FB pixel
Falcon & the Winter Soldier - Podzim 2020

Falcon & the Winter Soldier - Podzim 2020

Abyste pochopili fungování marvelovského rozvětveného vesmíru, budete muset během Fáze 4 sledovat i seriály na streamovací službě Disney+. Prvním z nich je společné dobrodružství Sama Wilsona alias Falcona a Buckyho Barnese vystupujícího pod přezdívkou Winter Soldier. Obě dvě postavy se objevily už v dřívějších snímcích MCU a Falcon dokonce na konci Avengers: Endgame obdržel štít Captaina Americy. Nový seriál bude mapovat události po Endgame a vedle hlavní dvojky v něm uvidíme i postavu Johna Walkera alias hrdinu U.S. Agenta, kterou ztvární Wyatt Russell. Americká vláda totiž nebude chtít Sama Wilsona akceptovat jako nového Captaina Americu, neboť se stále jedná o hledanou osobu kvůli událostem z Captain America: Občanská válka, a tak si vytvoří vlastní verzi slavného amerického geroje. Skutečným superhrdinům naštěstí rovněž dorazí na pomoc Sharon Carter v podání Emily VanCamp, spolu s níž se borci budou muset popasovat s hlavním padouchem Baronem Zemo, jehož jsme mohli vidět již v Občanské válce a kterého opět ztvární Daniel Brühl, jenž tentokráte oblékne i svůj ikonický kostým.

WandaVision - Jaro 2021

WandaVision - Jaro 2021

Vedle Falcona a Winter Soldiera se vlastního seriálu dočká i milenecká dvojice Wanda Maximoff/Scarlet Witch a android Vision. I když byl druhý jmenovaný zničen Thanosem v Avengers: Infinity War, v komiksech se několikrát vrátil zpět, proto asi nebude problém "oživit jej" i v seriálovém světě. Přesuneme se rovněž do událostí po Endgame a celý seriál by měl připomínat klasické rodinné sitcomy z padesátých let. Wanda se v seriálu pokusí ohýbat realitu, aby mohla Visiona navrátit, děj seriálu zároveň bude předcházet snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness, ve kterém si svůdná čarodějka rovněž střihne jednu z hlavních rolí. Je tedy možné, že už v seriálu uvidíme nějakého klasického Strangeova nepřítele. Elizabeth Olsen a Paul Bettany si zopakují své role z dřívějších filmů a vedle ústřední dvojice uvidíme i Teyonah Parris (Kdyby ulice Beale mohla mluvit) jako dospělou Monicu Rambeau. Tato postava se objevila už ve filmu Captain Marvel v podání Akiry Akbar a v komiksu postupně získá schopnosti jako Carol Danvers. Do svých dřívějších rolí se v seriálu vrátí i Kat Dennings, Randall Park, Emily VanCamp a Wyatt Russell, v úplně nové a prozatím neznámé úloze pak uvidíme i herečku Kathryn Hahn.

Loki - Jaro 2021

Loki - Jaro 2021

Loki se objeví na streamovací službě Disney+ počátkem roku 2021, přesnější datum premiéry zatím stanoveno není. Už nyní ale víme, že v první řadě uvidíme šest epizod, přičemž podobné počty epizod v dané sérii bychom měli vidět i u ostatních seriálů. Jestli Loki nějak ovlivní chystaný snímek Thor: Love & Thunder, zatím není známo, opětovné setkání Thora a Lokiho by ale rozhodně přitáhlo davy diváků do kin i k obrazovkám. Jedinou zatím obsazenou rolí je Loki samotný. Tom Hiddleston se vrátí do hlavní role jako Loki, jehož jsme v Endgame viděli během scény v roce 2012, kdy asgardský princ uprchl za pomoci tesseractu ze Země, čímž rozjel novou kapitolu vlastních dobrodružství. Lokiho šestidílný seriál natočí režisérka Kate Herron, jež se nejvíce proslavila seriálem Sex Education s Gillian Anderson v hlavní roli. O ději seriálu stanice Disney+ se neví zhola nic, podle některých dřívějších drbů ale uvidíme Lokiho jako cestovatele časem, jenž ovlivňuje lidské dějiny.

