FB pixel TP pixel
Oppenheimer demoluje nové filmy. Do pražského IMAXu nikoho nepustí © Universal Pictures

Oppenheimer demoluje nové filmy. Do pražského IMAXu nikoho nepustí

Christopher Nolan se snímkem Oppenheimer trefil jackpot a diváci se hrnou především do kin IMAX, kde je film dostupná nejen v digitální, ale i analogové podobě 70mm projekce. Zájem publika je natolik masivní, že IMAX potvrdil, že filmu dál věnuje naprostou exkluzivitu.

Filmové novinky

Fenomén Barbenheimer pokračuje a zatímco Barbie přepočítává globálně miliardu dolarů utrženou v kinech, Oppenheimer Christophera Nolana má na kontě již 550 milionů dolarů, což je na drama o otci atomové bomby se střídmým rozpočtem 100 milionů dolarů impozantní číslo. Podstatnou část tržeb přitom zajistila kina IMAX, ze kterých Oppenheimer v čase premiéry vytlačil Toma Cruise a jeho snímek Mission: Impossible Odplata - První část. A v nejbližší době do nich exkluzivně jen tak nikoho nepustí. Minulý týden IMAX rozhodl, že v 30 IMAXech napříč světem (včetně toho na pražské Floře) bude Oppenheimer exkluzivně pokračovat ve své 70mm projekci až do 16. srpna. Nyní pak dodal, že z důvodu neskutečného zájmu bude film uvádět minimálně do konce srpna, přičemž nemá problém s tím, že by film zůstal v IMAXu až do podzimu, pokud zájem publika přetrvá.

IMAX musí dostát smlouvám

IMAX tak nadále pokračuje v úzké spolupráci s Christopherem Nolanem, jenž je dlouhodobě velkým advokátem jeho kamer a snaží se co největší množství svých filmů točit právě v IMAX formátu. Ostatně právě 70mm IMAX projekci označuje za verzi, kterou by měli diváci primárně vyhledávat a která zcela odpovídá jeho autorské vizi. I ředitel IMAXu Richard Gelfond tvrdí, že rozhodně nejde o nějakou nostalgii po filmové pásu. Podle něj Nolanův biják zkrátka z analogu vypadá lépe než z digitálu. Což je prostě fakt.

V případě IMAXů, kde není dostupná 70mm projekce, hodlá IMAX Oppenheimera také zachovat, bude však sdílet plátno s filmy jako Gran Turismo a Blue Beetle, které mají s IMAXem podepsané platné smlouvy na tamní projekce. O to větší je ale Oppenheimerův úspěch, neboť za normálních okolností by byl po nasazení těchto nových snímků z kina zcela vyřazen. IMAX ale chce divákům žádaný film přece jen dopřát, a tak Oppenheimera do programu několikrát zařadí, čímž vyhoví všem stranách. Ostatně dá se předpokládat, že návštěvnost Oppenheimera bude v digitálních IMAXech větší než u nasazených novinek navzdory tomu, že má Nolanův spektákl za sebou již několik týdnů v kinech. Chudák Tom Cruise už se do IMAXu pravděpodobně vůbec nepodívá. Špatná strategie nasazení do kin po Indiana Jonesovi a před Oppenheimerem se mu tudíž velmi nevyplatila.

Zdroj: Variety

Malá mořská víla míří konečně na Disney+. Nabídne speciální obsah
Malá mořská víla míří konečně na Disney+. Nabídne speciální obsah
08.08.2023 15:30:00 | Filmové novinky

Výpravné muzikálové fantasy Malá mořská víla režiséra Roba Marshalla s okouzlující Halle Bailey v hlavní roli bude již za brzy dostupné na Disney+. Společnost s myšákem v logu právě oznámila datum uvedení.

Kevin Spacey vrací úder. Po osvobození soudem bude mít v kinech první film
Kevin Spacey vrací úder. Po osvobození soudem bude mít v kinech první film
07.08.2023 17:00:00 | Filmové novinky

Kariéra Kevina Spaceyho se po zproštění obvinění ze sexuálních trestných činů může znovu rozjet. Jako první míří do kin temný thriller o ženě, jež se stane terčem Spaceyho vydírání.

Zaklínač je podle scenáristy seriálu věrný předloze. Obratem se usvědčil ze lži
Zaklínač je podle scenáristy seriálu věrný předloze. Obratem se usvědčil ze lži
07.08.2023 16:30:00 | Filmové novinky

V tvůrčím týmu Zaklínače asi není po špatných recenzích a mdlé sledovanosti veselo. Zatímco jeden z tvůrců viní diváky, druhý se zase brání nařčením, že seriál nerespektuje předlohu. Jako důkaz si však vybral scénu, která naopak potvrdila obvinění fanoušků.

Vraždící lenochod útočí! Nejpomalejší zabiják všech dob v bizarním traileru
Vraždící lenochod útočí! Nejpomalejší zabiják všech dob v bizarním traileru
07.08.2023 15:35:00 | Filmové novinky

Po hororové adaptaci Medvídka Pú prostě musel přijít ještě bizarnější nápad. A příběh o uneseném lenochodovi, z něhož se stane vraždící noční můra, rozhodně plní očekávání bizarní slasherové zábavy.