FB pixel TP pixel
Jedna z nejlepších fantasy Netflixu se vrací. Trailer zklame datem premiéry © Netflix

Jedna z nejlepších fantasy Netflixu se vrací. Trailer zklame datem premiéry

Globální akce TUDUM odtajnila i několik seriálových návratů, které na Netflixu můžeme očekávat. Druhé řady se dočká fantasy s východními prvky Světlo a stíny, která rovnou představila i první trailer.

25. 9. 2022 11:00 | Filmové novinky

První řada fantasy spektáklu, který vychází z knih Leigh Bardugo, debutovala na Netflixu před rokem a půl. Pod dozorem veleúspěšného scenáristy a showrunnera Erica Heisserera vznikl poměrně slušný svět, ve kterém síly dobra a zla svedly nesčetné boje a svým lorem připomíná východní Evropu, potažmo carské Rusko. V příběhu hrdinné Světlonošky Aliny šlo primárně o získání kontroly nad mocnou magií, kterou je třeba použít ke zničení takzvané Vrásy, která rozděluje svět. V tom se ovšem Alině snažil zabránit Temnyj, mocný muž, který zdánlivě vystupoval jako klaďas.

Druhá řada nás vezme do dob krátce po neúspěšném pokusu o zničení Vrásy. Navíc se opět setkáme s magickými bytostmi v podobě zvířat, jež dokáží násobit magické schopnosti. Eric Heisserer se vrací jako showrunner a slibuje propojení dvou knižních sérií Leigh Bardugo, tedy Griši a Šesti vran. V hlavních rolích se můžeme znovu těšit na Bena Barnese, Jessie Mei Li nebo Zoë Wanamaker a premiéra nás čeká v průběhu příštího roku.

Ondřej Novotný
Internetový pisálek, který se přes svůj blog a Ednu nakonec dostal i na Filmtoro. Povoláním zatím student, ve volném čase pak zaneprázdněný teoretik komiksových filmů a seriálů, který nevynechá ani jednu nerdskou diskusi. Mezi jeho filmové favority patří Star Wars, Indiana Jones a jakýkoli béčkový film se Sibyl Danning. Mimo film se intenzivně věnuje čtení nejrůznější literatury (převážně té německé), rád vyhledává kvalitní kebab po celé Praze a občas usedne v klubu Chocobamba při poslechu kvalitní žižkovské hudby.
První trailer Enoly Holmes 2 je tady! Dává divákům to, co chtějí nejvíc
První trailer Enoly Holmes 2 je tady! Dává divákům to, co chtějí nejvíc
25.09.2022 10:30:00 | Filmové novinky

Na globální akci TUDUM odtajnil Netflix premiéry svých letošních celovečerních filmů. Jedním z nich je i pokračování předloňské detektivní komedie Enola Holmes 2. Ta se nyní představuje i v prvním traileru.

Obří bitka a dvakrát víc akce. Akční nářez Vyproštění 2 ukazuje nové záběry
Obří bitka a dvakrát víc akce. Akční nářez Vyproštění 2 ukazuje nové záběry
25.09.2022 8:00:00 | Filmové novinky

Netflix během akce Tudum ukázal zcela nové záběry ze svého chystaného pokračování hitu Vyproštění s Chrisem Hemsworthem. Tvůrci slibují dvojnásobek akce oproti jedničce, přičemž nešetří výbuchy a ranami pěstí.

Nová scéna z Thora 4 rozčílila fanoušky. Vysmívaný Zeus je zde naprosto jiný člověk
Nová scéna z Thora 4 rozčílila fanoušky. Vysmívaný Zeus je zde naprosto jiný člověk
23.09.2022 17:20:00 | Filmové novinky

Thor: Láska jako hrom nepatří mezi nejoblíbenější filmy v rámci Marvel Cinematic Universe a zdá se, že ani s nově uvolněnými scénami si moc nových fanoušků nezíská. Ti se totiž nestačí divit, jak povedenou scénu Marvel vystřihl ve prospěch bláznivé komedie.

Potvrzeno! Spider-Man v Česku jde za lepším. Na Netflixu brzy končí
Potvrzeno! Spider-Man v Česku jde za lepším. Na Netflixu brzy končí
23.09.2022 16:40:00 | Filmové novinky

Dny slavné trilogie Spider-Man na Netflixu jsou sečteny. Pavoučí muž se stěhuje za lepším, respektive za svými parťáky od Marvelu.