FB pixel TP pixel
Jak se povedl seriál She-Hulk? Nejnovější marvelovka s Hulkem je plná překvapení © Marvel Studios

Jak se povedl seriál She-Hulk? Nejnovější marvelovka s Hulkem je plná překvapení

Už 18. srpna startuje na Disney+ nový marvel seriál She-Hulk, který přivádí na scénu sestřenici Bruce Bannera alias She-Hulk. Také ona se mění ve velké zelené monstrum, ale na rozdíl od něj se nechystá stát superhrdinkou a bojovat s padouchy. Tedy alespoň ne stylem jako Hulk. Viděli jsme první čtyři epizody a přinášíme první postřehy.

17. 8. 2022 18:00 | Tipy na film

Kdo je She-Hulk?

She-Hulk přivádí na scénu Jennifer Walters, sestřenici Bruce Bannera. Ta žije obyčejným, skoro až nudným životem právničky, ale při nehodě se dostane do jejího oběhu krev Bruce Bannera a stává se tak podobně jako on zeleným monstrem se supersilou. Protože se do jejího oběhu dostala pouze naředěná krev, není úplnou kopií Bannera, nebo chcete-li Smart Hulka, jak ho aktuálně ukazuje Marvel Cinematic Universe. Je sice vyšší než obyčejní lidé, ale výrazně menší než Hulk. Disponuje jeho silou a nezničitelností a také se proměňuje zpět do své podoby, kdy se jí zachce. Bruce ji sice začne trénovat, ale ona sama by si přála se vrátit ke svému obyčejnému životu. Teprve když její druhá stránka vyjde veřejně najevo, stává se oficiálně She-Hulk a coby právnička se rozhodne pomáhat dalším supehrdinům na soudním poli.

She-Hulk a další MCU seriály

Jak se povedl seriál She-Hulk? Nejnovější marvelovka s Hulkem je plná překvapení © Marvel Studios

Seriál She-Hulk sice uvádí postavy z MCU, ale podobně jako další televizní počiny pro Disney+ zkouší experimentovat se žánrem. WandaVision byla experimentální terapie pro Wandu ve formátu seriálů z různých dob. Falcon a Winter Soldier byla špiónská akce. Loki nás přenesl do sci-fi žánru s komplikovaným vysvětlením různých dimenzí a časových variací. Moon Knight se vrátil k terapii ala Wanda, jen to zkoušel ne moc úspěšně propojit se žánrem dobrodružných filmů. Naproti tomu Hawkeye nebo Ms. Marvel svým neškodným stylem už cílí na mladší publikum a prostřednictvím nových mladších přírůstků uvádí juniorní posily (či náhrady?) dobře známých postav. She-Hulk jde podobným směrem a Hulka si opět půjčuje jen jako spojnici, cílem je soustředit se na Jennifer Walter alias She-Hulk.

Které postavy z MCU uvidíte?

Bruce Banner alias Hulk je sice prominentně uváděn v traileru, ale dočkáte se ho především v úvodní epizodě a do čtvrté se potom objevuje pouze výjimečně. Naopak další postava z jeho filmové historie, Emil Blonsky alias Abomination, se dočkává svého návratu po 14 letech od Neuvěřitelného Hulka. Letmo jsme ho mohli zahlédnout v Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, kde se pral s Wongem, tato situace bude jinak dějově zohledněna právě v jedné epizodě She-Hulk. Vrací se tedy i Wong, v podobě jako ukázaly trailery. Do čtvrté epizody se ale neukáže jiná MCU postava, kterou slíbily ukázky a je fanoušky velmi očekávána. Pokud netušíte, o kom je řeč, lépe pro vás, bude to v dalších dílech pro vás větší překvapení. Hlavní protivnicí She-Hulk je jinak podobně silná Titania, která byla zatím jen letmo představena.

She-Hulk jako soudní romantika

V seriálu ovšem nečekejte žádné velké akční scény, seriál spíše připomíná právnické seriály kombinované s romantikou. Jak v našich rozhovorech přiznali samotní tvůrci, chtěli se odpíchnout od seriálů jako je Ally McBeal nebo filmu Pravá blondýnka. Pro samotnou Jennifer je zatím She-Hulk spíše prokletí, protože miluje svoji právnickou praxi a chtěla by vyniknout u soudu. Také by ráda randila, jenže to jde jen těžko, když se proměňujete v zelené monstrum a můžete tak své protějšky klidně zvedat sama. Celý styl seriálu je potom pojat jako právnické / romantické epizody, kde je jen minimum dějových posunutí.

