FB pixel
Obranná strategie

Obranná strategie

  1. Umístění obranného příkopu až za pěchotu, kterou má chránit, je mazec.

  2. A ten geniální příkop má navíc u brány Zimohradu pro tisíce vojáků jeden jediný průchod. To už na druhý nebo třetí někde na stranách nezbylo místo, aby se tisíce utíkajících nemusely ušlapat?

  3. Proč prvotní zteč nemrtvých naplno koupili Neposkvrnění místo ostnů s dračím sklem? Došlo dřevo?

  4. Umístění katapultů do první linie, odkud vystřelily přesně jednou, byl nepochybně geniální vojenský tah, který nikomu včetně zkušeného armádního stratéga Jaimeho nepřišel divný.

  5. Lučištníci se místo střelby prvních 10 minut bitvy zřejmě kochali krajinou.

  6. Dothrakové jakožto jezdectvo byli trestuhodně zahozeni.

  7. Některé záběry ukázaly, že na boční části hradeb nikdo neútočil, proč jízdu nevyužít na křídlech?

  8. Proč ji ze všech možností zrovna poslat osamocenou na smrt?

Jon

Jon

  9. Neudělal nic, takže jeho oživení a všechna ta proroctví zřejmě v důsledku nic neznamenají (storytelling 101).

  10. Využití Rhaegala v bitvě téměř nula.

  11. Proč s ním bránit Zimohrad, když může sedět na hradbě a jen tak koukat.

  12. Proč s ním zapálit příkop, který se nikomu jinému zapálit nedaří, když je jenom 100 metrů od drakovy tlamy?

  13. Pojďme raději riskovat Melisandru a hromadu Neposkvrněných, než aby drak prostě otevřel tlamu a flusnul to tam.

  14. A když jsme u toho flusání, proč z té hradby jedinkrát neflusnul na nikoho ani na nic?

  15. Kde byl od prvního útoku Dothraků celou bitvu Duch? Proč Jonovi nikde nepomohl, i když bitvu přežil?

  16. Kde byl ve finální fázi bitvy Rhaegal? Spal? Už se mu nechtělo bojovat, dorazit Viseriona, nebo se loajálně obětovat pro svého jezdce, aby se Jon mohl dostat k Branovi?

  17. Snažit se Viseriona skolit křičením? Vážně? Ygritte měla pravdu, Jon nic neví.

  18. Několik sezón (od Hardhome) na sebe Jon s Nočním králem výhružně hledí, načež jim tvůrci v ultimátní bitvě o všechno nedovolí ani zkřížit meče? Pěkně no.

Daenerys

Daenerys

  19. Nedokázala pro výsledek bitvy udělat nic zásadního.

  20. Čekala nesmyslně dlouho, když jí Drogona pod zadkem rozežírali nemrtví. Mohla odlétnout 10krát a třeba nespadnout.

  21. Díky čemuž k sobě následně musela nelogicky teleportovat až z nádvoří Joraha (který se tam reálně neměl šanci probít).

Arya

Arya

  22. Se bouchla do hlavy, nebyla schopná pokračovat na 100 % v boji (jak přiznali sami tvůrci), načež provedla ultimátní Naruto run jako čistokrevný ninja?

  23. Si mohla pro svůj útok ze zálohy místo teleportu vybrat snáze přístupný a uvěřitelnější mega strom přímo nad Nočním králem.

Noční král

Noční král

  24. Se mohl naučit lépe držet na drakovi, Jon na něm seděl podruhé v životě a udržel se déle.

  25. Se mohl naučit používat svůj hezký ledový meč, který celou bitvu nosil na zádech.

  26. Si mohl najmout lepší ochranku, která mu ohlídá záda.

  27. Mohl začít mrtvé oživovat od prvních sekund bitvy a celý Zimohrad zdecimovat dvakrát rychleji.

  28. Mohl se nejdříve ujistit, že jsou všichni v Zimohradu mrtví, než si udělal procházku do místního parku. Bran by mu nikam neutekl.

  29. Když už kolem Jona oživil stovky mrtvol, mohl přikázat útok všem, nakonec jich na něj zaútočilo dle záběru tak deset, ostatní asi dostali padla.

  30. Anebo mohl tasit a Jona na místě srovnat. Opět – Bran by mu nikam neutekl.

  31. Za 10 let jsme nezjistili jeho skutečnou motivaci ani cíl, nemohli jsme se ji dozvědět aspoň krátce před jeho smrtí?

  32. Pokud to tedy podle tvůrců nebyla inteligentní bytost, ale obyčejné monstrum prahnoucí po smrti, proč tak dlouho na Brana koukal? Proč na něj jen tak koukali všichni okolo a neroztrhali ho rovnou na kousky?

  33. Proč v důsledku Cersei, Joffrey nebo Walder Frey dokázali zabít důležitější postavy než Noční král a jeho brutální armáda?

Bílí chodci

Bílí chodci

  34. Další skupinka kochajících se, která za téměř hodinku a půl neudělala vůbec nic.

  35. Ledové oštěpy měli k čemu, když po žádném drakovi jediný nehodili?

  36. Nočního krále pustili do Zimohradu samotného proč?

  37. Když už je Noční král nechal bez ochrany na kraji lesa, proč se je za celou dobu nepokusil nikdo zabít a tím citelně oslabit armádu nemrtvých?

Krypta

Krypta

  38. Proč má Sansa pár minut před svou domnělou smrtí zase potřebu řešit své nesympatie k Daenerys?

  39. Proč uvnitř zemřelo sotva pár komparzistů? Taková Gilly nebo Varys se sotva ubrání vlastnímu stínu. Všichni důležití si zcela zázračně našli neobjevitelnou schovku.

