FB pixel TP pixel
RECENZE: Postapokalyptické sci-fi The Rain je skromný klenot Netflixu © TMDB

RECENZE: Postapokalyptické sci-fi The Rain je skromný klenot Netflixu

Ačkoli z české kotliny zatím Netflix nic významnějšího neuklohnil, v zahraničí se mu daří s německým sci-fi Dark a o kousek na sever v Dánsku s dalším sci-fi The Rain. A na to jsme se tentokrát podívali detailněji ve dvojici videorecenzí.

Video

A pak, že se s malým rozpočtem nedá rozehrát velké divadlo. Dánští filmaři sice nemohou do svého sci-fi The Rain ládovat miliony dolarů, přesto dokáží ze zápletky o vražedném viru šířeném deštěm a životu v postapokalyptické krajině vydolovat zatraceně hodně zábavy. Spoléhají se totiž hodně na postavy a jejich osobní dramata, která budou vždycky fungovat, i když budete mít jako tvůrci hluboko do kapsy. Po rozjezdové první řadě se Dánové opřeli hlavně do řady druhé, která je díky menšímu množství epizod sevřenější i zábavnější. Jak totiž rozebírá ve své dvojici recenzí Toren, The Rain je potřeba jít minimálně zpočátku trochu naproti a smířit se s tím, že by dánskému seriálu slušel dramaturg, který by jednotlivé díly malinko poladil a odstranil některá dílčí zaváhání. Jenže co bychom za něco podobného dali v Česku, že?

 2 493 zobrazení   13 se líbí
RECENZE: Napínavá thrillerová chuťovka Triple Frontier
RECENZE: Napínavá thrillerová chuťovka Triple Frontier
23.06.2019 | Video

Pryč jsou časy, kdy označení "produkce Netflixu" s sebou nesla negativní a trochu laciný nádech. Netflix investuje do svých filmů a seriálů obrovské peníze a není v poslední době lepšího důkazu než hvězdně obsazený akční thriller Triple Frontier s Benem Affleckem, Oscarem Isaacem či Charliem "Artušem" Hunnamem.

RECENZE: Atmosférický hit Dark od Netflixu prostě musíte vidět
RECENZE: Atmosférický hit Dark od Netflixu prostě musíte vidět
21.06.2019 12:00:00 | Video

Již dnes startuje na Netflixu druhá řada německého seriálu Dark, jenž je exkluzivně k vidění na Netflixu. A to je ideální čas připomenout si, co nás u seriálu v první řadě dokonale zaháčkovalo.

RECENZE: Bonding
RECENZE: Bonding
18.06.2019 | Video

RECENZE: Nabízí Rim of the World víc než vykrádačku Stranger Things?
RECENZE: Nabízí Rim of the World víc než vykrádačku Stranger Things?
13.06.2019 12:00:00 | Video

Obliba Stranger Things logicky musela nastartovat vlnu nápodob. Jednou z nich je novinka režiséra s pseudonymem McG, který do dějového mixéru přihodil ještě Jurský park a Den nezávislosti. Co z toho vzniklo?