FB pixel
Zdroj:
Trinkets Zdroj: TMDB

Trinkets

Dospívání na střední škole není žádná legrace. Své o tom ví i trojice mladých dívek Elodie, Moe a Tabitha, které prožívají různorodé trable všedních dní, jedno je však i přes rozdílný původ a společenské poměry spojuje – láska ke kleptomanii. Právě tou si totiž léčí své mindráčky, jichž je požehnaně a vás budou zaručeně bavit. Ať už je to boj s agresivním přítelem Tabithy, problém Moe navázat funkční vztah, anebo Elodiino vyrovnávání se s vlastní sexualitou a narušeným vztahem s jejím otcem. Trinkets je vyspělá televizní zábava, která nepostrádá drama, humor, ani řadu překvapení a funguje velmi dobře jako nepřiznaný remake kultovních Machrů a šprtů pro současné miléniály. Zkuste ji, vždyť je i komplet s českou lokalizací.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 14. 6. 2019 , nové díly od 25. 8. 2020

Derry Girls Zdroj: TMDB

Derry Girls

Pokud byste školních škamen neměli dost, můžete se přesunout do irské katolické školy, kde prožívají svá dobrodružství Orla, Clare, Michelle a James. A ačkoli řeší podobné potíže jako všichni ostatní školáci ze středoškolských dramat v Evropě i v USA, tihle irští výrostci jsou mnohem více nekorektní, ráznější a pro mnoho diváků možná i výrazně zábavnější. Derry Girls jsou nespoutanou sitcomovou šlehou, jež je sice občas dost nevyrovnaná a na její častou přepálenost si je nutné chvilku zvykat. Pokud ale máte rádi trochu ztřeštěnější pojetí běžného života teenagerů, tihle pubertální katolíci vás dostanou.

Online na Netflix od 22. 12. 2018 , nové díly od 5. 3. 2019

Slasher Zdroj: TMDB

Slasher

Máte rádi American Horror Story a hledáte obdobnou žánrovou jednorázovku, která každou řadou nabízí trochu něco jiného? Pak jste u Slasheru na správné adrese. Nyní již tři řady seriálu z hlavy Aarona Martina nabízí různorodé slasherové příhody, které mají sice rozličné zápletky, ve výsledku jde však vždy o to, že začne řádit vrah a na podlaze skončí podstatná část obsazení. Je to zkrátka další z členů slasherové hosubžánru se všemi klady a zápory, které k tomu patří. American Horror Story je určitě výrazně sofistikovanější. Nicméně pokud hledáte klasickou výplňovku a máte rádi filmy á la Pátek třináctého, tady se zabavíte úplně bez problémů.

Online na Netflix (titulky) od 23. 6. 2020 , nové díly od 23. 5. 2019

Good Girls Zdroj: TMDB

Good Girls

Viděli jste film Vdovy, ve kterém se skupina manželek po smrti svých chotí rozhodne vzít do ruky zodpovědnost a zašpinit si ruce sama? Něco podobného nabízí dramedie Good Girls, v níž se sebou ženské trio rovněž nechce nechat zametat, a tak zkusí vykrást supermarket. Vše se ale nepovede podle plánu, a tak mají děvčata co dělat, aby neskončila v base či pod drnem. Kromě zábavného mixu vztahů hlavních hrdinek a černého humoru zaujme hlavně ústřední herecké trio, jemuž vévodí Christina Hendricks a tradičně megavtipná Mae Whitman.

