FB pixel

Gotham

Už 3. ledna se na obrazovky vrátil seriál vyprávějící o zrodu Batmana V páté a poslední řadě sledujeme kapitána Gordona a jeho kolegy z policejního sboru v boji proti podsvětní elitě, jež po zkáze města obsadila všechny čtvrti a zahájila vládu teroru. Na scénu přichází i nová hrozba v podobě siláka Banea, který se stal oblíbencem komiksem nepolíbených fanoušků už ve filmu Temný rytíř povstal. Gotham je na Netflixu se zpožděním, aktuálně nabízí dosavadní čtyři řady, pátá bude online po skončení seriálu, tzn, nejdříve v létě.

The Flash

Po zimní pauze se vrací už zítra také superrychlý hrdina z Central City. Dobrou zprávou druhé poloviny páté řady je návrat herce Jesseho L. Martina do role Joea Westa i další boj s Eobardem Thawnem alias Reverse Flashem. Rovněž se dočkáme nových padouchů Weather Witch a Silver Ghost a konečně eskaluje boj s Cicadou. Zvládne Barry Allen znovu odolat všem nástrahám? Nové díly The Flash se objevují vždy druhý den po odvysílání v USA na Netflixu.

The Punisher

Poté, co na Netflixu skončily seriály Daredevil, Iron Fist a Luke Cage, se dočkáme druhé a nejspíše rovněž poslední řady Punishera. V hlavní roli se opět ukáže Jon Bernthal a vrací se rovněž padouch Jigsaw s tváří Bena Barnese. Nově do seriálu přibude křesťanský fanatik John Pilgrim, s nímž Frank Castle svede nejeden boj. Start už tento pátek, 18. ledna.

Supergirl

Stejně jako Flash se po krátké pauze vrátí 21. ledna i nejsilnější ženská hrdinka komiksového vesmíru Arrowerse. Dívka z oceli zůstala po Supermanově odchodu na ochranu své Země sama a v nových dílech čtvrté série potká i legendárního padoucha Lexe Luthora. Bohužel se již nedočkáme bratrance hlavní hrdinky, který nejspíše nadobro zmizel z celého vesmíru stanice CW. Podobně jako The Flash, i Supergirl má vždy nové díly na Netflixu hned druhý den po odvysílání v USA.

Arrow

Po svém návratu z vězení začíná Oliver Queen pátrat po identitě nového Green Arrowa a rovněž se snaží napravit své vztahy s Felicity a celým týmem. Do seriálu se rovněž vrací známé tváře z minulých řad jako Joe Wilson, Cupid a China White. Arrow je stále velmi populární a sedmá řada se těší velmi dobré kritice, tudíž je její další polovina pod drobnohledem. Na rozdíl od svých kamarádů z DC vesmíru se Arrrow na Netflixu neobjevuje s aktuálním díly, k dispozici je zatím jen prvních pět řad. Nové se objevují s velkým zpožděním.

Black Lightning

28. ledna se rátí i Jefferson Pierce, který na podzim zahájil pátrání po své dceři a narazil na stopu mafiánského bosse Tobiase Whalea. Black Lightning se od ledna přesouvá na pondělí a ochranu Freelandu budeme na obrazovkách sledovat vždy po Arrowovi. Nové díly Black Lightning jsou vždy k dispozici na Netflixu druhý den po odvysílání.

Doom Patrol

Po úspěšných Titans chystá DC Universe pro letošek spin-off, který se zaměří na tým zajímavých renegátů v čele s Chiefem, jenž doplní i hrdina Cyborg. Doom Patrol jsme sice viděli už ve zmíněných Titans, v novém seriálu však uvidíme nové tváře včetně Timothyho Daltona, Brandona Frasera či Matta Dillona. Seriál má tedy vskutku hvězdné obsazení a my můžeme jen doufat, že se dobrodružství populárního týmu, podle něhož Marvel vytvořil své X-Men, povede. Na DC platformě startuje seriál 15. února, my doufáme, že bude mít stejnou historii jako zmínění Titans a hned po svém skončení se objeví online na Netflixu. Tedy nejdříve v létě. Stejně by to mohlo platit i pro animovaný seriál Young Justice: Outsiders, který už na platformě DC Universe aktuálně běží.

iZombie

Pátá řada populárního seriálu na motivy komiksů od Vertigo Comics je zčásti natočena a prvních pěti epizod bychom se měli na stanici CW dočkat někdy na jaře. Pátá řada by měla být poslední, otázkou je, zda bude mít opravdu jen pět epizod, či 13, jako dvě předchozí. Nové díly vysílá Netflix vždy hned po premiéře.

