FB pixel TP pixel
Líbí se vám Zámek a klíč? Netflix předběžně chystá 2. řadu © TMDB

Líbí se vám Zámek a klíč? Netflix předběžně chystá 2. řadu

Strategie Netflixu je zřejmá. Nové značky v podobě filmů a seriálů, které lákají nové předplatitele. Tou nejnovější je komiksová adaptace Zámku a klíče, která má našlápnuto na pokračování.

Filmové novinky

Netflix předběžně zaplatil za vývoj pokračování

Výkonní producenti Carlton Cuse a Meredith Averill pro server Collider potvrdili, že ačkoli Netflix zatím nedal pokračování očekávaného seriálu stoprocentní zelenou, rozhodně má s příběhem pubescentů a magických klíčů další záměry. Netflix totiž tvůrcům zaplatil tzv. „writers' room“, neboli prostor pro scenáristy pro sepsání námětu a prvotních scénářů druhé řady. Producenti rovněž potvrdili, že aktuálně jsou zhruba v polovině práce a tudíž budou připraveni, pokud dá Netflix palec nahoru, což se zpravidla děje po prvotních 30 dnech seriálu online, neboť Netflix hledí na měsíční výsledky.

V 2. řadě by přibylo mytologie

Další potvrzení se dotýká příběhu, který – jak jste si určitě všimli u první řady – není stoprocentně věrnou verzí komiksu. Scenáristé se komiksem spíše inspirují a míchají dohromady témata a linky z předlohy se svými vlastními nápady, aby jen neopakovali to, co si můžete přečíst v papírové podobě. Tento styl psaní bude u druhé řady pokračovat. Byť bychom se v případné 2. řady měli více dozvědět o mytologii světa, která je v první řadě značně zredukovaná.

Zámek a klíč prozatím sbírá víceméně spokojené, byť ne zcela nadšené reakce recenzentů i diváků. Naděje na pokračování jsou tudíž vcelku velké. A když už Netflix před pár hodinami odsouhlasil 3. řadu Sexuální výchovy, určitě je pravděpodobné, že dá další šanci i Zámku a klíči. Pubescenti potřebují svou krmi.

 1 675 zobrazení   42 se líbí
Domluveno! Přátelé se vrátí ve speciálu na HBO a herci dostanou tučné šeky
Domluveno! Přátelé se vrátí ve speciálu na HBO a herci dostanou tučné šeky
09.02.2020 12:00:00 | Filmové novinky

Nová streamovací služba HBO Max neponechává nic náhodě a svůj start kromě nákupu původních 10 řad Přátel korunuje nostalgickou sešlostí se všemi hlavní herci série.

První reakce: Zámek a klíč je zdařilou adaptací, budeme se bát i smát.
První reakce: Zámek a klíč je zdařilou adaptací, budeme se bát i smát.
06.02.2020 | Filmové novinky

Tento pátek Netflix zpřístupní očekávanou hororovou fantasy Zamek a klíč. Pojďme se podívat na první zveřejněné dojmy a zjistit, jestli seriál dostojí nadějím fanoušků a jestli má potenciál přivábit neznalé předlohy.

Marvel potvrdil data vydání seriálů pro Disney+. A kdy se vrátí Baby Yoda?
Marvel potvrdil data vydání seriálů pro Disney+. A kdy se vrátí Baby Yoda?
05.02.2020 15:00:00 | Filmové novinky

Streamovací službě Disney+ se daří a jen po pár měsících má na kontě skoro 29 milionů předplatitelů. Není divu, že jí rostou křídla a oznamuje termíny uvedení očekávaných seriálů.

Resident Evil pro Netflix půjde ve stopách Zaklínače. Kdy se bude natáčet?
Resident Evil pro Netflix půjde ve stopách Zaklínače. Kdy se bude natáčet?
04.02.2020 11:00:00 | Filmové novinky

Ohledně adaptace populární zombie videohry bylo v posledních měsících až povážlivě mrtvo. Nyní se však dávají nemrtví nakažení T-Virem znovu do pohybu.