FB pixel TP pixel
Balifilm
Balifilm

Balifilm

Balifilm
| 1997 | 28 minut

Mettlerovy snímky obecně unikají kategorizaci, podobně jeho lyrický deník ze dvou cest na Bali intuitivně prolíná esej s vizuálně objevnou dokumentací v tradici Jorise Ivense, Arne Sucksdorffa či Wernera Herzoga.Rytmus filmové krajiny určují tradiční ostrovní tanečníci, režisér takřka graficky vtisk...

Mettlerovy snímky obecně unikají kategorizaci, podobně jeho lyrický deník ze dvou cest na Bali intuitivně prolíná esej s vizuálně objevnou dokumentací v tradici Jorise Ivense, Arne Sucksdorffa či Wernera Herzoga.Rytmus filmové krajiny určují tradiční ostrovní tanečníci, režisér takřka graficky vtiskuje ostrov do svého pohledu, geometrii horských polí střídá stínohra místních rituálů, masky s obrovskýma očima pozorují, jak autor nevypráví, ale filmuje, nepopisuje, ale sděluje obrazem, expresivním viděním, oživovaným výjimečnou zvukovou stopou.Exotika je smyslově prožívána, nálada přichází zevnitř, intenzita má emocionální původ v živelném, pudovém cítění prostoru. Estetika a symbolika cestopisu se tím pádem posouvají hlouběji k objevům, zcela mimo standardy žánrových povrchů.

Balifilm online

Sledovat Balifilm online můžeš na DaFilms. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Balifilm online, zda je ke stažení a zda má Balifilm dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 16. 11. 2016
Předplatné za 145 Kč

Balifilm obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Balifilm, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Balifilm postavy.

Peter Mettler
Peter Mettler
Režie

Balifilm recenze a hodnocení