  40. Sansa a Tyrion sice tasili zbraně, ale bojovat o holý život je nakonec nikdo neviděl (byť se to natočilo, proč zrovna tohle vystřihnuli?).

Ostatní

Ostatní

  41. I Davos si očividně našel velmi dobrou schovku, kde byl asi neviditelnější než Arya, když se mu podařilo bez problémů na cimbuří a nádvoří přežít.

  42. Melisandře a Ohařovi se zřejmě podařilo najít jediné dveře (včetně brány) v celém Zimohradu, které se hordám nemrtvých nepodařilo vyrazit. A co víc, Arya pak stejnou místnost opustila dveřmi, které nemrtví do konce bitvy pravděpodobně vůbec neobjevili. Mazané.

  43. Sam v leže kosí brutálně agresivní nemrtvé se slzami v očích a schopností používat v boji efektivně meč někde na úrovni Sansy? Vážně? Ty stejné nemrtvé, kteří před tím sfoukli jako svíčku legendami opředené Dothraky a Neposkvrněné? Ok.

  44. A vůbec, jak všichni hrdinové na nádvoří dokázali přežít bez štítů, zákopů či zátaras?

  45. Proč Jaime s jednou rukou, šedinami a začínající artrózou bojoval lépe než ten mladý zlatý lev s oběma rukama?

  46. Jak se jim po hodině vyčerpávajícího boje dařilo stále odrážet hordy nemrtvých, kteří předtím doslova zdecimovali tisíce čerstvých bojovníků v plné síle a byli v této bitvě (nebo aspoň v jejím úvodu) zatím jednoznačně nejagresivnější?

  47. A co dělal celou bitvu Bran? Létal s havrany po obloze? Hlavně opět nic neřekl. Od chvíle, kdy odhalil původ Jona, vlastně neřekl ani neudělal vůbec nic zajímavého.

  48. Proč se inteligence postav a uvěřitelnost bojových scén tak moc podobala novému dílu Rychle a zběsile?

  49. Proč bych měl trpět neviditelné a příliš tmavé detaily jenom proto, že bitva probíhá v noci?

  50. Proč v takovém Helmově Žlebu bylo i za deště vidět všechno, zatímco tady v lepším případě jen nebylo vidět, kdo s kým (ani kde) bojuje?

  51. A proč byl scénář tohohle dílu tak špatný, že s ním nic moc nedokázal vykouzlit ani talentovaný Miguel Sapochnik? Proč je na údajně nejlepším a nejvelkolepějším díle Hry o trůny nakonec fantastická a bezchybná pouze hudba (za kterou by si Djawadi rozhodně zasloužil Emmy)?


Hra o trůny: 50+1 věc, které byly na Bitvě o Zimohrad špatně  |  Tipy na film  |   |  9963 přečtení  |  370 líbí se  |  15 komentářů

Tomáš Durčák

Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.


Komentáře k článku Hra o trůny: 50+1 věc, které byly na Bitvě o Zimohrad špatně

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako Hra o trůny: 50+1 věc, které byly na Bitvě o Zimohrad špatně

Tipy na film  |  včera 0:00  |  3

10 filmů, pokud se chcete nechat přenést zpět do divokých 90. let

Do kin konečně dorazila festivalově ceněná pecka Jonaha Hilla Devadesátky. Pokud se vám tahle coming-of-age óda na dospívání skejťáků v devadesátkách líbila a navnadila vás na další filmy zasazené do éry, kdy lidi permanentně nekoukali do smartphonů a “užívali” si života analogově, máme pro vás tuto desítku! číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  16

10 nejlepších seriálových novinek první poloviny roku 2019

Šest měsíců roku 2019 je za námi, a to je ten pravý čas začít bilancovat. Mrkli jsme proto na ty nejlepší nové seriály, které nám online půjčovny naservírovaly. Ano, hledáme skutečně pouze mezi novinkami, které si můžete ihned online pustit. Ale i tak se nám podařilo vybrat bohatou nabídku s mnoha dalšími odbočkami. Pojďme na to. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  85

Taky milujete Keanu Reevese? Těchto 10 filmů byste měli rozhodně vidět

Neznámo proč, neznámo jak, Keanu Reeves se až po dlouholeté filmové kariéře stal zničehonic miláčkem filmových fanoušků a internetu obecně, oslavovaným také pro svou proklamovanou dobrosrdečnou povahu, často kontrastující s rolemi cyniků a drsňáků. Až má člověk chuť se podívat na nějaký jeho film. Protože těch filmů natočil opravdu dost, není jedno... číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  12

5 důvodů, proč začít sledovat netradiční komiksovku Doom Patrol na HBO

HBO GO nedávno rozšířila svoji nabídku o další kvalitní seriál. Doom Patrol patří mezi to nejlepší, co vám může současný komiksový superhrdinský seriál nabídnout. Řekněme si o pěti důvodech, proč na něj začít koukat. číst více

Tipy na film  |  před 8 dny  |  5

Filmové megahity a další novinky na podmračený letní víkend

Po vlně veder přišlo ochlazení a nemělo by se na něm nic změnit ani o víkendu. Ideální čas zavřít se v obýváku a dohnat filmové resty, které se konečně objevily online. A není toho málo. Pár českých kousků, prvotřídní blockbustery (Alita!), ale dojde i na filmy "pod radarem" či na Oscary. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist