FB pixel TP pixel
Netflix uvedl zřejmě nejděsivější hororový seriál roku. Recenze jsou naprosto nadšené © Netflix

Netflix uvedl zřejmě nejděsivější hororový seriál roku. Recenze jsou naprosto nadšené

Seriálová novinka z dílny režiséra Guillerma del Tora je konečně online a zdá se, že se jedná o trefu do černého. Recenze 8 částí nové antologie jsou totiž nadmíru spokojené a shodují se s nadšením diváků, kteří již první epizody také viděli.

26. 10. 2022 18:00 | Filmové novinky

Netflix od 25. října konečně uvádí osmičku samostatných děsivých příběhů z dílny Guillerma del Tora, který zaštiťuje kreativně velmi volný projekt, v němž se mohli tvůrci kultovních hororů let minulých dokonale vyřádit a otevřít stavidla své fantazie. Netflix denně uvádí dva příběhy, přičemž mezi slavnými jmény za kamerou najdete Panose Cosmatose, tvůrce šílené zvrácenosti Mandy - Kult pomsty, Anu Lily Amirpour (Šílení kanibalové), Jennifer Kent (Babadook) nebo Vincenza Nataliho ( Spletenec). Už ukázky nasvědčovaly tomu, že se bude jednat o pravděpodobně nejstrašidelnější letošní podívanou, nyní to však potvrzují i recenze kritiků, kteří měli možnost zhlédnout všech 8 příběhů z letošní hororové várky.

Na serveru Rotten Tomatoes aktuálně u Kabinetu kuriozit Guillerma del Tora svítí 91 procent spokojených reakcí filmových recenzentů a kritiků. Ti jsou přitom ve shodě s diváky, kteří na témže místě hodnotí ještě o jedno procento lépe. Neděje se přitom často, že by se kritici a běžní diváci shodovali v pozitivních hodnoceních. Stačí si vzpomenout na nedávný snímek Black Adam, který recenze zavrhly, ale diváci jsou víceméně spokojení. V případě Kabinetu kuriozit se samozřejmě chválí zpracování, které dává vyniknout úchvatným prostředím a maskám jednotlivých příšer. Napětí by se prý dalo krájet, atmosféra je správně krušná a na výsledku má být poznat, že si jednotliví režiséři a scenáristé mohli dovolit víceméně cokoli a nikdo jim do práce nekecal. To bývá obvykle u Netflixu spíš na škodu, v tomto případě to ale prý neplatí. Řada recenzí se navíc shoduje, že by bylo skvělé, kdyby se del Torova skříňka letošním uvedením definitivně nezavřela a my bychom ji otevírali každý rok na Halloween.

Zdroj: Rotten Tomatoes

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Strážci galaxie se vrátí už v listopadu. Trailer odhalil nečekané cameo i nového Groota
Strážci galaxie se vrátí už v listopadu. Trailer odhalil nečekané cameo i nového Groota
26.10.2022 10:00:00 | Filmové novinky

Veleúspěšný režisér James Gunn v příštím roce zakončí své působení u Marvelu třetím dílem Strážců galaxie. Ještě předtím nás ale s oblíbenou partou kosmických hrdinů vezme na Modrou planetu na vánoční oslavy. A dostaví se i oblíbený pozemský herec!

Henry Cavill potvrdil nové filmy se Supermanem. V dojemném videu dává jasný slib
Henry Cavill potvrdil nové filmy se Supermanem. V dojemném videu dává jasný slib
25.10.2022 17:30:00 | Filmové novinky

Patrně nejlepší představitel Muže z oceli vůbec se konečně oficiálně vrací. Henry Cavill v emotivním videu potvrdil, že ho uvidíme v celé řadě dalších DC projektů a fanoušci okamžitě volají po druhé sólovce v rámci DCEU.

25 nejlepších hororů na Netflixu, které si můžete pustit na Halloween
25 nejlepších hororů na Netflixu, které si můžete pustit na Halloween
25.10.2022 14:30:00 | Filmové novinky

Halloween je tu a kromě filmových novinek v kinech ho můžete oslavit i na Netflixu. Ten má ze všech streamovacích služeb rozhodně nejrozsáhlejší hororovou galerii a nabízí všechny subžánry. Pojďme si proto démonické, slasherové a další projekty představit.

Ant-Man 3 bude konečně epické sci-fi. První trailer představuje nového Thanose
Ant-Man 3 bude konečně epické sci-fi. První trailer představuje nového Thanose
24.10.2022 18:50:00 | Filmové novinky

Marvel už za pár měsíců odstartuje svou pátou fázi. A jak to tak vypadá, začne se opět zostra. Další společné dobrodružství čtveřice hmyzích hrdinů nás totiž zavede do fantaskního světa, ve kterém se seznámíme s Kangem Dobyvatelem!