FB pixel TP pixel
PODCAST: Nostalgičtí Králové videa a česká lokalizace Netflixu © TMDB

PODCAST: Nostalgičtí Králové videa a česká lokalizace Netflixu

V nejnovější epizodě našeho mezinárodního podcastu jsme se vrhli na žhavou novinku posledních dní, a to přípravy Netflixu na kompletní český překlad uživatelského prostředí a změny, které tento krok přinese. Zároveň jsme se ale nadchli i pro chystaný dokument Králové videa o éře ilegálních VHS.

Rozhovor

Co vás čeká a nemine?

A už jsme zase tady a tentokrát jsme si vzali na pomoc i posilu. Redakční odbornice na fyzické nosiče a jejich historii, Anna Kopecká, si s námi přišla povídat o starodávných kazetách z konce 80. let a společně jsme se tak ohlédli za upoutávkou na dokumentární projekt Králové videa, který nyní můžete podpořit na Startovači. Kluci si to zaslouží, tak jim věnujte svou pozornost. Téma ilegálních VHS a jednohlasného dabingu nás zároveň přivedlo k tématu lokalizace Netflixu. Ostatně Netflix bude co nevidět celý v češtině, včetně uživatelského prostředí, a tak je dobré popovídat si o tom, proč vlastně český jazyk na Netflixu chceme a proč je pro masivní rozšíření nutný.

Kdy a kde nás najdete?

Jak můžete vidět, přímo z článku si můžete podcast přehrát skrze SoundCloud. Tím jsme ale neskončili. Najdete nás i u prověřených podcastových stálic jako jsou - kromě zmíněného SoundCloudu - Apple Podcasts, Spotify či Google Podcasts a dalších. Každý týden byste (obvykle ve středu, ale může se stát, že se zpozdíme) měli dostat novou dávku, která by se ideálně měla vměstnat do 30 minut. Ze zkušenosti však můžeme už nyní říct, že se stopáž zřejmě bude lehce nafukovat. Doufáme, že si nás užijete při cestách do školy, práce či při zdravé dávce sportování. A rozhodně se nebojte dát nám feedback, co bychom měli do budoucna probrat, případně na čem máme kromě svých řečových vad zapracovat.

 851 zobrazení   7 se líbí
PODCAST: Čím zaujala Apple TV+ a jaký je stav pirátství v ČR?
PODCAST: Čím zaujala Apple TV+ a jaký je stav pirátství v ČR?
25.09.2019 15:00:00 | Rozhovor

Apple má za sebou poslední Keynote a oznámení detailů své nové streamovací služby Apple TV+. A nebyli bychom to my, abychom se jí nepodívali pořádně na zoubek. V druhé polovině jsme se pak pustili do stále žhavého tématu ilegálního stahování obsahu v Česku i na Slovensku.

FILMTORO PODCAST: Nejzajímavější filmy o vrazích a fenomén Keanu Reeves
FILMTORO PODCAST: Nejzajímavější filmy o vrazích a fenomén Keanu Reeves
19.09.2019 14:00:00 | Rozhovor

V dalším díle Filmtoro Podcastu jsme si probrali vrahy a zabijáky na nejrůznější způsoby a vše jsme završili povídám o fenoménu Keanu Reevese.

PODCAST: 5 podzimních hitů na Netflixu a ohlédnutí za 13 Reasons Why
PODCAST: 5 podzimních hitů na Netflixu a ohlédnutí za 13 Reasons Why
11.09.2019 14:00:00 | Rozhovor

Filmtoro podcast úspěšně pokračuje a v nejnovějším vydání rozebíráme nejen třetí řadu 13 Reasons Why a seriálový hit jako celek, ale mrkneme i na nejočekávanější pecky Netflixu, které nás na podzim čekají.

FILMTORO PODCAST: O Spideym mimo MCU a Disneyho útoku na Netflix
FILMTORO PODCAST: O Spideym mimo MCU a Disneyho útoku na Netflix
06.09.2019 15:00:00 | Rozhovor

Obnovené podcastové vysílání pokračuje a v nejnovějším díle se zaměřuje především na streamovací služby Disney+ a Netflix, které se za pár měsíců utkají v bitvě o divácké peněženky. Kdo bude stát jako vítěz? A jakou roli zde hraje Spider-Man? I o tom bude řeč!