Online na Netflix (titulky) od 3. 7. 2018 , nové díly od 16. 2. 2020

White Gold Zdroj: TMDB

White Gold

Chuck Bass je mrtvý, ať žije Vincent Swan! Ano, hvězda Gossip Girl Ed Westwick se z Upper East Side přesunul na britské ostrovy, kde pod taktovkou tvůrce Přizdis*áčů, Damona Beesleyho, rozjíždí obchod s okny. A opět se nebojí prakticky ničeho. Pokud máte rádi hajzlíkovské postavy, které se chovají tak trochu jako idioti žijící ve vlastním bezskrupulózním světě, tady budete přesně ve svém živlu. Swan si totiž jede těžce ve vlastním stylu a horko těžko ho stíhají i jeho parťáci. Humor má švih, vizuálně nemá seriál chybu a zábavnosti je v 30 minutách na epizodu více než dost. Pokud vám sedí komedie z produkce BBC a nepotřebujete mít všechny seriály morálně rovné jako pravítko, White Gold by vás mohl uhranout.

Online na Netflix (titulky) od 17. 8. 2017 , nové díly od 18. 8. 2017

Dead to Me Zdroj: TMDB

Dead to Me

Člověk by čekal, že kombinace rozkošných ksichtíků Christiny Applegate a Lindy Cardellini ve spojení s černohumornou žánrovkou bude lákat automaticky. Ale jak jsem zjistil v uplynulých dnech, seriál Dead to Me, jenž od Netflixu napřesrok dostane druhou řadu, téměř nikdo neviděl! A je to chyba. Applegate tu totiž zemře manžel a ona se s tím snaží vyrovnat tak, aby co nejméně utrpěly její děti i ona sama. Manželství totiž nebylo nejšťastnější a jak postupně vyplouvá na povrch, manžílek byl ještě větší zmetek, než si čerstvá vdova myslela. Když však potká na skupinové terapii usměvavou Lindu Cardelliny, vše se pořádně zamotá. Nová kámoška má totiž se smrtí nebožtíka mnoho společného a nechybí ani další kostlivci ve skříni. Připravte se na černohumornou a nesmírně vtipnou podívanou, jíž zcela vládne hlavní dvojice sexy a ultra vtipných hereček, kterým emocionální turbulence uvěříte ve všech případech.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 3. 5. 2019 , nové díly od 8. 5. 2020

BONDING Zdroj: TMDB

BONDING

Seriály s hodinovými epizodami jsou pro vás naprosto nepřijatelné a máte problémy i s klasickými 25 minutami u sitcomů? A co takhle krátká čtvrthodinka? Přesně tolik času musíte strávit u individuálních epizod Bondingu, jenž vypráví příběh studentky psychiatrie, která si přivydělává jako domina a do svého světa zatáhne i trochu zaprděného kamaráda. Seriál vychází velmi volně ze skutečných zážitků tvůrce Rightora Doyla a nabízí solidní komediální zábavu, v níž dojde i na pěknou porci vztahových trampot. Na celou první řadu budete potřebovat necelé 2 hodinky. Na krátké jízdy tramvají naprosto ideální.

Online na Netflix (titulky) od 22. 9. 2019 , nové díly od 27. 1. 2021

How to Sell Drugs Online (Fast) Zdroj: TMDB

How to Sell Drugs Online (Fast)

A pak že Němci umí točit jen obhroublé teenagerské komedie. Povedené sci-fi Dark už jste určitě viděli a pokud chcete pokračovat s televizní zábavou od našich západních sousedů, určitě zkuste příběh studenta Moritze Zimmermanna, jenž se se svým kamarádem rozhodne rozjet online prodej drogy extáze. Důvod? Chce získat zpět svou bývalou přítelkyni. Jak ale asi tušíte, vše se dost vymkne kontrole a oba chlapci se dostanou do pěkné šlamastyky. A je to velmi slušná zábava, která jako by šikovně kombinovala geekařinu The Social Network s Perníkovým tátou. Což je kombinace, jež za zkoušku rozhodně stojí.

