FB pixel
Zdroj:

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Always Be My Maybe
Zdroj: TMDB

Always Be My Maybe

Sasha a Marcus si sice v pubertě společně užili, ale ačkoli všichni předvídali, že tihle dva prostě musí skončit spolu, každý se nakonec vydal vlastní cestou. Uteklo 15 let a Sasha se po nepovedeném celebritním vztahu vrací domů a samozřejmě okamžitě narazí na Marcuse, který by to dal se Sashou docela rád dohromady. A aby situace byla komplikovanější, do všeho se přimotá ještě Keanu Reeves v jedné z nejzábavnějších miniroliček letošního roku. Mezi Ali Wong a Randallem Parkem to každopádně komediálně i romanticky jiskří a Always Be My Maybe navzdory tradičním žánrovým klišé patří mezi příjemnější počiny Netflixu v letošním roce.

Online na Netflix (titulky) od 31. 5. 2019

Brexit
Zdroj: TMDB

Brexit

Zatímco v reálném světě se průšvih zvaný Brexit blíží ke svému velkému blonďatému finále, na HBO se již pár měsíců můžete podívat, jak Velká Británie k odchodu z Evropské unie dospěla. A vlastně to není moc hezké pokoukání. Benedict Cumberbatch tu totiž ztvárnil jednoho z chlapíků, kteří dokázali přijít na to, jak efektivně manipulovat s davem pomocí „fake news“ a dobře cílené kampaně, aniž by mu došlo, že jsou to možná všechno jenom prázdné žvásty. Čeká vás informačně hodně nahuštěné drama, které však nikdy neztratí svůj jasný cíl a dokáže své téma zpracovat a hlavně podat jasně a srozumitelně pro každého.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 1. 2. 2019

Black Mirror: Bandersnatch
Zdroj: TMDB

Black Mirror: Bandersnatch

Tvůrci Black Mirror objevili Kinoautomat a rozhodli se si s ním pohrát po svém. Výsledkem je sympatický meta film, ve kterém je hlavní hrdina manipulovaný divákem, zatímco ten je manipulován samotným filmem a jeho technologickým poselstvím. Že je to k zbláznění? Přesně tak. Své o tom ví samotný programátor Stefan Butler, jemuž se s pokračující stopáží zhoršují psychické problémy, když si začíná uvědomovat, že se z něj stává stejné monstrum jako z člověka, který dříve uťal své manželce hlavu. A takhle dopadnout prostě nechcete. Nebo ano?

Online na Netflix od 29. 12. 2018

High Flying Bird
Zdroj: TMDB

High Flying Bird

Pokud holdujete americkému sportu a baví vás sledovat, jak se hromada kravaťáků snaží přečůrat jeden druhého, Steven Soderbergh je tu přesně pro vás. High Flying Bird se totiž zabývá výlukou americké NBA, kdy došlo k neshodám mezi kluby a samotnými hráči. Jenže nečekejte žádné efektní tréninky basketbalistů, zatímco se v zákulisí uzavírají dynamické dohody. High Flying Bird je studený, procedurální film, v němž agent jednoho z hráčů dokáže hrát vysokou hru s ostatními velkými rybami a basketbalu je zcela minimum. Hlavní je slovní ekvilibristika a Soderberghova schopnost rozklíčovat ve zdánlivě specifickém problému širší přesah.

Online na Netflix (titulky) od 8. 2. 2019

Led v ohni
Zdroj: TMDB

Led v ohni

Pokud jste náhodou poslední roky žili na Marsu a nevšimli si, že je Leonardo DiCaprio zapálený ekolog, připomene vám to nový dokument Led v ohni, jemuž hollywoodská superstar propůjčila hlas i producentské schopnosti. Film režisérky Leily Conners se zabývá otázkami, zda se dá změna klimatu zvrátit, případně jakým způsobem, a jestli jsme náhodou nečekali až příliš dlouho. Z výsledného dokumentu vám rozhodně moc dobře nebude, neboť si zase jednou připomenete, že ta čtyřicítková vedra opravdu nejsou normální a z globálního hlediska bojujeme s kolosálním problémem, na který jeden zapálený DiCaprio nestačí.

Online na HBO (titulky) od 1. 8. 2019

Deadwood
Zdroj: TMDB

Deadwood

Vítejte zpět v Jižní Dakotě, kde se po dlouhých třinácti letech shledávají postavy původního seriálu z dílny HBO, aby si definitivně vyřídily účty. Všemu pak samozřejmě vládne frajerský šerif v podání Timothy Olyphanta a prohnilý stárnoucí zmetek Ian McShane, který si ani na stará kolena nebere servítky. Pokud vám vadilo, že se původní seriál nedočkal regulérního konce a svůj tah uzavřel dosti otevřeně, můžete být spokojení. Deadwood totiž ve filmové verzi uzavře osudy postav přesně tak, abyste nad ničím nemuseli polemizovat. Pokud jste však o původní seriál nezavadili, uděláte lépe, když se filmovému Deadwoodu vyhnete. Bylo by to jako sledovat finále Hry o trůny přesně poté, co jste naposledy viděli Eddarda Starka, jak seká dezertérovi hlavu na severských pláních.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 1. 6. 2019