Hulk a proměny v MCU

Hulk jako postava ušel v MCU dlouhou cestu. Začínal jako pronásledovaný vědec, co bojuje se svým prokletím a mění se přímo v hororové monstrum. S výměnou hlavního představitele (Edwarda Nortona nahradil Mark Ruffallo) došlo k posunu – v prvních dvou Avengers už to byl ceněný vědec, jehož proměny v nepřemožitelnou zelenou hmotu se vlastně hodí pro boj se soupeřem, jakmile víte, jak ho ovládat. V třetím Thorovi se už změnil ve víceméně dobráckého obra, co se špičkuje s Thorem. A po přerodu ve Smart Hulka ve čtvrtých Avengers už plní standardní Marvel formuli, kde už hláškuje jako o život a svoji novou podobu miluje. Podobně na to jde She-Hulk, jakékoliv vážnější dohady o tom, jaké hrůzy může skrývat síla a moc Hulka, jsou pryč, teď jde o to, jak zapadnout do společnosti.

Co čekat a co ne?

Jak se povedl seriál She-Hulk? Nejnovější marvelovka s Hulkem je plná překvapení © Marvel Studios

Když na tenhle styl přistoupíte a nebudete čekat nic ve stylu Black Widow nebo Captain Marvel, může vás tenhle týdenní soudní sitkom vlastně i bavit. Epizody mají maximálně půl hodiny, jsou točené v rychlém sledu jako jednohubky před spaním a hlavní hrdinové jsou dostatečně neokoukaní a sympatičtí, abyste s nimi vydrželi i do dalšího dílu. Čekání na hosty z MCU by nemělo být hlavním posláním sledování, protože jich opravdu není tolik a čas se v seriálu soustředí především na Jennifer a její eskapády. Po čtyřech epizodách to ani nevypadá na nějaký zajímavý posun ve světě MCU, prostě je nutné se smířit s tím, že ne každý přírůstek posune tenhle svět stylem jako Lokiho nebo WandaVision.

Verdikt (60%)

Tímto neškodným stylem pokračuje televizní MCU ve stylu, který už určil Hawkeye nebo Ms. Marvel – minimum masivní akce, kterou známe z kinofilmů a o kterou se pokoušel víceméně jen Falcon a Winter Soldier. MCU už je aktuálně ve fázi, kdy může ovládnout jakékoliv žánry, ať už jsou to sitkomy, kriminálky, telenovely, stačí jen vzít osvědčené formule pilované desítky let a přihodit k tomu pár svých značek. Výrazně tím rozšíří záběr pro získání nových diváků, ale bude tím logicky odrazovat své klasické věrné fanoušky, co začínali s filmy. Pro ně jsou aktuálně určené právě hlavně filmové události a televizní seriály jako je She-Hulk mohou vzít jen jako hodně slabý čajíček, když už nebudou mít na co jiného koukat.

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
 4 zobrazení   36 se líbí
Tomáš Vyskočil
Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.
10 filmů a seriálů, které musíte vidět po fantasy hitu Sandman
10 filmů a seriálů, které musíte vidět po fantasy hitu Sandman
15.08.2022 16:15:00 | Tipy na film

Neil Gaiman patří mezi nejoblíbenější autory fantasy tvorby. Jeho opus magnum, komiksová sága Sandman, se nedávno konečně dočkala svého seriálového zpracování. Vybrali jsme pro vás desítku titulů, které byste neměli minout, pokud jste fanoušci Pána snů.

15 parádních filmů a seriálů na Voyo, které vás zbaví dětí na celé odpoledne
15 parádních filmů a seriálů na Voyo, které vás zbaví dětí na celé odpoledne
14.08.2022 15:00:00 | Tipy na film

Děti jsou fajn, ale někdy od nich potřebujete prostě oddechnout. Není nic jednoduššího, než je posadit k televizi a pustit jim jeden z následujících filmových a seriálových kousků, které je zabaví na dlouhé hodiny a vy se možná konečně vyspíte, nebo si skočíte se sousedkou na skleničku.

10 parádních novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu
10 parádních novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu
12.08.2022 11:20:00 | Tipy na film

Máme před sebou další víkend nabitý skvělými filmovými a seriálovými kousky. Po Sandmanovi Netflix vyrukoval se závěrem své další oblíbené fantasy ságy. A rozhodně nespí ani konkurence. Fajnšmekři si navíc mohou dopřát masivní seriálové legendy.

10 absolutně nejlepších epizod seriálu Akta X, které byste měli vidět
10 absolutně nejlepších epizod seriálu Akta X, které byste měli vidět
10.08.2022 17:30:00 | Tipy na film

Na Disney+ už jsou konečně všechny díly kultovních Akt X. Nemáte ale dost času, abyste viděli všech 11 sérií a k tomu dva celovečerní filmy? Žádný strach. Vybrali jsme ty nejlepší epizody, které byste rozhodně neměli propásnout.