Online na Netflix (titulky) od 1. 6. 2019 , nové díly od 27. 7. 2021

Crashing Zdroj: TMDB

Crashing

Vzpomínáte na feministického robota v Solo: Star Wars Story? Tuhle postavu, kterou polovina diváků nemohla vystát, si zahrála Phoebe Waller-Bridge, jež je ve skutečnosti velmi talentovanou scenáristkou, jejíž práci aktuálně můžete obdivovat v seriálu Potvora neboli Fleabag (a také přepisovala zrovna natáčeného Bonda 25). Anebo zkuste britskou verzi seriálu Crashing, jenž Waller-Bridge napsala a ještě si v něm zahrála hlavní roli. Jedná se víceméně o absurdnější verzi Přátel. Kdyby byli squateři a své divné životy žili v nemocniční budově, o kterou se starají výměnou za přístřeší. No a také tu řeší svoje mindráky, vztahy apod., a to dost v britském stylu, který si nebere servítky a nastavuje zrcadlo současné společnosti. Britská verze, jež vychází z původních divadelních námětů, má jen 6 epizod, a tak ji budete mít za sebou za jedno nudné odpoledne.

Online na Netflix od 2. 9. 2016

When They See Us Zdroj: TMDB

When They See Us

Dle mnohých vizionářská režisérka Ava DuVernay se sice trochu spálila se svou fantaskní pohádkou V pasti času , kterou kritika strhala a do kina na ni téměř nikdo nepřišel, nyní je však zpátky a pro Netflix natočila další ze svých komornějších a angažovanějších projektů. Jak bývá u DuVernay zvykem, posvítila si na utlačování menšin, v tomto případě na pětici chlapců, kteří byli obviněni ze znásilnění bílé běžkyně a nakonec se ukázalo, že v tom byli zcela nevinně a dost lidí bylo předpojatých kvůli tomu, že hoši neměli zrovna primalexové zbarvení kůže. Nesmlouvavá minisérie dokumentuje jak životy všech mladíků, tak jejich rodin, které si během procesu svých dětí zažily svoje a ztracený čas už jim bohužel – navzdory soudnímu vyrovnání – nikdo nevrátí. Pokud máte rádi dramata podle skutečné události, téma rasismu v současné společnosti a kvalitní herecké výkony, měli byste dát When They See Us šanci. Ostatně v Americe je z minisérie velká událost a jedna z nejsledovanějších show na Netflixu vůbec.

Online na Netflix od 31. 5. 2019

10 nenápadných seriálů na Netflixu, které byste měli vidět  |  Tipy na film  |   |  14 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako 10 nenápadných seriálů na Netflixu, které byste měli vidět

Tipy na film  |  před 2 hodinami

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

První prosincový víkend se nese ve znamení bohaté akce. Ať už jde o obří monstra, bojovníky z Outworldu nebo Johna Wicka. Podíváme se ale i do vesmíru a dorazí i vikingové a kovbojové. číst více

Tipy na film  |  včera 18:00  |  36

10 nejočekávanějších prosincových novinek (nejen) na Netflixu

Konec roku se nezadržitelně blíží a Netflix i dalších streamovací služby ví, že budeme sedět u televizí. A tahají z rukávu ty největší hity! číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  336

10 akčních komedií, které musíte vidět po netflixovském hitu Red Notice

Natočit dobrou akční komedii je kumšt, obzvlášť pokud pracujete s dvěma postavami, které se neustále hašteří. Úspěch totiž tkví právě ve vyvážení obou postav, které musí být natolik protikladné, aby se ve výsledku dokonale doplňovaly. Tematicky, humorem i akcí. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  78

10 nejlepších historických seriálů posledních let

Neustálá starost o budoucnost a stres z přítomnosti mohou být vyčerpávající. Při takovém přetížení vás nic neuklidní víc, než si pustit autentický historický seriál: ať už kvůli odpočinkové, anebo přidané vzdělávací hodnotě. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  18

15 nejlepších českých krimi, které by měl vidět každý

Na Voyo odstartoval očekávaný Případ Roubal, který se zaměřuje na proces s nechvalně proslulým sériovým vrahem z let devadesátých. Dobrých kriminálek podle skutečnosti je ale dostupných více. Představme si ty nejlepší za posledních deset let. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist