FB pixel TP pixel
Zklamaný George R. R. Martin: 8. řada Hry o trůny nebyla věrná předloze © TMDB

Zklamaný George R. R. Martin: 8. řada Hry o trůny nebyla věrná předloze

Dlouhou dobu mlčel a možná proto měl osobní či smluvní důvody. Nyní však autor předlohy seriálu Hra o Trůny pomalu odhaluje svůj názor na to, jakým způsobem byl seriál ukončen. A k jeho kritice nedostatečné kvality poslední řady už se přidal i jeden z režisérů veleúspěšného seriálu.

10. 10. 2019 12:00 | Filmové novinky

Fanoušci Hry o trůny a zejména knižní předlohy Písně ledu a ohně už od května řeší, jestli budou knihy George R. R. Martina opravdu dějově vypadat tak, jako vypadal seriál, který ne každého v posledních řadách svou prací s dějem a postavami potěšil. V interview pro magazín Fast Company autor konečně prozradil, jak velké rozdíly mezi knihami a seriály jsou/budou a jak podle něj osmá řada nebyla vůči knižní předloze "úplně věrná". Při převádění knihy na malé/velké plátno se samozřejmě s původním příběhem může stát leccos a Martin přiznal, že "to může být...traumatizující."

"Protože někdy se jejich kreativní představa neshoduje s vaší kreativní představou a pak vznikají ty známé kreativní rozpory - které většinou vedou k mnoha konfliktům." Martin promluvil i o svých zkušenostech s Hollywoodem: "Stanou se vám úplně nečekané věci, jako že se najednou ozve studio nebo dokonce stanice, protože mají nějaký specifický požadavek, který nemá nic společného s příběhem, ale s tím jejich 'No víte tato postava má veliký Q rating, takže mu pojďme v ději dát větší váhu, aby měl co dělat.'" A pak se vyjádřil i specificky o Hře o trůny: "[Poslední] řada nebyla... tak úplně věrná. Pokud by byla, běžel by seriál ještě dalších pět řad."

Zklamaný George R. R. Martin: 8. řada Hry o trůny nebyla věrná předloze © TMDB

Martin už letos dříve na svém blogu uklidňoval fanoušky, kteří byli z uspěchanosti poslední řady rozčarováni a obávali se, že je stejně zpackaný konec čeká i v knižní podobě: "Nezapomínejte, že pracuji na velmi odlišné platformě než David a Dan. Oni měli na poslední řadu šest hodin. Já očekávám, že mé poslední dvě knihy dohromady zaplní 3000 stran před tím, než s nimi budu hotov... a pokud bude potřeba dopsat víc stran, kapitol a scén, dopíšu je."

Kromě toho nejpovolanějšího se k 8. řadě - tentokrát především z produkčního úhlu pohledu - vyjádřil i režisér Neil Marshall, který stojí za dnes již kultovními díly z dřívějších řad, jako "Blackwater" nebo "Watchers on the Wall". Podle něj je očividné, že poslední řada byla vytvořena "ve spěchu". "Nakonec všechny postavy skončily, jak asi měly, ale některé z nich se podle mě ke svému závěru dostaly poněkud uspěchaně. Měl jsem pocit, že některé části děje nebyly dostatečně dobře vystavěny. Aspoň že všichni nakonec skončili tam, kde měli."

 2 520 zobrazení   15 se líbí
Tomáš Durčák
Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.
Hvězda Jokera se pokračování nebrání
Hvězda Jokera se pokračování nebrání
10.10.2019 | Filmové novinky

Nejnovější představitel gothamského zlosyna Jokera nepatří mezi velké fanoušky filmových pokračování. Dle jeho posledních vyjádření se však zdá, že v případě prince zločinu by byl schopen udělat výjimku.

Nové seriály Marvel Cinematic Universe, které budou dostupné na Disney+
Nové seriály Marvel Cinematic Universe, které budou dostupné na Disney+
09.10.2019 12:00:00 | Filmové novinky

Disney+ se sice v našich končinách ještě minimálně rok nedočkáme, až se k němu však dostaneme, budeme mít možnost sledovat velké množství nových seriálů. Zaměřme se tedy nyní na novou tvorbu v rámci MCU a ukažme si, jak bude souviset s filmy.

Přátelé mají na Netflixu konečně i české titulky s bonusem pro fanoušky
Přátelé mají na Netflixu konečně i české titulky s bonusem pro fanoušky
09.10.2019 | Filmové novinky

Skončili sice před 15 lety, jejich sláva však rozhodně nevyprchala. Přátelé dodnes zůstávají pravděpodobně nejslavnějším sitcomem vůbec a jejich fanoušci si je nyní mohou užít na Netflixu i se solidními českými titulky. A nezůstalo jen u nich.

Marvel TV s Daredevilem a spol. končí, hrané seriály budou jen na Disney+
Marvel TV s Daredevilem a spol. končí, hrané seriály budou jen na Disney+
03.10.2019 | Filmové novinky

Marvel Television, divize společnosti Marvel Entertainment, která stojí za uznávanými seriály jako Daredevil, Legion či Agenti S.H.I.E.L.D., se bude dále zabývat především animovanou tvorbou.