FB pixel TP pixel
Nejlepší letošní sci-fi seriál? HBO představilo novinku Ridleyho Scotta © TMDB

Nejlepší letošní sci-fi seriál? HBO představilo novinku Ridleyho Scotta

Ridley Scott nerežíroval pro televizi od roku 1969. Seriálový projekt Raised by Wolves, pohybující se v žánru postapokalyptické robotické sci-fi, jej však upoutal natolik, že se rozhodl vrátit se k práci pro domácí obrazovky a natočit jej pro stanici HBO Max. Mrkněte na první trailer.

7. 8. 2020 12:00 | Filmové novinky

Jak už bývá u filmů Ridleyho Scotta zvykem, příběh může haprovat, ale určitě se nemusíme bát o podmanivou audiovizuální pastvu. A jak naznačuje první kratší ukázka k novému sci-fi z dílny slavného režiséra, nejinak tomu bude i u Raised by Wolves. Nyní můžeme jen doufat, že se s vizuálem potká i dobře odvyprávěný příběh. Spolu s Ridleym se na něm kreativně podílel i scenárista Aaron Guzikowski, který spolupracoval také na scénářích k oceňovanému mrazivému thrilleru Zmizení v režii Denise Villeneuvea a na remaku Motýlka v hlavních rolích s Charliem Hunnamem a Ramim Malekem. Příběh se pak má točit okolo dvou androidů - Matky (Amanda Collin) a Otce (Abubakar Salim) - jejichž úkolem je výchova lidských dětí na tajemné nové planetě poté, co byla Země zničena velkou válkou.

Ridley Scott pak zrežíroval první dvě epizody z celkových deseti a určil tak i styl pro další díly. Jak napovídá trailer, stylem i vizuálem se pravděpodobně nebude moc lišit od jiných Scottových sci-fi z poslední doby: Promethea a Vetřelce: Covenanta . Můžeme jen doufat, aby celý projekt nedopadl jako zmínění dva vetřelčí předchůdci, tedy skvělými trailery vyhypované snímky, které ale bohužel nedostály svým ambicím a nakonec neuvěřitelně iritovaly svou domnělou hloubkou a přiblblým chováním postav. Jestli se jeden z letošních nejočekávanějších seriálů pro HBO Max rozpadne v blábolivý nonsens, a nebo naopak naváže na to nejlepší z Ridleyho Scotta, se budeme moci přesvědčit již 3. září. Byť zatím není potvrzené, zda české HBO seriál převezme i pro Českou republiku.


 15 765 zobrazení   271 se líbí
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Ratchedová: Nejočekávanější zářijová novinka Netflixu má první ukázku
Ratchedová: Nejočekávanější zářijová novinka Netflixu má první ukázku
5. 8. 2020 | Filmové novinky

Netflix má díky COVIDu všechny trumfy v rukách a ví, že nový obsah je potřeba tlačit. Už nyní tudíž láká na svou velkou zářijovou novinku, která opět přichází z hlavy Ryana Murphyho, který vytvořil American Horror Story či nedávný Hollywood. A tentokrát si vyšlápl na Miloše Formana. Tak trochu.

Seriálový Pán prstenů potvrdil tři klasické postavy. Natáčení se rozbíhá
Seriálový Pán prstenů potvrdil tři klasické postavy. Natáčení se rozbíhá
4. 8. 2020 | Filmové novinky

Fanoušky veleočekávaného fantasy Pána prstenů spadajícího do světa Středozemě od J. R. R. Tolkiena, který produkuje společnost Amazon, určitě potěší několik novinek, které se v poslední době kolem projektu objevilo.

Netflix králem herních adaptací? Chystá Beyond Good & Evil i Splinter Cell
Netflix králem herních adaptací? Chystá Beyond Good & Evil i Splinter Cell
3. 8. 2020 | Filmové novinky

Akční adventuru Beyond Good & Evil z roku 2003 a stealth akci Splinter Cell nemusíme videoherním fanouškům nijak zvlášť představovat. Určitě je proto potěší zpráva, že se od Netflixu dočkají filmového a seriálového zpracování.

Netflix má 160 nominací na Ceny Emmy. Nejvíce nominací mají ale Watchmen
Netflix má 160 nominací na Ceny Emmy. Nejvíce nominací mají ale Watchmen
29. 7. 2020 15:00:00 | Filmové novinky

Po roce jsou zde opět nominace na televizní Ceny Emmy. A Netflix potvrzuje rostoucí trend svých nominacích, když jich letos získal 160 a hravě zdrtil veškerou konkurenci. Žádný jeho seriál však nemá tolik nominací jako Watchmen od HBO. Zaujal i Disneyho Mandalorian.