FB pixel

Always Be My Maybe

Sasha a Marcus si sice v pubertě společně užili, ale ačkoli všichni předvídali, že tihle dva prostě musí skončit spolu, každý se nakonec vydal vlastní cestou. Uteklo 15 let a Sasha se po nepovedeném celebritním vztahu vrací domů a samozřejmě okamžitě narazí na Marcuse, který by to dal se Sashou docela rád dohromady. A aby situace byla komplikovanější, do všeho se přimotá ještě Keanu Reeves v jedné z nejzábavnějších miniroliček letošního roku. Mezi Ali Wong a Randallem Parkem to každopádně komediálně i romanticky jiskří a Always Be My Maybe navzdory tradičním žánrovým klišé patří mezi příjemnější počiny Netflixu v letošním roce.

Brexit

Zatímco v reálném světě se průšvih zvaný Brexit blíží ke svému velkému blonďatému finále, na HBO se již pár měsíců můžete podívat, jak Velká Británie k odchodu z Evropské unie dospěla. A vlastně to není moc hezké pokoukání. Benedict Cumberbatch tu totiž ztvárnil jednoho z chlapíků, kteří dokázali přijít na to, jak efektivně manipulovat s davem pomocí „fake news“ a dobře cílené kampaně, aniž by mu došlo, že jsou to možná všechno jenom prázdné žvásty. Čeká vás informačně hodně nahuštěné drama, které však nikdy neztratí svůj jasný cíl a dokáže své téma zpracovat a hlavně podat jasně a srozumitelně pro každého.

Black Mirror: Bandersnatch

Tvůrci Black Mirror objevili Kinoautomat a rozhodli se si s ním pohrát po svém. Výsledkem je sympatický meta film, ve kterém je hlavní hrdina manipulovaný divákem, zatímco ten je manipulován samotným filmem a jeho technologickým poselstvím. Že je to k zbláznění? Přesně tak. Své o tom ví samotný programátor Stefan Butler, jemuž se s pokračující stopáží zhoršují psychické problémy, když si začíná uvědomovat, že se z něj stává stejné monstrum jako z člověka, který dříve uťal své manželce hlavu. A takhle dopadnout prostě nechcete. Nebo ano?

High Flying Bird

Pokud holdujete americkému sportu a baví vás sledovat, jak se hromada kravaťáků snaží přečůrat jeden druhého, Steven Soderbergh je tu přesně pro vás. High Flying Bird se totiž zabývá výlukou americké NBA, kdy došlo k neshodám mezi kluby a samotnými hráči. Jenže nečekejte žádné efektní tréninky basketbalistů, zatímco se v zákulisí uzavírají dynamické dohody. High Flying Bird je studený, procedurální film, v němž agent jednoho z hráčů dokáže hrát vysokou hru s ostatními velkými rybami a basketbalu je zcela minimum. Hlavní je slovní ekvilibristika a Soderberghova schopnost rozklíčovat ve zdánlivě specifickém problému širší přesah.

Led v ohni

Pokud jste náhodou poslední roky žili na Marsu a nevšimli si, že je Leonardo DiCaprio zapálený ekolog, připomene vám to nový dokument Led v ohni, jemuž hollywoodská superstar propůjčila hlas i producentské schopnosti. Film režisérky Leily Conners se zabývá otázkami, zda se dá změna klimatu zvrátit, případně jakým způsobem, a jestli jsme náhodou nečekali až příliš dlouho. Z výsledného dokumentu vám rozhodně moc dobře nebude, neboť si zase jednou připomenete, že ta čtyřicítková vedra opravdu nejsou normální a z globálního hlediska bojujeme s kolosálním problémem, na který jeden zapálený DiCaprio nestačí.

Deadwood

Vítejte zpět v Jižní Dakotě, kde se po dlouhých třinácti letech shledávají postavy původního seriálu z dílny HBO, aby si definitivně vyřídily účty. Všemu pak samozřejmě vládne frajerský šerif v podání Timothy Olyphanta a prohnilý stárnoucí zmetek Ian McShane, který si ani na stará kolena nebere servítky. Pokud vám vadilo, že se původní seriál nedočkal regulérního konce a svůj tah uzavřel dosti otevřeně, můžete být spokojení. Deadwood totiž ve filmové verzi uzavře osudy postav přesně tak, abyste nad ničím nemuseli polemizovat. Pokud jste však o původní seriál nezavadili, uděláte lépe, když se filmovému Deadwoodu vyhnete. Bylo by to jako sledovat finále Hry o trůny přesně poté, co jste naposledy viděli Eddarda Starka, jak seká dezertérovi hlavu na severských pláních.

