FB pixel TP pixel
Nejnovější sci-fi seriál Marvelu naštval fanoušky. Vadí jim pohrdání tvůrci © Marvel Studios

Nejnovější sci-fi seriál Marvelu naštval fanoušky. Vadí jim pohrdání tvůrci

Paranoidní seriálový thriller Tajná invaze od Marvelu ve středu debutoval na Disney+. Namísto debat o kvalitě seriálu se na sociálních sítích strhla bouře kritizující studio za využití umělé inteligence při tvorbě úvodní titulkové sekvence.

23. 6. 2023 15:20 | Filmové novinky

Na streamovací službě Disney+ ve středu debutoval seriál Tajná invaze se Samuelem L. Jacksonem v hlavní roli. První díl povětšinou diváky zaujal, a i když nejde o vrcholné dílo Marvelu, po nepovedené Quantumanii nebo She-Hulk jde přeci jen o kvalitativně vyšší ligu. Rozruch na sociálních sítích ovšem v posledních dnech nezaznamenaly ani tak debaty o tom, jak se seriál povedl, ale především jeho úvodní titulky. Mnozí diváci totiž spekulovali, zda nejsou vytvořeny umělou inteligencí. Ve středu pak server Polygon zveřejnil vyjádření režiséra a showrunnera Tajné invaze Ali Selima, který tyto domněnky potvrdil, když oznámil, že úvodní titulková sekvence seriálu byla opravdu vytvořena pomocí AI, což se prý podle něj do tematicky konspiračního thrilleru dokonale hodilo.

Takový krok je ovšem za probíhající stávky scenáristů, kteří se snaží na způsobech využití umělé inteligence v Hollywoodu domluvit, značně ožehavý a morálně problematický. Společnost Method Studios, která stojí za vytvořením titulků, po vydané kritice svůj postup bránila, když tvrdila, že „…začleněním těchto nových nástrojů (umělé inteligence) nebyla nahrazena práce žádného umělce, naopak doplňovaly a pomáhaly našim tvůrčím týmům.“ Pro mnohé je přesto velkým zklamáním a šokem, že v tomto napjatém období Marvel a potažmo Disney tento postup schválili a dali tak veřejnou facku svým tvůrčím pracovníkům. Pro Marvel je to navíc v krátké době další mediálně nezvládnutá publicita. Připomeňme nedávné stížnosti na zacházení s trikaři, kteří byli Marvelem opakovaně tlačeni k téměř nesplnitelným termínům, případně byli přehazováni na jiné projekty, které byly pro studio větší prioritou.

Zdroj: Collider

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
Reklama
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Nejlepší seriály všech dob míří na Netflix. HBO prodává i Bratrstvo neohrožených
Nejlepší seriály všech dob míří na Netflix. HBO prodává i Bratrstvo neohrožených
23.06.2023 14:25:00 | Filmové novinky

Slyšeli jste to? Právě se otřásl svět streamovacích služeb, protože podle nejnovějších informací chystá HBO skutečně zásadní prodej licencí na své největší a nejúspěšnější tituly historie, mezi nimiž bude i válečný fenomén Bratrstvo neohrožených.

Výměna manželek už jen online? Nové epizody v televizi neuvidíte
Výměna manželek už jen online? Nové epizody v televizi neuvidíte
22.06.2023 7:00:00 | Filmové novinky

Populární reality show, kterou sice nikdo nesleduje, ale přesto má na TV Nova vynikající sledovanost, se stěhuje. Nové díly uvidí diváci pouze online na streamovací službě Voyo. Uvedeno tak bude minimálně 7 nových epizod.

Práva na Pána prstenů se prodala absurdně lacino. Nové filmy se už chystají
Práva na Pána prstenů se prodala absurdně lacino. Nové filmy se už chystají
21.06.2023 20:30:00 | Filmové novinky

Nový vlastník práv na Pána prstenů a tudíž i budoucí filmové, herní či komiksové adaptace díla J.R.R. Tolkiena konečně odhalil, kolik peněz musel předchozím držitelům zaplatit. A ačkoliv odhady mluvily až o 2 miliardách dolarů, reálná částka je při pohledu na tuto sumu až absurdně nízká.

Nejúchvatnější akční scéna z Vyprostění 2 měla být ještě šílenější. Podívejte se, jak vznikala
Nejúchvatnější akční scéna z Vyprostění 2 měla být ještě šílenější. Podívejte se, jak vznikala
21.06.2023 19:40:00 | Filmové novinky

Režisér Sam Hargrave odhalil, že jeho akční novinka Vyproštění 2, která zahrnuje i 21 minut dlouhou scénu ve zdánlivě nepřerušeném záběru, měla být původně ještě bláznivější. Nakonec se ale s vidinou dvou vlaků a masivního vykolejení rozloučil. I tak bylo natáčení pekelně náročné.