What if...?  - Léto 2021

What if...? - Léto 2021

Na Disney+ se za dva roky dočkáme i animovaného seriálu popisujícího události, co se mohly stát, ale nakonec nestaly. Vychází z úspěšné komiksové série, jež po Secret Wars nastínila například možnost Venomova šíření na Hulka či Thora, a hlavní role si v něm zopakují téměř všechny hlavní hvězdy MCU. Alespoň tedy hlasově. První epizoda by se měla zabývat možností, co by se stalo, kdyby se Captainem Americou nestal Steve Rogers, ale jeho milá Peggy Carter, v dalších dílech pak uvidíme i Zombie Avengers a Star Lorda T'Challu. Seriálem bude provázet hlas Watchera v podání Jeffreyho Wrighta. Přítomnost této postavy by mohla postavy Watcherů uvést do MCU.

Hawkeye - Podzim 2021

Hawkeye - Podzim 2021

Populární lučištník se sice v Endgame na čas proměnil v bojovníka Ronina, nakonec se ale vrátil ke svému luku, čímž si nahodil udici na vlastní seriál. V něm však nebude v lučištnickém umu cvičit svou dceru, jako tomu bylo ve zmiňovaném snímku, nýbrž členku Young Avengers Kate Bishop. Do hlavní role se samozřejmě vrací Jeremy Renner, Kate Bishop zatím oficiálně obsazena nebyla, Marvel ovšem nedávno oslovil Hailee Steinfeld. Seriál může pomoci k rozvoji Young Avengers, jednoho z týmů, kterých bychom se mohli dočkat ve fázích 4 a 5.

Ms. Marvel - datum premiéry neohlášeno

Ms. Marvel - datum premiéry neohlášeno

Jedna z nejpopulárnějších hrdinek současnosti by v MCU měla nahradit Spider-Mana. Kamala Khan, mladá středoškolačka, která získá superhrdinské schopnosti, je totiž pavoučímu hrdinovi v mnohém podobná a ve svých příbězích taktéž řeší, jak skloubit svůj školní život s hrdinským řemeslem. Seriál bude rozhodně v mnohém odkazovat na snímek Captain Marvel, neboť právě Carol Danvers je nejvíce zodpovědná za "vznik" Ms. Marvel. Je tedy velice pravděpodobné, že se Ms. Marvel objeví i ve druhém díle kosmického dobrodružství. Spolu s Kate Bishop a Visionem by pak mohla založit i již zmiňované Young Avengers.

Moon Knight - datum premiéry neohlášeno

Moon Knight - datum premiéry neohlášeno

I když by si drsný urbanhero Marc Spector alias Moon Knight zasloužil seriál s R ratingem na Hulu, nakonec jej rovněž uvidíme na Disney+. Moon Knight by měl do MCU vskočit bez předchozího propojení s MCU, tajnosti okolo jeho originu, včetně představení egyptského boha měsíce Chonseva, jenž mu propůjčil schopnosti, by pak měl odhalit snímek Black Panther 2. Moon Knight by zároveň mohl připravit i půdu pro Bladeův příchod ve fázi 5.

She-Hulk - datum premiéry neohlášeno

She-Hulk - datum premiéry neohlášeno

Sestřenice Bruce Bannera Jennifer Walters se konečně podívá i do vesmíru MCU, otázkou však je, jak do něj naskočí. Bruce je po událostech Endgame definitivně profesorem Hulkem, po lusknutí je však zle poraněn, proto není vyloučeno, že jej v seriálu v podání Marka Ruffala uvidíme předávat pochodeň. Komiksová Jen získala schopnosti díky tranfúzi od svého bratrance, jak bude asi vypadat její origin v nové podobě? Dodejme ještě, že by She-Hulk mohla připravit MCU na Deadpoola, neboť podobně jako slavný žoldák promlouvá ke čtenářům/divákům a celkově se nebere moc vážně (a začala s tím dřív, než Deadpool).

