FB pixel TP pixel
Nejdrsnější sci-fi roku se blíží. Jeho brutalita zaskočila i americké cenzory © A24

Nejdrsnější sci-fi roku se blíží. Jeho brutalita zaskočila i americké cenzory

Syn slavného režiséra Davida Cronenberga má podobnou zálibu v násilí jako jeho otec. A americkým cenzorům se jeho nadšení z krve příliš nelíbí.

22. 9. 2022 16:00 | Filmové novinky

Režisér Brandon Cronenberg není ve světě drsných sci-fi žádným nováčkem. Publikum ostatně šokoval již před deseti lety snímkem Antiviral a kontroverzní byl i jeho dva roky starý snímek Possessor. Syn kultovního režiséra Davida Cronenberga rád brousí hranu toho, co je pro americkou MPAA, která filmům přiděluje ratingy přístupnosti, ještě přijatelné. Se svou novinkou Infinity Pool ale výrazně narazil.

Co je přístupnost NC-17?

MPAA se totiž rozhodla, že za grafické násilí a sexuální obsah filmu nadělí známku NC-17, což v překladu znamená, že je snímek do 17 let jednoduše nepřístupný. Jedná se o podstatný rozdíl oproti hojně užívanému ratingu R, díky němuž mohou i 17letí diváci vyrazit do kina na krvavý či jinak zneklidňující zážitek v doprovodu dospělého či poručníka. Udělení přístupnosti NC-17 je pro distribuci filmu velkým problémem, neboť značně omezuje možnosti návratnosti investic. Ostatně proto je většina filmů s dětskou přístupností PG-13, s níž není pro většinu teenagerů problém do kina vyrazit bez asistence rodičů.

Nejedná se v poslední době o jediné příkré hodnocení MPAA. Dříve v letošním roce nevybíravý rating dostala i novinka Netflixu Blonde o životě Marilyn Monroe s Anou de Armas. Tvůrce Blonde ale přístupnost nemusí příliš trápit, neboť jde film do kin jen v omezeném množství kopií a primárně půjde rovnou na Netflix, kde se na podobné ratingy vůbec nehledí. Připomeňme rovněž, že pro MPAA jsou velkým problémem právě sexuální scény. Jejich otevřenost kdysi přihrála rating NC-17 i filmům jako Život Adele či Blue Valentine: Milostný příběh. V případě druhého filmu bylo posléze rozhodnuto o snížení ratingu na R, což je něco, o co se chce pokusit i mladý Cronenberg. Ten totiž hodlá rozhodnutí napadnout. Je nicméně otázkou, zda a jak bude muset snímek upravit.

Film, ve kterém ztvární hlavní role vycházející hvězda Mia Goth a Alexander Skarsgard, vypráví příběh bohatého páru, který v luxusním rezortu odhalí temná tajemství, která dalece přesahují tamní zdivo. Oba herci mají k drsným filmům blízko. Mia Goth aktuálně září v chváleném hororu Pearl, Skarsgard se pak letos zapsal do našich krvelačných srdcí jako ostrý řezník Seveřan.

Zdroj: Collider

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Jeden z nejlepších komiksových filmů posledních 20 let konečně dostane pokračování
Jeden z nejlepších komiksových filmů posledních 20 let konečně dostane pokračování
22.09.2022 12:20:00 | Filmové novinky

Trvalo to sice 17 let, ale nakonec jsme se konečně dočkali. Studio Warner Bros. konečně potvrdilo očekávaný návrat jednoho z největších komiksových drsňáků, kterého jsme mohli vidět v kinech. A dobrou zprávu je, že se vrátí nejen stěžejní hvězda Keanu Reeves.

Lepší než Mandalorian? Recenze nového Star Wars seriálu chválí velké změny
Lepší než Mandalorian? Recenze nového Star Wars seriálu chválí velké změny
21.09.2022 15:10:00 | Filmové novinky

Od středečního rána je na službě Disney Plus dostupný nový seriál Andor, který nás opět zavádí do světa Star Wars. A podle prvních recenzí se jedná o zcela unikátní zážitek, přičemž seriálové Hvězdné války prý nikdy nevypadaly lépe.

Nejzvrácenější horor roku bude pouze online. Trailer vypadá skvostně
Nejzvrácenější horor roku bude pouze online. Trailer vypadá skvostně
21.09.2022 14:30:00 | Filmové novinky

Disney není jen Disney Plus, ale také Hulu. A právě skrze tuhle streamovací službu filmový gigant přináší řadu temných a drsných žánrovek. Po vydařeném Predátorovi nás nyní čeká návrat další klasiky.

Roky čekání končí! Jeden z nejlepších seriálů všech dob je konečně online
Roky čekání končí! Jeden z nejlepších seriálů všech dob je konečně online
20.09.2022 16:00:00 | Filmové novinky

Dlouhé roky vyčkávání se fanouškům seriálových klasik konečně vyplácí. Nejen služba Disney Plus totiž konečně přivádí nejlepší zástupce různých žánrů do online světa streamingu.