FYRE: The Greatest Party That Never Happened

Hudební festival Fyre byl jednou z nejtragičtějších a zároveň nejkomičtějších událostí roku 2017 a dokument Netflixu o zákulisí celé události a o tom, jak Ja Rule a Billy McFarland dokázali manipulovat se sociálními sítěmi, influencery a řadou investorů, dodnes dokáže protočit oční bulvy. McFarland mimochodem jen před pár týdny začal „vyhrožovat“ Fyre festivalem číslo dva, což je dost možná dobrá příležitost konečně se do dokumentu zahryznout. A pokud se vám bude líbit, sežeňte si i alternativní verzi natočenou pro streamovací službu Hulu. Dohromady tvoří velmi výživný obraz toho, co se dá dnes sérií podvodů v Americe dokázat.

Vynálezkyně: Z kapky krve

A pokud vás svět skutečných podvodníků zajímá a chtěli byste přídavek, rozhodně si pusťte Vynálezkyni: Z kapky krve, v níž se dokumentarista Alex Gibney podíval na zoubek Elizabeth Holmes, která vtrhla do slavného Silicon Valley jako uragán. Tvrdila totiž, že její sofistikovaná černá skříňka dokáže z jediné kapky krve provést na 200 typů krevních testů. A to jen za pár minut. V reálném světě by to znamenalo karastrofu pro spoustu zdravotnictvím se zabývajících firem, jenže v případě Holmes to mělo jeden háček – celou dobu lhala hůř než český premiér.

Velvet Buzzsaw

Máte rádi umění? Anebo jenom předstíráte, že ho máte rádi a nejraději byste z něj jen dolovali peníze? To je případ postav z nového thrilleru Dana Gilroye (Slídil) Velvet Buzzsaw, které přes svou aroganci a nosánek posazený nahoru nevidí, že na některé věci by se sahat nemělo. A samotné umění jim to dá tentokrát sežrat v docela efektním stylu. Nechybí přízraky, uřezané ruce a další legrácky, které by sice mohly být i odvážnější, ale i tak vás díky skvělému Jakeu Gyllenhaalovi tahle satirická hříčka příjemně zasadí do sedačky.

Triple Frontier

Ben Affleck se se svými po zuby ozbrojenými kumpány vydá do hlubin džungle okrást zámožný drogový kartel a přivydělat si tak na důchod. A jak asi tušíte, všechno se v určitý moment podělá a tým sestavený ze samých charismatických borců (kromě Afflecka září Oscar Isaac, Charlie Hunnam, Pedro Pascal či Garrett Hedlund) se musí pokusit zachránit si holý život. A protože režíruje šikovný J.C. Chandor, jedná se o napínavou jednohubkovou podívanou, na které sice Netflix podle všeho dost prodělal, ale nám to může být vlastně jedno, protože my v něm akcie nemáme.

Nejlepší online filmy první poloviny roku 2019  |  Tipy na film  |   |  5 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Komentáře k článku Nejlepší online filmy první poloviny roku 2019

Michal Kolla

Michal Kolla 2019

Ani jsem nevěděl, že je Always by my maybe už online. Netflix mi to ani nenabídl a přitom se o Reevesovi hodně mluví. Musim zkusit

Petr Semecký

Petr Semecký 2019

Klasickej Netflix. Spoustu věcí schová.

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako Nejlepší online filmy první poloviny roku 2019

Tipy na film  |  před 3 dny  |  14

10 povedených novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Poslední únorový víkend je před námi a jak se zdá, je to poslední víkend, co můžeme vyrazit dál než na nákup. Pokud už ale přes den vyrazíte někam na výlet, nechte se inspirovat alespoň na večerní sledování filmů a seriálů. Tyhle novinky rozhodně stojí za to. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  71

10 nejlepších nových seriálů, které můžete právě teď vidět na Netflixu

Stranger Things, Zaklínače, Sexuální výchovu a další klasiky Netflixu už máte nakoukané? Výtečně. Nyní můžete dohnat resty z posledních týdnů a měsíců. Ve spolupráci s Vodafone TV jsme pro vás připravili doporučení deseti nejlepších seriálových novinek, které jsou aktuálně na Netflixu! číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  55

10 parádních novinek, které se začátkem března objeví na Netflixu

Se začátkem března nás opět čeká přísun nových filmů a seriálů. Některé pochází přímo do Netflixu, jiné si streamovací služba licencuje skrze třetí strany. Pojďme se podívat na to nejzajímavější, co nás v prvních dnech nového měsíce čeká. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  101

10 nejočekávanějších nových seriálů Netflixu, které nás čekají v roce 2021

Rok 2021 je stále ještě na začátku a ani Netflix ještě nezačal tahat z rukávu své největší seriálové trumfy. Kromě pokračování svých velkých hitů chystá na letošek i řadu původních novinek. Pojďme se na ty nejočekávanější společně podívat. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  164

30 aktuálně nejlepších seriálů na Netflixu s českým dabingem

Netflix aktuálně nabízí přes stovku seriálů s českým dabingem. Vybrali jsme pro vás třicítku těch nejlepších seriálů, které by rozhodně neměly ujít nikomu, kdo chce být na seriálovém poli v obraze. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist