FB pixel TP pixel
Nabarvené ptáče bude za Česko bojovat o Oscary. Má šanci dostat nominaci? © TMDB

Nabarvené ptáče bude za Česko bojovat o Oscary. Má šanci dostat nominaci?

Nový film Václava Marhoula, který nyní můžete konečně vidět i v českých kinech, se bude bít s ostatními zahraničními snímky o Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

České novinky

Šance v oscarovém boji nemusí být malé

Marhoul svůj snímek pojal jako nekompromisní adaptaci stejnojmenné knihy Jerzyho Kosińského, byť byl snímek nucen pozměnit především v otázce způsobu vyprávění, kdy například zmizely vnitřní rozpravy ústředního chlapce a film je takřka celý bez dialogů. Právě výrazný odklon od středního filmového proudu však může filmu v oscarovém boji zaručit alespoň nominaci amerických akademiků. Ti rádi oceňují lidské příběhy, které se dotýkají velkých světových témat jako jsou válečné útrapy. Kombinace černobílé kamery Vladimíra Smutného, absence dialogů, natáčení s nezkušeným dětským hercem a Marhoulovo vláčné poetické vyprávění by zámořské Akademiky mohla obalamutit. A to i navzdory silné konkurenci, jíž letos ztvární mimo jiné novinka Pedra Almodóvara Bolest a sláva, jihokorejský Parazit či německý Narušitel systému.

 276 zobrazení   47 se líbí
Kde jinde můžete vidět hlavní hvězdu komedie Přes prsty?
Kde jinde můžete vidět hlavní hvězdu komedie Přes prsty?
16.09.2019 12:00:00 | České novinky

V kinech stále frčí Kolečkova sportovní komedie Přes prsty, ve které si hlavní roli zahrála sympatická herečka Petra Hřebíčková. Vybrali jsme proto sedmičku projektů, ve kterých se objevila a jsou v našich končinách online. Který máte nejraději?

Komedie roku? Vlastníci jsou v traileru tak trefní, že se nejde nesmát
Komedie roku? Vlastníci jsou v traileru tak trefní, že se nejde nesmát
14.09.2019 | České novinky

Filmový debut divadelního herce a režiséra Jiřího Havelky nás uvrhne doprostřed domovní schůze, která jako obvykle vyeskaluje způsobem, který řada z nás velmi dobře zná. A humor upoutávce rozhodně nechybí.

Teroristka, Na střeše a další české filmy, které jsou konečně online
Teroristka, Na střeše a další české filmy, které jsou konečně online
10.09.2019 12:00:00 | České novinky

Zatímco český internetový lid streamovačů stále čeká na sportovní romantiku Ženy v běhu, jiné české filmy již na internet dorazily. Na vícero službách se tak můžete konečně podívat mimo jiné na novinku Jiřího Vejdělka Teroristka či druhotinu Jirky Mádla Na střeše.

Nabarvené ptáče sestřelil v Benátkách Joker, kritiky byly místy zdrcující
Nabarvené ptáče sestřelil v Benátkách Joker, kritiky byly místy zdrcující
08.09.2019 10:00:00 | České novinky

Odchody ze sálu a kontroverze okolo novinky Václava Marhoula dávaly naděje, že by Nabarvené ptáče mohlo v porotě najít podporu pro hlavní festivalovou cenu. Nakonec jsme se však mezinárodního úspěchu nedočkali. Festival ocenil scorseseovskou komiksovku Joker.