FB pixel TP pixel
Papírový dům zůstává megahitem. Netflix by chtěl další řady © TMDB

Papírový dům zůstává megahitem. Netflix by chtěl další řady

Seriálový fenomén Papírový dům výrazně překročil hranice regionální produkce a vyšvihl se mezi nejpopulárnější projekty videotéky Netflix, když zastínil i mnohé dražší a ambicióznější americké produkce.

20. 4. 2020 0:00 | Filmové novinky

Není proto divu, že se streamovací společnost i přes svou politiku, v níž se jen málokterý seriál dočká více než tří sezón, snaží dohodnout s tvůrci na pokračování svého hitu. K němu Netflix nejprve zakoupil mezinárodní vysílací práva, zkrátil stopáž epizod první řady a celou ji pak rozdělil na dvě části, které vypustil s půlročním rozestupem. Třetí a čtvrtou část pak rovnou spoluprodukoval a výrazně navýšil rozpočet. Letošní první dubnový pátek si na Netflixu odbyla čtvrtá řada a vysoká sledovanost se pravděpodobně opakovala. To potvrzuje nejen přítomnost v žebříčku nejsledovanějších seriálů, které Netflix dennodenně zveřejňuje, ale i fanouškovské weby a mnohé internetové diskuze, které se po skončení čtvrté části, jejíž finále má otevřený konec, objevují.

Netflix by si prý rád opět objednal rovnou další dvě části, a proto se rozbíhají další jednání s tvůrci. Společnost ovšem ještě nic oficiálně nepotvrdila, a i kdyby, tak si budeme muset na další díly určitě nějakou dobu počkat. Světová pandemie narušila natáčecí plány a v tuto chvíli lze jen těžko předvídat, kdy bychom se mohli s partou lupičů opět setkat. Uvidíme, kam se nakonec jednání a vyhodnocení sledovanosti Netflixem dostane, a jakým směrem se bude děj nadále ubírat. Přeci jen je slyšet čím dál více fanoušků, kteří začínají být unaveni zavedenou dějovou formulí o několika zvratech v každé epizodě a nesmyslném chování postav, často se pak objevují přirovnání k seriálu Útěk z vězení, který trpěl podobným syndromem a skvělé první řadě se těmi následujícími už nikdy nepřiblížil.


 1 345 zobrazení   111 se líbí
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Nažhavte motory! Netflix přidal do nabídky 7 dílů Rychle a zběsile
Nažhavte motory! Netflix přidal do nabídky 7 dílů Rychle a zběsile
17. 4. 2020 14:00:00 | Filmové novinky

Pokud milujete vůni benzínu po ránu, anebo prostě máte rádi akční bejkárny s rychlými auty, lepými děvami a tunou hlášek, Netflix pro vás má fajn nabídku na víkend. Těsně před víkendem totiž doplnil do nabídky hned sedmičku filmů ze série Rychle a zběsile.

Časy se mění. Očekávaná gangsterka s Tomem Hardym mění kino za online
Časy se mění. Očekávaná gangsterka s Tomem Hardym mění kino za online
16. 4. 2020 11:00:00 | Filmové novinky

Očekávaná gangsterka o Alu Caponem, ve které hlavní roli ztvárnil Tom Hardy, se stěhuje. Místo do kin zamíří přednostně do online distribuce. Jestli se dočká i velkého plátna, ukáže až čas.

Avengers, do boje! HBO startuje maraton (téměř) všech filmů od Marvelu
Avengers, do boje! HBO startuje maraton (téměř) všech filmů od Marvelu
10. 4. 2020 12:50:00 | Filmové novinky

Pokud patříte mezi fanoušky Marvel Cinematic Universe, ale nevlastníte žádný z filmů na fyzických nosičích, určitě vás potěší zpráva, že na HBO GO bude postupně přibývat 17 filmů ze slavné Infinity ságy, které si můžete pustit v jednom dlouhém maratonu. Co všechno bude na službě dostupné?

Netflix představil ukázku na akční film roku a další dubnové novinky
Netflix představil ukázku na akční film roku a další dubnové novinky
9. 4. 2020 | Filmové novinky

Streamovací gigant odhalil další várku trailerů na tituly, jejichž premiér se na našich obrazovkách dočkáme během dubna. Vedle akční pecky s Chrisem Hemsworthem Netflix nabídne investigativní dokumentární minisérii nebo portrét dvou umělců, kteří výrazně ovlivnili hip-hopovou scénu.