Nové seriály Marvel Cinematic Universe, které budou dostupné na Disney+  |  Filmové novinky  |   |  324 přečtení  |  2 líbí se

Ondřej Novotný

Internetový pisálek, který se přes svůj blog a Ednu nakonec dostal i na Filmtoro. Povoláním zatím student, ve volném čase pak zaneprázdněný teoretik komiksových filmů a seriálů, který nevynechá ani jednu nerdskou diskusi. Mezi jeho filmové favority patří Star Wars, Indiana Jones a jakýkoli béčkový film se Sibyl Danning. Mimo film se intenzivně věnuje čtení nejrůznější literatury (převážně té německé), rád vyhledává kvalitní kebab po celé Praze a občas usedne v klubu Chocobamba při poslechu kvalitní žižkovské hudby.


Komentáře k článku Nové seriály Marvel Cinematic Universe, které budou dostupné na Disney+

Michal Kolla

Michal Kolla před 1 měsíci

Zní to dobře, ale zároveň bych uvítal i pokračování seriálů od televizní divize, co dělali pro Netflix..

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako Nové seriály Marvel Cinematic Universe, které budou dostupné na Disney+

Filmové novinky  |  před 2 dny  |  7

Disney Plus jde proti konkurenci a nebude zveřejňovat čísla sledovanosti

Po letech mlčení se konečně podařilo udělat transparentnějším i přeborníka v bobříku mlčení, jakým byl Netflix. Nově příchozí Disney+ však od něj zatloukací taktiku zjevně přebralo a nebude veřejně informovat o tom, jak se jeho originální tvorbě - například očekávanému Mandalorianovi - daří. číst více

Filmové novinky  |  před 5 dny  |  30

Malé detaily, které jste v novém traileru na Zaklínače přehlédli

První plnohodnotný trailer k seriálu Zaklínač přinesl 120 sekund nových scén, záběrů a detailů, které mají fanoušky navnadit na prosincovou předvánoční premiéru, která tady bude rychleji, než stihnete říct "ještě nemám koupené žádné dárky". Které detaily vám při sledování ukázky pravděpodobně unikly? číst více

Filmové novinky  |  před 11 dny  |  17

Práce na 2. řadě Zaklínače již běží a máme názvy 6 epizod 1. řady

Netflix se snaží držet karty s novými detaily ohledně Zaklínače přitisknuté co nejblíže k hrudníku, ale má jich v ruce tolik, že občas nějaká zkrátka upadne na stůl lícem vzhůru. Díky tomu jsme se jen pár dní po novém traileru dozvěděli názvy celkem 6 dílů 1. řady stejně jako náznak vzniku 2. řady. číst více

Filmové novinky  |  před 16 dny  |  154

Zaklínač Geralt dostal k Halloweenu plnohodnotný trailer a datum premiéry!

Chystáte se na nějakou halloweenskou party? Ještě chvíli počkejte, Netflix se totiž rozhodl, že uzrál čas zveřejnit konečně poctivý trailer pro Zaklínače, jednoho z očekávaných fantasy seriálových nástupců Hry o trůny. A při té příležitosti potvrdil prosincovou premiéru. číst více

Filmové novinky  |  před 17 dny  |  58

GoT prequel o Bílých chodcích letěl do koše, místo něj budou Targaryeni

HBO oficiálně skrečovala produkci prequelu Hry o trůny s Naomi Watts, který se měl odehrávat tisíce let před původní sérií. Místo něj si manažeři objednali spinoff vyprávějící o rodu Targaryenů s názvem House of the Dragon. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist