FB pixel TP pixel
První trailer nového Predátora ukazuje střet s indiány. Film kina vynechá © 20th Century Fox

První trailer nového Predátora ukazuje střet s indiány. Film kina vynechá

Dlouho očekávaný návrat sci-fi série Predátor je konečně je tady. Již 5. srpna bude mít premiéru nový snímek Prey, který nás zavede 300 let do minulosti a vesmírného lovce postaví proti indiánům.

17. 5. 2022 15:00 | Filmové novinky

Série Predátor dlouhé roky upadá a žádný z pokusů posledních let nebyl v kinech kdovíjak úspěšný nehledě na kvality. Studio 20th Century Studios se tudíž rozhodlo, že nový film zamíří přímo na streamovací službu Hulu, která – stejně jako zmíněné studio – spadá do katalogu Disneyho konglomerátu. Velké naděje však slibuje jméno režiséra Dana Trachtenberga, který se výrazně prosadil snímkem Ulice Cloverfield 10 a točil třeba i pilotní epizodu drsného seriálu Banda.

Trachtenberg přenese predátory 300 let do minulosti a postaví je národu Komančů, jmenovitě drsné válečnici Naru, která se pokusí ochránit sebe i svůj kmen před po kořistí lačnícím lovcem, který navíc disponuje technologií, jež dalece přesahuje její znalosti a chápání. Film dorazí na Hulu již 5. srpna, což znamená, že bychom se ho měli dočkat i v Česku. Měl by totiž být distribuovaný i v rámci služby Disney Plus (startuje v ČR 14. června), respektive její kategorie Star, do níž spadají právě dospělejší snímky Foxů. Již je potvrzeno, že Star bude součástí i českého Disney Plus. V již fungujících evropských verzích Disney Plus jsou předchozí filmy série Predátor aktuálně dostupné.

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Netflix má dárek pro fanoušky. Odhaluje největší hity letošního roku
Netflix má dárek pro fanoušky. Odhaluje největší hity letošního roku
17.05.2022 14:30:00 | Filmové novinky

Loni Netflix poprvé spustil pro své fanoušky přehlídku nejzajímavějších chystaných filmů a seriálů pojmenovanou Geeked Week. Ačkoli do letošního konání chybí ještě několik týdnů, po odhalení nové upoutávky to rozhodně vypadá, že čekání bude stát za to.

Drsná čistka pokračuje. Nový vlastník HBO ruší dalších pět seriálů
Drsná čistka pokračuje. Nový vlastník HBO ruší dalších pět seriálů
15.05.2022 9:00:00 | Filmové novinky

Discovery po svém spojení s Warner Bros. pokračuje v nemilosrdném rušení dalších a dalších seriálových projektů. Po konci několika seriálů z vesmíru Arrowverse to tentokráte odnesla celá řada dalších a to včetně další komiksovky.

Seriálový Resident Evil míří na Netflix. Mrkněte na drsný trailer plný zombies
Seriálový Resident Evil míří na Netflix. Mrkněte na drsný trailer plný zombies
14.05.2022 10:00:00 | Filmové novinky

Již brzy nás čeká premiéra prvního hraného seriálu ze světa populární videoherní série Resident Evil. Netflix nám proto nabízí první ochutnávku očekávaného projektu obsahující akci, zombíky i temné drama.

Mistr nechutností Cronenberg je zpět. Trailer jeho sci-fi novinky není pro citlivky
Mistr nechutností Cronenberg je zpět. Trailer jeho sci-fi novinky není pro citlivky
14.05.2022 8:30:00 | Filmové novinky

Režisér David Cronenberg se vrací k filmům, které ho zacementovaly jako svéráznou legendu s unikátním autorským rukopisem. Po civilních dramatech servíruje drsnou vizi budoucnosti.