FB pixel

V Česku je 15.000 filmů online!

O víkendu jsme zaznamenali na Filmtoro pěkný milník. Pokud pečlivě sledujete naše počítadlo na hlavní stránce, tak jste si ho určitě už všimli také = počet filmů, seriálů a dokumentů u nás už překročil hranici 15.000. Pojďme se podívat, jak vypadá s nabídkou podrobněji.

Když jsme před více než dvěma roky spouštěli Filmtoro, napočítali jsme v České republice více než 6.000 filmů online. Od té doby je nabídka online půjčoven dvaapůlkrát tak větší. Blyská se konečně už na lepší časy a je nabídka dostačující?

Nejdříve se podívejte na naší infografiku, kterou průběžně aktualizujeme. Zde najdete pořadí českých půjčoven podle počtu titulů. Jak je vidět, s přehledem vede iTunes, má na dohled 5.000 titulů, dohání ji ale Netflix (více než 3.000) a v bohatou nabídku už má i Google Play (přes 3.000 filmů).

Od té doby, co jsme počítání zahájili, se číslo posunulo díky několika důvodům

A samozřejmě jsme byli svědky zrodu několika nových půjčoven, nejvíce v lednu 2016 Netflix (znásobil nabídku z původní 600 na 3.000) a v prosinci 2016 potom i Amazon Prime (má necelých 500, ale moc se nezlepšuje). Do boje promluvily také nové české půjčovny jako Obbod (se seriálem Vyšehrad), FilmPopular nebo nové Youtube kanály KoukeYte, Filmy česky a zadarmo nebo Vapet, kde najdete zdarma několik stovek titulů. A výrazně se také rozkročili internetové televize Stream nebo Playtvák, i když tam najdete spíše hodně zábavných pořadů než klasických filmů a seriálů.

Je to dostatečná nabídka? Celosvětový vyhledávač Justwatch informuje, že například v USA je online skoro 55.000 filmů, v Německu necelých 30.000, ale ve Francii už třeba jen 20.000 a Itálii dokonce "jen" 15.000. V evropských zemích ale Justwatch nezapočítává tolik půjčoven, takže skutečné číslo může být o něco vyšší.

Co nám tedy v nabídce ještě chybí? Nabídka iTunes, jako novinkového lídra, je velmi podobná jako u nás, často s velmi podobnými daty premiér a také vždy s českým dabingem či alespoň titulky. Vzhledem k nedávnému snížení cen na iTunes se jedná o srovnatelnou nabídku, které chybí pouze jediné - v USA dostupné díly nových seriálů. Google Play má také nabídku podobnou jako v USA, ale v ČR trpí špatnou lokální podporou a po zlevnění iTunes i vysokými cenami.

Na konkrétní srovnání Netflixu se ještě podíváme, největší rozdíly aktuálně panují v nabídce (starších) seriálů, kde si mohou ve většině západních zemí dopřávát i u nás známé kousky jako Big Bang Theory, Friends a další. A Česi zatím také na rozdíl od Poláků trpí nedostatek titulů s podporou, počet dabovaných či otitulkovaných kousků teprve nedávno překročil stovku (takže jen 3 % nabídky). Výrazně hůře jsme na tom oproti Amazonu, který na rozdíl u nás má v USA, Velké Británii či Německu výrazně bohatší nabídku své služby Prime a provozuje zde také obdobu novinkového kupování a tu má dokonce ještě vyšší než iTunes.

Podtrženo a sečteno - jsme na tom lépe než jsme byli před dvěma lety a k dokonalosti nám chybí už jen lepší česká podpora u velkých půjčoven a nabídka starších seriálů, jinak tu máme podmínky prakticky stejné jako v západní Evropě a USA. V infografice se můžete jinak podrobněji podívat na to, kolik titulů je filmů či seriálů, v jaké kvalitě, jakého žánru, roku výroby či hodnocení.



2017   Blog   Tomáš Vyskočil   112 přečtení   0 líbí se   0 komentářů  


Komentáře k článku



Další články na podobné téma


Jsi filmový fanoušek? Pojď s námi tvořit Filmtoro!

Jsi filmový fanoušek? Pojď s námi tvořit Filmtoro!

2017   Blog  

Nedá se nic dělat. Obsahu a filmů je víc než aktuálně dokážeme zvládnout. A proto sháníme posilu, která nám pomůže tu naši káru posunout zase o kus dál. Jsi to právě ty? Nebo víš o někom? Mrkni na náš stručný inzerát a jestli si to právě ty, tak se na tebe těšíme!




Filmtoro hledá posily na SEO a Facebook

Filmtoro hledá posily na SEO a Facebook

2017   Blog  

Jsme Filmtoro. Jediný český vyhledávač legálních filmů online. Přinášíme přehled filmových novinek, pomáháme s výběrem filmů či seriálů podle nálady i žánru, mapujeme české i zahraniční půjčovny, ukazujeme, kde všude si filmový obsah můžete koupit a pustit. Vznikli jsme v roce 2015, máme za sebou už pěknou cestu, ale chceme jít ještě dál. Proto rozšiřujeme náš tým o dvě pozice: SEO specialista/Linkbuilder a Social Ads Manager.




Jaký byl Comic Con v New Yorku? Úžasný!

Jaký byl Comic Con v New Yorku? Úžasný!

2016   Blog  

Jak si splnit životní sen? Třeba, že se podíváte na jeden ze dvou nejvýznamnější světových Comic Conů? Že nevíte co to je? A nebo víte a chcete vědět, jaké to bylo? Tak v tom případě mám příběh pro obě skupiny.






Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!





TOPlist TOPlist TOPlist