FB pixel TP pixel
Nové Star Wars napíše scenárista jednoho z nejlepších filmů na Netflixu © TMDB

Nové Star Wars napíše scenárista jednoho z nejlepších filmů na Netflixu

Filmové Star Wars jsou po nepříliš povedené sequelové trilogii pánů Johnsona a Abramse v několikaletém limbu. Pomalu se ale chystají znovu k životu a my víme, kdo bude zřejmě u toho.

Filmové novinky

Vesmír Star Wars sice aktuálně sází převážně na seriály, které dříve či později dorazí do nabídky Disney+, stále se ale převážně jedná o filmovou ságu. V plánu je několik dalších projektů na velké plátno a už roku 2023 dorazí první z nich, Rogue Squadron. Ten natočí Patty Jenkins, režisérka obou dílů mimořádně úspěšné Wonder Woman a dle svých slov se inspiruje příběhy letců z druhé světové války. V jakém časovém údobí se bude nový snímek odehrávat, není prozatím jasné. Fanoušci by si na jednu stranu přáli pokračování sequelové trilogie, jež by nás vzalo do nové etapy v předaleké galaxii, očekávejme ale spíše další střet rebelů s impériem.

Ať tak či onak, nový snímek má konečně scenáristu. Tvorby scénáře se nakonec naštěstí nechopí Jenkins, které toto řemeslo evidentně nejde (zdravíme do roku 1984), ale Matthew Robinson. Ten se do povědomí fanoušků dostal komedií Umění lhát s Rickym Gervaisem v hlavní roli, kterou se slavným komikem i natočil. Z poslední doby jmenujme z jeho projektů hranou adaptaci animovaného seriálu Dora a ztracené město a pohodový monster romantický snímek Láska a příšery. Oba dva tyto projekty můžete zhlédnout na Netflixu.

Nové Star Wars napíše scenárista jednoho z nejlepších filmů na Netflixu © TMDB

Rogue Squadron dorazí do kin na Vánoce v roce 2023. Zda Patty ještě předtím natočí třetí Wonder Woman není jisté, rozhodně ale víme, že Rogue Squadron nebude jediným Star Wars filmem v příštích letech. Svůj projekt chystá i režisér Taika Waititi, architekt úspěchu MCU Kevin Feige rovněž přislíbil dohled nad snímkem z předaleké galaxie. A zapomínat nesmíme ani na trilogii Riana Johnsona, která nikdy nebyla oficiálně zrušena. Snad se v brzké době o návratu SW na velké plátno dozvíme více.

 617 zobrazení  
Bond se vrátí. HBO znovu nabídne všechny filmy s tajným agentem online
Bond se vrátí. HBO znovu nabídne všechny filmy s tajným agentem online
27.06.2021 7:00:00 | Filmové novinky

Kdo na přelomu loňského a letošního roku propásl šanci zhlédnout některý z ikonických snímků s Jamesem Bondem na HBO, má nyní šanci na reparát. Do knihovny HBO GO se totiž o prázdninách vrátí všech 26 snímků s tajným agentem Jejího Veličenstva.

Drak a padouch z Hulka! Nový trailer na marvelovku Shang-Chi láká
Drak a padouch z Hulka! Nový trailer na marvelovku Shang-Chi láká
25.06.2021 15:00:00 | Filmové novinky

Mocný Shang-Chi se představuje v dalším traileru na svůj sólový snímek, jenž po sérii odkladů dorazí do kin a na Disney+ už 2. září. A zdá se, že jeho debut v MCU doplní i dva staří známí!

Temná severská krimi a zběsilá akce. Netflix láká na očekávané seriály
Temná severská krimi a zběsilá akce. Netflix láká na očekávané seriály
25.06.2021 7:00:00 | Filmové novinky

Netflix právě vydal dvě ukázky lákající na seriálové novinky. První z nich určitě potěší fanoušky temných mrazivých thrillerů, ta druhá zase rozradostní diváky čekající na druhou řadu španělských Holek z červeného gauče.

Nejnovější trailer na Sebevražedný oddíl je venku s hromadou monstr akce
Nejnovější trailer na Sebevražedný oddíl je venku s hromadou monstr akce
22.06.2021 18:00:00 | Filmové novinky

Studio Warner Bros. vydalo nejnovější upoutávku na pokračování/restart Sebevražedného oddílu. Pokud čekáte tunu akce, hlášky a vtipného mluvícího žraloka, jste na správné adrese.