FB pixel TP pixel
Nová sci-fi Marvelu má tragickou sledovanost. Šéfovi Disney došla trpělivost a potvrdil změny © Marvel Studios

Nová sci-fi Marvelu má tragickou sledovanost. Šéfovi Disney došla trpělivost a potvrdil změny

Bob Iger právě prodloužil smlouvu se společností Disney, kterému bude šéfovat další dva roky, a přiznal, že kvalita MCU filmů šla opravdu dolů. Viní z toho především Disney+.

Streaming novinky

Staronový šéf Disneyho Bob Iger 13. července prodloužil svou stávající smlouvu, díky čemuž povede tuto mediální společnost až do roku 2026. Iger tak může pokračovat ve své snaze nastavit nový strategický směr firmy. To znamená například učinit ztrátovou streamovací službu Disney+ výdělečnou či opět oživit zájem o Disneyho tituly v kinech. Filmy Disneyho, které byly letos uvedeny do kinosálů, totiž zaznamenaly během úvodních víkendů z většiny neuspokojivé tržby, a to při nestřídmě obrovských rozpočtech. Navíc si diváci paradoxně začali stěžovat na slabé vizuální efekty těchto velkorozpočtových trháků, zvláště Ant-Man a Wasp: Quantumania či poslední Thor: Láska jako hrom byli kritizovaní nejvíce. V nedávném rozhovoru pro CNBC Iger zopakoval, že jeho cílem je snižovat počet filmových a seriálových projektů, zejména ze světa Star Wars a od Marvelu. „Méně projektů nám dovolí více se na každý z nich soustředit, a také ušetříme náklady. Budeme méně utrácet i vyrábět,“ řekl Iger.

„Marvel je toho skvělým příkladem… Zvýšil svou filmovou produkci a vytvořil i řadu televizních seriálů, ale upřímně řečeno, rozmělnilo to diváckou i naši koncentraci i zájem,“ dodal Bob Iger. Jeho slova potvrzují vydaná čísla sledovanosti právě běžícího konspiračního seriálového sci-fi thrilleru Tajná invaze na Disney+. Pořad, v němž hrají hvězdní Samuel L. Jackson, Emilia Clarke, Olivia Colman nebo Ben Mendelsohn hlásí druhý nejhorší výsledek v rámci MCU seriálů na platformě. Podle ratingové společnosti Samba TV byla sledovanost premiéry Tajné invaze během prvních pěti dnů vysílání pouhých 994 tisíc diváků. Hůře na tom byla pouze Ms. Marvel se 775 tisíci. Pro srovnání, hitový seriál Loki za prvních pět dní vysílání vidělo 2,5 milionů diváků. Iger tak pojmenoval alespoň některé problémy společnosti, nyní je musí vyřešit.

Zdroj: Joblo / Collider

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
Reklama
Pravé Star Wars jsou zpátky. Trailer Ahsoky fanoušky donutí k slzám
Pravé Star Wars jsou zpátky. Trailer Ahsoky fanoušky donutí k slzám
11.07.2023 20:14:00 | Streaming novinky

Nový seriál z universa Star Wars zaměřený na bývalou rytířku Jedi Ahsoku Tano dorazí již za šest týdnů a Lucasfilm proto usoudil, že je čas fanoušky opět o trochu víc namlsat. Představil proto oficiální trailer na novou sérii, v níž budeme sledovat bývalou padawanku Anakina Skywalkera v jejím pátrání po Grand Admirálovi Thrawnovi.

Potvrzeno! Bratrstvo neohrožených a další hity HBO míří na Netflix. Dohoda však není dokonalá
Potvrzeno! Bratrstvo neohrožených a další hity HBO míří na Netflix. Dohoda však není dokonalá
04.07.2023 15:30:00 | Streaming novinky

Nová dohoda mezi Warner Bros. a Netflixem, jejíž součástí je prodej licencí nejúspěšnějších seriálů HBO, právě začala. Řadu fanoušků ale rozčiluje nejednotnost v zakoupených licencích.

Hra na oliheň vydělala Netflixu přes 900 milionů dolarů. Tvůrce seriálu oškubal
Hra na oliheň vydělala Netflixu přes 900 milionů dolarů. Tvůrce seriálu oškubal
30.06.2023 16:00:00 | Streaming novinky

Seriálový thriller Hra na oliheň se stal obrovským světovým hitem, který dle odhalených interních dokumentů Netflixu zvýšil hodnotu společnosti o stovky milionů dolarů. Autor seriálu ovšem na odměnách nedostal téměř nic.

Netflix mění metriky sledovanosti. Stranger Things už nejsou nejsledovanějším seriálem
Netflix mění metriky sledovanosti. Stranger Things už nejsou nejsledovanějším seriálem
27.06.2023 16:00:00 | Streaming novinky

Streamovací gigant Netlix se rozhodl kvůli větší transparentnosti změnit svou metriku sledovanosti, která přinesla změny v tabulce nejsledovanějších pořadů.