FB pixel TP pixel
Jeden z nejlepších komiksových filmů posledních 20 let konečně dostane pokračování © Warner Bros.

Jeden z nejlepších komiksových filmů posledních 20 let konečně dostane pokračování

Trvalo to sice 17 let, ale nakonec jsme se konečně dočkali. Studio Warner Bros. konečně potvrdilo očekávaný návrat jednoho z největších komiksových drsňáků, kterého jsme mohli vidět v kinech. A dobrou zprávu je, že se vrátí nejen stěžejní hvězda Keanu Reeves.

22. 9. 2022 12:20 | Filmové novinky

Je to tam! Když před 17 lety vstoupil do kin komiksový snímek Constantine, pro mnohé diváky, kteří neznali drsnou a sarkastickou předlohu, se jednalo o obří zjevení, které navíc dokonale těžilo z charismatu Keanu Reevese a v té době velmi nápadité a osobité režie Francise Lawrence. Pro druhého jmenovaného byl film vstupem do první hollywoodské ligy, když následně natočil Já, legendu, několik dílu Hunger Games nebo romantiku Voda pro slony. S výjimkou Hunger Games má však Lawrence dlouhodobě problémy udělat z filmů opravdové hity. Ostatně ani Constantine ve své době hitem nebyl, i když si získal kultovní status.

Tržby z kin se totiž zastavily na 230 milionech dolarů, což bylo na hraně splatitelnosti rozpočtu, který dosáhl částky 100 milionů. Reeves i Lawrence dlouhodobě doufali, že se jim pokračování podaří dostat ze země, avšak studio roky váhalo a raději vytvořilo novou seriálovou verzi s Mattem Ryanem, která se snažila být věrnější předloze i vzhledem titulního hrdiny. Nyní však studio potvrdilo, že má druhý filmový Constantine skutečně zelenou, opět se v něm vrátí nestárnoucí Keanu Reeves a opět bude režírovat Francis Lawrence. Jen nejdřív dotočí svůj prequel The Hunger Games: The Ballad Of Songbirds And Snakes.

Scénář napíše zkušený Akiva Goldsman, který sepsal scénář již pro Já, legendu a v posledních letech se komiksům a sci-fi věnuje spíše v televizi (Titans, Star Trek). Produkovat bude mimo jiné i J.J. Abrams, který měl původně vytvořit restart Constantina pro streamovací službu HBO Max. Zdá se tudíž, že se potvrzují slova šéfa Warner Bros. Discovery Davida Zaslava, že prioritu mají kinofilmy, kam byl Constantine nově přesunut a Abrams tak dostane za dosavadní práci alespoň producentský kredit v rámci vize Lawrence a Reevese.

Zdroj: Deadline

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Lepší než Mandalorian? Recenze nového Star Wars seriálu chválí velké změny
Lepší než Mandalorian? Recenze nového Star Wars seriálu chválí velké změny
21.09.2022 15:10:00 | Filmové novinky

Od středečního rána je na službě Disney Plus dostupný nový seriál Andor, který nás opět zavádí do světa Star Wars. A podle prvních recenzí se jedná o zcela unikátní zážitek, přičemž seriálové Hvězdné války prý nikdy nevypadaly lépe.

Nejzvrácenější horor roku bude pouze online. Trailer vypadá skvostně
Nejzvrácenější horor roku bude pouze online. Trailer vypadá skvostně
21.09.2022 14:30:00 | Filmové novinky

Disney není jen Disney Plus, ale také Hulu. A právě skrze tuhle streamovací službu filmový gigant přináší řadu temných a drsných žánrovek. Po vydařeném Predátorovi nás nyní čeká návrat další klasiky.

Roky čekání končí! Jeden z nejlepších seriálů všech dob je konečně online
Roky čekání končí! Jeden z nejlepších seriálů všech dob je konečně online
20.09.2022 16:00:00 | Filmové novinky

Dlouhé roky vyčkávání se fanouškům seriálových klasik konečně vyplácí. Nejen služba Disney Plus totiž konečně přivádí nejlepší zástupce různých žánrů do online světa streamingu.

Trailer 6. dílu Rodu draka přináší velké změny, odhalení a ohnivé dračí hody
Trailer 6. dílu Rodu draka přináší velké změny, odhalení a ohnivé dračí hody
19.09.2022 18:00:00 | Filmové novinky

Seriálová událost podzimu Rod draka se konečně překlápí do své druhé poloviny a diváky čekají zásadní změny. Mění se totiž herecké obsazení a otěže přebírá mladší generace postav.