FYRE: The Greatest Party That Never Happened
Zdroj: TMDB

FYRE: The Greatest Party That Never Happened

Hudební festival Fyre byl jednou z nejtragičtějších a zároveň nejkomičtějších událostí roku 2017 a dokument Netflixu o zákulisí celé události a o tom, jak Ja Rule a Billy McFarland dokázali manipulovat se sociálními sítěmi, influencery a řadou investorů, dodnes dokáže protočit oční bulvy. McFarland mimochodem jen před pár týdny začal „vyhrožovat“ Fyre festivalem číslo dva, což je dost možná dobrá příležitost konečně se do dokumentu zahryznout. A pokud se vám bude líbit, sežeňte si i alternativní verzi natočenou pro streamovací službu Hulu. Dohromady tvoří velmi výživný obraz toho, co se dá dnes sérií podvodů v Americe dokázat.

Online na Netflix (titulky) od 19. 1. 2019

Vynálezkyně: Z kapky krve
Zdroj: TMDB

Vynálezkyně: Z kapky krve

A pokud vás svět skutečných podvodníků zajímá a chtěli byste přídavek, rozhodně si pusťte Vynálezkyni: Z kapky krve, v níž se dokumentarista Alex Gibney podíval na zoubek Elizabeth Holmes, která vtrhla do slavného Silicon Valley jako uragán. Tvrdila totiž, že její sofistikovaná černá skříňka dokáže z jediné kapky krve provést na 200 typů krevních testů. A to jen za pár minut. V reálném světě by to znamenalo karastrofu pro spoustu zdravotnictvím se zabývajících firem, jenže v případě Holmes to mělo jeden háček – celou dobu lhala hůř než český premiér.

Online na HBO (titulky) od 1. 8. 2019

Velvet Buzzsaw
Zdroj: TMDB

Velvet Buzzsaw

Máte rádi umění? Anebo jenom předstíráte, že ho máte rádi a nejraději byste z něj jen dolovali peníze? To je případ postav z nového thrilleru Dana Gilroye (Slídil) Velvet Buzzsaw, které přes svou aroganci a nosánek posazený nahoru nevidí, že na některé věci by se sahat nemělo. A samotné umění jim to dá tentokrát sežrat v docela efektním stylu. Nechybí přízraky, uřezané ruce a další legrácky, které by sice mohly být i odvážnější, ale i tak vás díky skvělému Jakeu Gyllenhaalovi tahle satirická hříčka příjemně zasadí do sedačky.

Online na Netflix (titulky) od 1. 2. 2019

Triple Frontier
Zdroj: TMDB

Triple Frontier

Ben Affleck se se svými po zuby ozbrojenými kumpány vydá do hlubin džungle okrást zámožný drogový kartel a přivydělat si tak na důchod. A jak asi tušíte, všechno se v určitý moment podělá a tým sestavený ze samých charismatických borců (kromě Afflecka září Oscar Isaac, Charlie Hunnam, Pedro Pascal či Garrett Hedlund) se musí pokusit zachránit si holý život. A protože režíruje šikovný J.C. Chandor, jedná se o napínavou jednohubkovou podívanou, na které sice Netflix podle všeho dost prodělal, ale nám to může být vlastně jedno, protože my v něm akcie nemáme.

Online na Netflix (titulky) od 13. 3. 2019

Nejlepší online filmy první poloviny roku 2019  |  Tipy na film  |   |  5 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako Nejlepší online filmy první poloviny roku 2019

Tipy na film  |  včera 7:00

22 nejlepších filmů, které do 30. září opustí Netflix

S koncem září opustí Netflix hned několik desítek titulů. Vybrali jsme přes 20 nejlepších, které nám budou chybět. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Podzimní hitparáda novinek pokračuje a následující víkend je opět plný titulů, které by divák neměl vynechat. Čeká nás nový Mortal Kombat, jablečná Nadace, anebo Doom Patrol. A to je jen začátek. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

11 filmů od Netflixu, které musíte vidět do konce roku

S nastupujícím podzimem se blíží období, kdy Netflix hodlá uvádět ty nejlepší pecky ze svého letošního katalogu. Pojďme se na ně pořádně podívat, je totiž rozhodně o co stát a na co se těšit. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

11 kyberpunk filmů, které byste měli vidět před Matrixem 4

Těšíte se na nový Matrix a chcete kyberpunku víc? V tomto článku najdete 11 příkladů filmů, které kyberpunk představují, nebo z něj jen vychází, případně filmů, ze kterých právě kyberpunk vycházel. číst více

Tipy na film  |  před 8 dny

Netflix právě přidal 5 parádních filmů, které byste neměli přehlédnout

Streamovací gigant zařadil do své nabídky filmy, které by byla škoda minout. Najdete v nich vše od akce přes drama až výživný psycho-horor. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist