FB pixel TP pixel
Na HBO můžete vidět další seriál ze světa Upířích deníků © TMDB

Na HBO můžete vidět další seriál ze světa Upířích deníků

Protože se na HBO pomalu chýlí ke konci první sezóna Času čarodějnic, fandové romantických fantasy určitě ocení, že tato stanice získala práva na seriál Odkaz. Jde o spin-off úspěšného seriálu The Originals a diváci se mohou těšit na další setkání upírů, vlkodlaků a čarodějnic.

Filmové novinky

Seriál Odkaz (Legacies) se odehrává dva roky po událostech, které proběhly v jeho předchůdci The Originals. Hlavní hrdinkou je Hope Mikaelson (Danielle Rose Russell), které v žilách koluje krev vlkodlaka, upíra a čarodějky, což z ní činí jediného přirozeně narozeného “tribrida” (hybrida tří druhů). Hope po předchozích tragických událostech navštěvuje internátní školu Salvatore pro nadané ve fiktivním virginském městě Mystic Falls, řeší každodenní teenagerské problémy a snaží se naučit kontrolovat své schopnosti a vrozená nutkání. Dle tvůrců Odkaz ctí historii svých předchůdců, na kterých byl postaven, ale snaží se vydat novým směrem posunem k lehčímu tónu a změnou ve struktuře vyprávění. Jde tak již o třetí seriál ze světa Upířích deníků, na které navazoval The Originals, a ten zachycoval život otce Hope, upíra Klause Mikaelsona.

Upíří deníky a navazující seriály jsou původně adaptací slavného cyklu knih autorky L. J. Smith. Seriály v USA vysílá tamější televizní stanice The CW, která je zaměřená především na teenagerey a dvacátníky a v seriálové tvorbě se proslavila například mysteriózním hororem Lovci duchů či teenagerským dramatem Riverdale. Za Odkazem stojí tvůrkyně Julie Plec. Se slavným scénáristou Kevin Williamsonem (Vřískot, Dawsonův svět) vytvořili nejprve zmíněné Upíří deníky (The Vampire Diaries) a sama Plec poté napsala pokračování The Originals. V Česku je všech pět sezón tohoto spin-offu k dispozici na Netflixu.

 233 zobrazení   10 se líbí
Britský hit Bodyguard přichází konečně na Netflix
Britský hit Bodyguard přichází konečně na Netflix
26.10.2018 8:00:00 | Filmové novinky

Šestidílná série Bodyguard dorazila na obrazovky Netflixu a my se tak nyní můžeme přesvědčit o jejich proklamovaných kvalitách. Dle BBC jde o jejich nejsledovanější drama za poslední dekádu s průměrnou sledovaností přes deset milionů diváků na epizodu.

Sandra Bullock si v novém hororu od Netflixu nesmí odkrýt oči
Sandra Bullock si v novém hororu od Netflixu nesmí odkrýt oči
25.10.2018 13:30:00 | Filmové novinky

V předvánočním čase vypustí Netflix do světa postapokalyptický horor Bird Box. Divákům teď představuje plnohodnotný trailer, ve kterém Sandra Bullock, Sarah Paulson nebo John Malkovich čelí neznámé smrtící síle.

Disenchantment Matta Groeninga dostal od Netflixu druhou řadu
Disenchantment Matta Groeninga dostal od Netflixu druhou řadu
24.10.2018 14:50:00 | Filmové novinky

První sezóna dospěláckého animovaného fantasy sitcomu Disenchantment (Rozčarování) tvůrce Matta Groeninga si na Netflixu s velkou pravděpodobností vedla velmi dobře, protože po srpnovém uvedení bylo nyní oznámeno schválení řady druhé.

Tvůrci Sherlocka natočí pro Netflix novou verzi Drákuly
Tvůrci Sherlocka natočí pro Netflix novou verzi Drákuly
16.10.2018 17:30:00 | Filmové novinky

Steven Moffat a Mark Gatiss, tvůrci populárního seriálu Sherlock s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem v hlavních rolích, se dávají znovu dohromady, aby pro stanici BBC a Netflix vytvořili novou verzi slavného románu Brama Stokera.