Legends of Tomorrow

Po slušivém cliffhangeru z podzimního finále se Legendy na obrazovky vrátí už 1. dubna a konečně svedou finální boj s démonem Neronem, který ohrožuje jednoho z bojovníků, Constantina. Jak se povede ukončit čtvrtou řadu populárního superhrdinského seriálu? To budete moci sledovat na Netflixu vždy hned po premiéře, stejně jako většinu dalších seriálů z propojeného vesmíru DC.

Swamp Thing

Další projekt DC Universe představí populárního Bažináče poprvé v hrané podobě na televizní obrazovce. Po dvou rozporuplných představeních v rámci filmů v osmdesátých letech se tak hrdina, kterého stvořil Alan Moore, vrací v drsné podívané, jež dostala erkový rating. O produkci se postaral James Wan a v hlavních rolích uvidíme Dereka Moorea a Crystal Reed. Swamp Thing na rozdíl od Titans a Doom Patrol nespadá do nového sdíleného univerza a jede vlastní cestou. Seriál zmiňujeme hlavně kvůli námětu, zatím není vůbec jasné, kde a kdy se u nás objeví online. Podobně je to s dalšími dvěma seriály, které DC Universe chystá na druhou polovinu roku - Stargirl a Harley Quinn.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Krátce po filmu Avengers: Endgame se na obrazovky vrátí i první marvelovský seriál, který spadá do vesmíru MCU. Po Coulsonově úmrtí se vedení organizace chopila Mack, více však o ději šesté řady není známo. Podle herců a scenáristů se však v nové řady dočkáme více odkazů na filmové příběhy. Agents of S.H.I.E.L.D. zatím patří k největším nesplaceným dluhům naší online distribuce a oficiálně ho online nikde nenajdete. Vzhledem k tomu, že se Marvel (Disney) a Netflix nepohodli, výměna seriálů mezi nimi není ani pro svět moc pravděpodobná. Takže můžeme zřejmě zapomenout na to, že by se připravované seriály o Lokim a Scarlet Witch objevili někde jinde než na připravované službě Disney +.

Watchmen

Velmi očekávaný projekt, který DC připravuje společně s HBO, se objeví někdy v druhé polovině letošního roku. Kultovní komiks Alana Moorea zpracoval v roce 2009 Zack Snyder a jeho snímek byl přijat rozporuplně. Nový seriál se na rozdíl od filmového předchůdce i komiksového vzoru přesune do současnosti a uvidíme v něm odkazy na dnešní světovou politickou špičku. Hlavní roli mocného Ozymandiase ztvární Jeremy Irons, kterého doplní Louis Gossett Jr. a Yahya Abdul-Mateen II.

Lucifer

Po odchodu z FOXu se Gaimanova pekelného hrdiny chopil Netflix a v brzké době by měl potvrdit letošní vysílání čtvrté řady. Detektiv LAPD a bývalý vládce pekel se v našich končinách nedávno dočkal vydání dalších komiksů a my můžeme doufat, že i jeho seriál uvidíme na obrazovkách co nejdříve.

Preacher

Situace okolo seriálové adaptace kultovního komiksu Gartha Ennise se jistojistě dočká čtvrté řady, jež bude nejspíše odvysílána letos, stanice AMC však zatím nepotvrdila, kdy se dalších bláznivých patálií Jesseho Custera dočkáme. Pravděpodobně jej však uvidíme někdy na podzim. Předchozí řady Preachera najdete i českou podporou na Amazon Prime.

Krypton

Zatím nejistou pozici má letos Krypton, tedy seriál mapující historii populární komiksové planety. Ve druhé řadě uvidíme velkého šéfa Loba i bludhavenského strážce pořádku Nightwinga. Kdy se Seg-El a spol. na obrazovky vrátí oznámí stanice Syfy pravděpodobně během jara. První řadu nabízí online HBO a dá se čekat, že tomu tak bude i u pokračování.

Jessica Jones

Nejspíše poslední řada jednoho ze dvou zbývajících Marvel seriálu na Netflixu představí finální střet soukromého očka Jessicy Jones, hrdinky z Hell's Kitchen, s psychopatickým padouchem Purple Manem. O třetí řady populární hrdinky zatím nic nevíme, doufejme tedy, že Netflix brzy oznámí datum premiéry. Seriál už je natočen, takže by to mohlo být ještě do léta.

Chilling Adventures of Sabrina

Mladá čarodějnice, která na rozdíl od své předchůdkyně z 90. let minulého století nejde pro kapku krve a drsný humor daleko, se loni úspěšně uvedla na Netflixu. Prvních deset dílů jsme viděli v říjnu, v prosinci na to navázal vánoční speciál. A 5. dubna uvidíme druhou polovinu první série, která plynule naváže.

