FB pixel TP pixel
Netflix myslí náhodné přehrávání vážně. Funkci široce testuje © TMDB

Netflix myslí náhodné přehrávání vážně. Funkci široce testuje

Nedávno jsme informovali, že Netflix koketuje s novou funkcí, která vypomůže uživatelům od nerozhodného tápání spojeného s výběrem správného titulu, a vybere film či seriál za něj. Širší mezinárodní testování ukazuje, že bychom se “shuffleu” mohli dočkat už brzy všichni.

Streaming novinky

Před měsícem jsme na našem webu informovali, že Netflix zlehka a potichu testuje novou funkci, která pomůže nerozhodným divákům, kteří si z nekonečné nabídky, kterou jeho knihovna disponuje, nedokáží vybrat. Jednalo se o funkci shuffle (pojmenovanou jako Play Something), která je známá především z hudebních přehrávačů a jeho funkce na Netflixu je prakticky totožná. Pokud ji zvolíte, bude Netflix náhodně přehrávat nějaký film či epizodu seriálu. Titul může být vybrán z vašeho seznamu, vašich rozkoukaných filmů a seriálů nebo podle algoritmu vycházejícího z historie vámi sledovaných děl. Jak poznamenal mluvčí Netflixu, účelem tohoto testu je usnadnit uživatelům nalezení správného titulu ke sledování.

Netflix myslí náhodné přehrávání vážně. Funkci široce testuje © TMDB

Nyní se v daleko větší míře objevují na sociálních sítích zprávy zákazníků Netflixu, že se právě jim nová funkce zobrazuje. Zatím se objevuje výhradně na chytrých televizích s netflixovskou aplikací, tentokrát je pojmenovaná jako “Shuffle Play” a je umístěna na různých místech aplikace: na startovací obrazovce pod řadou s výběrem profilů nebo na postranním panelu v hlavní TV nabídce. Shuffle Play je tak funkcí, která se již velmi blíží zážitku při sledování tradiční televize, ve kterém divák konzumuje obsah vybraný někým jiným. Již loni streamer testoval shuffle na některých seriálech, ve kterých jste na aplikaci mohli nechat náhodný výběr některé epizody. Reakce uživatelů na novou funkci jsou různé, někteří ji považují za zábavný doplněk, jiní jsou naopak zmatení či ji rovnou odmítají jako naprosto zbytečnou. Netflix se vyjádřil, že veřejné spuštění pro všechny uživatele provede na základě vyhodnocení dat z testování.

Netflix myslí náhodné přehrávání vážně. Funkci široce testuje © TMDB

Streamingové služby

Jak vybrat nejlepší streamovací službu?

Je rok 2024 a v Česku už se zabydlely streamovací služby jako Netflix, Max či Voyo. Kterou z nich vybrat? Které jsou ty nejlepší a nejpopulárnější streamovací platformy v ČR? Nabízíme velký přehled všech streamingových platforem u nás.

 818 zobrazení   6 se líbí
Další film míří z kin na Netflix. Disney se zbavil posledního filmu od Foxu
Další film míří z kin na Netflix. Disney se zbavil posledního filmu od Foxu
06.08.2020 12:00:00 | Streaming novinky

Snímek Woman in the Window, který již dvakrát zrušil svou plánovanou kinopremiéru, se nakonec do temných sálů nepodívá. Od Disneyho jej totiž odkoupil Netflix. Rodinnému studiu se film nehodil do koncepce.

Revoluce, nebo prostý kalkul? Mulan míří z kin na Disney+ s několika ALE
Revoluce, nebo prostý kalkul? Mulan míří z kin na Disney+ s několika ALE
05.08.2020 7:00:00 | Streaming novinky

Už ani Disneyho nebaví neustále odkládat filmové premiéry a čekat, kdy se mu vrátí investované peníze. Nyní slavné studio rozhodlo, že 200 milionů investovaných do vzniku filmu Mulan hodlá získat z části online distribucí.

Netflix testuje novou funkci. Vybere za nás, co si máme pustit
Netflix testuje novou funkci. Vybere za nás, co si máme pustit
22.07.2020 10:00:00 | Streaming novinky

Tlačítko Shuffle známé především z hudebních přehrávačů, které náhodně vybírá skladby z daného alba či playlistu, se rozhodl Netflix pro váhavé a nerozhodné uživatele implementovat a otestovat i ve svém přehrávači.

Netflix koupil do kin chystaného SpongeBoba a ohlásil novinky
Netflix koupil do kin chystaného SpongeBoba a ohlásil novinky
19.07.2020 13:00:00 | Streaming novinky

Netflix narozdíl od hollywoodských studií zažívá zlaté časy, a aby měl i nadále divákům co nabídnout, musí stále rozšiřovat svou knihovnu. Nyní proto zakoupil práva na celovečerní film se SpongeBobem, odklepl dvojku hororového hitu V pasti a ve vývoji je adaptace kultovního komiksu Usagi Yojimbo.