FB pixel TP pixel
Seriál roku odstartoval. Nový trailer láká na monstra v dalších dílech © HBO Max

Seriál roku odstartoval. Nový trailer láká na monstra v dalších dílech

Od pondělního rána je na HBO Max dostupný nový seriál The Last of Us, který je bez debat nejočekávanějším seriálem roku a pro řadu diváků i recenzentů tím vůbec nejlepším. A to je teprve leden. Nová upoutávka nabízí nový pohled na monstra v dalších dílech a nové postavy.

16. 1. 2023 16:50 | Filmové novinky

Úvodní epizoda The Last of Us sice měla 85 minut, zdaleka však neodhalila vše, co má seriál v rukávu. Zatím jsme pouze nakousli fungování post-apokalyptického světa zasaženého epidemií smrtící houby cordyceps, přičemž nová upoutávka z dílny HBO nabízí atrakce, na něž se diváci mohou těšit v následujících dílech. A jelikož jsem již viděl seriál kompletní, můžu vám prozradit, že upoutávka skutečně nabízí průřez celým seriálem, nikoli jen lákadlo na další dvě epizody, což bývá často standardem.

V upoutávce je tak vidět městečko Jackson, do něhož se hrdinové Joel a Ellie budou chtít dostat, také uvidíte několik odbojových skupin proti pandemické vládě ztělesněné organizací FEDRA, přičemž nechybí ani flashbacková část s nakažením Ellie, případně nakousnutí úžasně zpracované linky mezi Billem a jeho partnerem Frankem. Lákadlem pro milovníky akce jsou pak samozřejmě zmutovaní lidé alias Clickeři. Těch se dočkáte už v druhé epizodě režírované tvůrcem herní předlohy Neilem Druckmannem a věřte, že výsledek stojí za to. Čeká vás totiž řada nových informací ohledně fungování a šíření nákazy, a mimo jiné další úchvatně tísnivý prolog na začátku epizody.

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
První seriál s Vetřelcem chce potěšit fanoušky. Tón a zápletka nezní špatně
První seriál s Vetřelcem chce potěšit fanoušky. Tón a zápletka nezní špatně
16.01.2023 15:40:00 | Filmové novinky

Vetřelec se po nedávno oznámeném filmu vydá i do světa televizních seriálů. Vytvoří jej autor brilantního seriálového Farga, který fanouškům prozradil, co od nového projektu očekávat.

Luxus, smetánka a nacisti. Nový český výpravný seriál bude brzy online
Luxus, smetánka a nacisti. Nový český výpravný seriál bude brzy online
15.01.2023 16:00:00 | Filmové novinky

Tvůrci chválených a oblíbených historických seriálů Vyprávěj a První republika mají téměř dokončený svůj nejnovější projekt, ve kterém nás zavedou až do roku 1939.

9 největších lednových novinek, které musíte vidět na Netflixu
9 největších lednových novinek, které musíte vidět na Netflixu
13.01.2023 15:55:00 | Filmové novinky

První měsíc nového roku je již v plném proudu a my se můžeme podívat, které nejzajímavější lednové novinky si pro nás Netflix přichystal. Těšit se můžeme na nové hard sci-fi, pokračování oblíbeného akčního krimi či seriálovou fantasy duchařinu.

Jeden z nejlepších seriálů loňského roku se vrátí úžasně brzy. V Česku ho skoro nikdo neviděl
Jeden z nejlepších seriálů loňského roku se vrátí úžasně brzy. V Česku ho skoro nikdo neviděl
13.01.2023 15:35:00 | Filmové novinky

Tvůrce jednoho z nejpovedenějších seriálů uplynulého roku prozradil, že kuchařská a značně vystresovaná novinka Medvěd bude pokračovat již v letošním roce. Termín uvedení je navíc překvapivě brzký.