FB pixel TP pixel
Nová česká krimi podle skutečného případu už je online. Znamenala pád Matematika zločinu © Voyo / TV Nova

Nová česká krimi podle skutečného případu už je online. Znamenala pád Matematika zločinu

Voyo úspěšně pokračuje ve své sérii kriminálních projektů a po úspěchu Případu Roubal a Jitřní záře představuje novinku, která vznikla na motivy oceňovaného podcastu.

Filmové novinky

Podcastový seriál Brit Jensen a Magdaleny Sodomkové odstartoval před několika lety popularitu dramatických podcastů dokumentárního žánru jako je například skvělá Pohřešovaná. Druhou ze zmíněných novinářek totiž tehdy kontaktoval muž odsouzený za zabití při hospodské rvačce, byl však přesvědčen, že je nevinný z důvodu pochybení expertního posudku. Sodomková během pátrání přišla v posudku tehdejšího experta přezdívaného “Matematik zločinu” na vícero nesrovnalostí a spolupodílela se na jeho kariérním pádu.

Ve třídílné minisérii z produkce streamovací služby Voyo Matematika zločinu se dokumentární žánr původní předlohy mění na ryzí dramatiku a dočkáme se tak napínavé soudně-právní podívané se skvělým hereckým obsazením. Ústředního “matematika” si zahrál Jiří Bartoška, pro kterého se jedná o velkou roli po poměrně dlouhé době. Novinářku Sodomkovou ztvárnila Lucie Štěpánková, obviněného Tomáše Tomana Jan Nedbal. Napínavé svědectví o justičním omylu režíruje Peter Bebjak, který má žánr kriminálního dramatu po úspěchu Případů 1. oddělení a Devadesátek vskutku v malíku.

Zdroj: TZ TV Nova / Voyo

Nová černá komedie ze Slovenska baví Netflix. Obratem se stala hitem
Nová černá komedie ze Slovenska baví Netflix. Obratem se stala hitem
28.07.2023 16:30:00 | Filmové novinky

Ačkoli se českým a slovenským komediím v kinech obvykle docela daří, ne vždy je výsledkem obří megahit, na který se stojí fronty. Naštěstí některé nepříliš oslnivé výsledky dokáže napravit uvedení na Netflixu. Dokonalou ukázkou je nový snímek Invalida, který publikum streamovací služby obratem zaujal svým nekorektním humorem.

Oppenheimerův vnuk chválí Nolanův trhák. Vadí mu jen jedna historicky nepodložená scéna
Oppenheimerův vnuk chválí Nolanův trhák. Vadí mu jen jedna historicky nepodložená scéna
28.07.2023 13:20:00 | Filmové novinky

Vnuk Roberta J. Oppenheimera poskytl tento týden rozhovor, ve kterém hodnotil film Christophera Nolana i to jak se mu povedlo ztvárnit jeho dědečka. Prozradil také, která scéna se mu nelíbila a nejraději by ji z filmu odstranil.

Netflix přepsal historické tabulky sledovanosti seriálů. Zaklínač je v ohrožení
Netflix přepsal historické tabulky sledovanosti seriálů. Zaklínač je v ohrožení
27.07.2023 18:45:00 | Filmové novinky

Netflix oslavuje další seriálový hit, který si může zařadit do své stále rostoucí portmonky globálních megahitů. Novinka ze série Bridgertonovi dokonce dotírá na Zaklínače.

Depp versus Heardová: Netflix odhalil trailer na seriál o šíleném soudu celebrit
Depp versus Heardová: Netflix odhalil trailer na seriál o šíleném soudu celebrit
27.07.2023 17:30:00 | Filmové novinky

Netflix zakoupil práva na dokumentární seriál o soudním sporu mezi Johnnym Deppem a Amber Heard. Soudní líčení bylo v roce 2022 celosvětově vysílané, nový seriál pak dodává kontext celého sporu a zkoumá fascinaci soukromím celebrit.