FB pixel TP pixel
POTVRZENO: Netflix zadaptuje hororový Resident Evil. Známe detaily! © TMDB

POTVRZENO: Netflix zadaptuje hororový Resident Evil. Známe detaily!

Únorové úniky informací o chystané seriálové adaptaci slavné hororové videoherní série Resident Evil byly nyní Netflixem oficiálně potvrzeny. Streamovací gigant navíc dodal nové detaily.

28. 8. 2020 12:00 | Filmové novinky

Legendární survival hororová videoherní série od studia Capcom, která se dočkala nepočítaně pokračování a remaků, a byla zpracována do ne už tak legendární filmové série od Paula W.S. Andersona v hlavní roli s Millou Jovovich, dostane od Netflixu možnost reparátu v podobě nového seriálu. Už v únoru pronikly na světlo světa informace o chystané nové adaptaci, ale až nyní byly streamerem oficiálně potvrzeny. Zarytí herní fanoušci tak musí určitě jásat a zároveň doufat, že se jim dostane věrnější adaptace než zmíněné filmy, které nemusíme vyloženě označit jako špatné, ale kromě názvu a několika propriet toho s videoherním světem mnoho společného neměly. K oznámení o natáčení Netflix přidal i seriálovou synopsi, která prozrazuje, jakým směrem se nová adaptace vydá, a na Twitter publikoval fotku scénáře.

Příběh bude obsahovat dvě časové linie sledující dcery hlavního antagonisty celé série Alberta Weskera. V té první se čtrnáctileté sestry Weskerovy přestěhují do Raccoon City, kde zjistí, že jejich otec pravděpodobně skrývá temná tajemství, která mohou zničit celý svět. Druhá linie se posune o více než desetiletí vpřed, na Zemi zůstává pouhých 15 milionů lidí a asi šest miliard příšer - zvířat a lidí nakažených T-virem. V tomto světě bojuje o přežití nyní třicetiletá Jade Wesker, která zápasí nejen s monstry, ale i s temnou minulostí a tajemstvím týkající se jejího otce a sestry. Jako showrunner povede seriál Andrew Dabb (Lovci duchů), první dvě epizody z osmi plánovaných potom zrežíruje Bronwen Hughes (Živí mrtví). Vedle nedávno potvrzených adaptací Splinter Cellu a Beyond Good & Evil, tak Netflix pokračuje v trendu adaptací videoher.

 279 zobrazení   27 se líbí
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Sci-fi, detektivka i akce. Mrkněte na trailery k novým hitům HBO i Netflixu
Sci-fi, detektivka i akce. Mrkněte na trailery k novým hitům HBO i Netflixu
27.08.2020 14:00:00 | Filmové novinky

Letní sezona se již nachýlila ke svému konci a streamovací společnosti začínají pomalu tahat z rukávu prestižnější tituly. Netflix přichází s hvězdami nabitou detektivkou Enola Holmesová, HBO se pak pokusí prorazit s ambiciózní vysokorozpočtovou sci-fi Vychováni vlky.

Koronavirus dopadá už i na Netflix. Ruší se dva rozjeté seriály
Koronavirus dopadá už i na Netflix. Ruší se dva rozjeté seriály
24.08.2020 | Filmové novinky

I když se Netflix počítá mezi ty společnosti, které během pandemie, alespoň dočasně, spíše posílily, přeci jen streamer bedlivěji přepočítává své výdaje a rozhodl se nyní zrušit dva seriály, u kterých se očekávaly druhé řady.

DC Fandome přináší první trailery Snyder Cutu, Batmana a další novinky
DC Fandome přináší první trailery Snyder Cutu, Batmana a další novinky
23.08.2020 13:00:00 | Filmové novinky

Globální online událost DC Fandome je v plném proudu a nejrůznější filmoví i seriáloví tvůrci nám představili novinky ohledně všemožných projektů. Pojďme si ty nejdůležitější novinky v následujícím článku shrnout.

Netflix sexualizuje děti? Nový film vyvolal vlnu rozhořčení
Netflix sexualizuje děti? Nový film vyvolal vlnu rozhořčení
21.08.2020 11:30:00 | Filmové novinky

Francouzský festivalový film Cuties, který se má příští měsíc objevit v katalogu Netflixu, si ještě před svým uvedením vysloužil značnou pozornost. Po vydaném traileru a plakátu se objevila online petice proti filmu, který prý sexualizuje děti.