Riverdale

Z třetí řady seriálu, který podobně jako Sabrina pochází z dílny Archie Comics, jsme na Netflixu mohli vidět už osm dílů. A 17. ledna startuje druhá polovina, kde zatím ještě není určen počet dílů. Návrat do městěčka RIverdale, kde se to jen hemží tajemnými postavami, je opět příjemný díky tomu, že Netflix vysílá díly hned po premiéře.

Legion

Na českou online premiéru seriálu, který se odehrává ve světě X-Menů, zatím stále čekáme. Přitom diváci v USA by se v létě už měli dočkat třetí řady. A v ní opět partička mutantů, v jejichž středu stojí syn Charlese Xaviera, který ale začíná coby chovanec psychiatrické léčebny. V tomhle seriálu nečekejte žádné teenagerské problémy, ale seriózní a působivé drama. Stejně nedostupná pro nás je také příbuzný seriál Legion, v xmenovském světě se odehrávající The Gifted.

Batwoman

V posledním crossoveru většiny hlavních postav z ArrowVerse (Arrow, Flash, Supergirl) se nám představila také Kate Kane, která po Bruce Wayneovi převzala v Gotham City šichtu místo Batmana. Fanoušci byli s jejím vystoupení spokojeni a zalíbila se také herečka Ruby Rose, takže si aktuálně televize CW objednala samostatný pilotní díl. O celém seriálu ještě není rozhodnuto, ale pokud pilot bude líbit, můžeme se samostatné příběhy Batwoman těšit zřejmě na podzim. Doufám, že podle zvyku ostatních seriálu CW je bude druhý den po premiéře přebírat Netflix.

The Umbrella Academy

Před 30 lety se třiačtyřiceti ženám narodilo znenádání dítě, i když nebyly těhotné. Šesti dětí se ujal bohatý průmyslník, který z nich vybudoval dětský tým superhrdinů. Když po čase zemře miliardář zemře, nyní již dospělí, ale značně rozhádaní sirotci, se musí znovu spojit. Temný komiks vydaný nakladatelstvím Dark Horse převádí do seriálu Universal a exkluzivní práva drží Netflix. Start už 15. února a můžete se těšit třeba na Ellen Page.

Nejočekávanější komiksové seriály roku 2019  |  Tipy na film  |   |  29 líbí se

Ondřej Novotný

Internetový pisálek, který se přes svůj blog a Ednu nakonec dostal i na Filmtoro. Povoláním zatím student, ve volném čase pak zaneprázdněný teoretik komiksových filmů a seriálů, který nevynechá ani jednu nerdskou diskusi. Mezi jeho filmové favority patří Star Wars, Indiana Jones a jakýkoli béčkový film se Sibyl Danning. Mimo film se intenzivně věnuje čtení nejrůznější literatury (převážně té německé), rád vyhledává kvalitní kebab po celé Praze a občas usedne v klubu Chocobamba při poslechu kvalitní žižkovské hudby.


Další články jako Nejočekávanější komiksové seriály roku 2019

Tipy na film  |  včera 13:00  |  8

15 nejlepších filmů a seriálů na Netflixu s dinosaury a dalšími příšerami

Dinosauři oslavili o víkendu svůj mezinárodní svátek a my jej nyní zpětně můžeme oslavit spolu s nimi. Jelikož jsou prehistorické potvory a z nich vycházející moderní monstra nesmírně populární, vybrali jsme z netflixovské nabídky několik titulů, které se vyplatí zhlédnout. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  51

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Polovina května je tady a zdá se, že nás po pár dnech veder čeká pořádně deštivý víkend. Netflix jako by to vytušil a přichystal si pořádnou seriálovo-filmovou nabídku. A konkurence také nespí! číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  11

10 skvělých filmů na HBO, které jste určitě přehlédli a je to chyba

V záplavě velkofilmů se snadno ztratí film, ve kterém není každých 5 minut exploze a ani v něm nehraje žádná megahvězda s milionovým platem. Výjimkou není ani HBO, která nabízí řadu povedených a často skvělých snímků, které byste rozhodně neměli minout, přestože nejsou viditelné v hlavním menu. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  93

To je nálož! Netflix do konce týdne přidá 10 parádních filmů a seriálů

My víme, že jsou venku tropická vedra a očividně to ví i Netflix. Ten totiž tahá z rukávu filmy a seriály, které nás nutí neopustit byt! číst více

Tipy na film  |  před 7 dny  |  57

10 seriálových hitů na Netflixu: Které z nich budou pokračovat?

Netflix v posledních týdnech konečně vypustil do světa některé ze svých letošních předpokládaných hitů, které se okamžitě dostaly do nejsledovanější desítky. Přesto to na novou řadu stačit nemusí. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist