česku předplácí Netflix, HBO či Amazon?
Streamovací války: Kolik lidí si v Česku předplácí Netflix, HBO či Amazon?
15. 12. 2021 10:00:00 | Streaming novinky

Počty předplatitelů jednotlivých streamovacích služeb jsou jeden z nejčastějších dotazů, které nám posíláte. Protože oficiálně k dispozici žádná čísla nejsou, zkoušeli jsme porovnat různé domácí i zahraniční odhady a také sami odhadnout, jak si jednotliví hráči aktuálně stojí.