FB pixel TP pixel
Drive

Drive

Drive
USA | 2011 | Krimi filmy | Gangsteři | 100 minut

Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho, o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Náhodné setkání se sousedkou Irene mu změní život. Irenin manžel Standard chce spáchat poslední...

Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho, o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Náhodné setkání se sousedkou Irene mu změní život. Irenin manžel Standard chce spáchat poslední loupež, která mu umožní splatit dluh. Vše se začíná komplikovat. Řidič musí ochránit sebe i Irene a udělat to, co umí nejlépe - řádně šlápnout na plyn. Nejlepší zahraniční film roku 2012, Ryan Gosling oceněn jako nejlepší zahraniční herec cenou IFTA.

Hrají: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Christina Hendricks, Albert Brooks, Bryan Cranston, Ron Perlman, Andy San Dimas

Režie: Nicolas Winding Refn

IMDb  78 %

Drive online

Sledovat Drive online můžeš na Google Play, iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Drive online, zda je ke stažení a zda má Drive dabing nebo titulky.

Google Play
Google Play
český dabing | SD kvalita | od 12. 10. 2015
Půjčení za 82 Kč Nákup za 290 Kč
iTunes
iTunes
HD kvalita | SD kvalita | od 4. 11. 2022
Půjčení za 59 Kč (i HD) Nákup za 99 Kč (i HD)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Drive novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Drive, které najdeš na našem webu.

10 filmů s geniálně použitou hudbou jako ve Stranger Things
10 filmů s geniálně použitou hudbou jako ve Stranger Things
06.07.2022 9:00:00 | Tipy na film

Seriál Stranger Things pro svět znovu objevil Kate Bush a všichni, kdo jsou z ní nadšení, asi zapomněli na začátek čtvrté řady O.C.. Tak jako tak jsme pro vás vybrali deset skvěle použitých populárních songů ve filmech, z nichž jste některé možná přehlédli. Simona a Garfunkela ale nečekejte.

8 filmů, které vám ve svých trailerech záměrně lhaly, aby vás překvapily
8 filmů, které vám ve svých trailerech záměrně lhaly, aby vás překvapily
20.10.2020 8:00:00 | Tipy na film

Není radno soudit film podle traileru. V zájmu nalákání co nejširší divácké skupiny vám můžou pěkně zalhat. Nebo třeba jen proto, aby vás pak film překvapil. Těchto osm filmů nalákalo své diváky na něco trochu jiného, než co jim pak daly, ať už to mělo lepší či horší efekt. Pozor na spoilery.

17 filmů poslední dekády s absolutně nezapomenutelnými úvodními scénami
17 filmů poslední dekády s absolutně nezapomenutelnými úvodními scénami
13.08.2020 | Tipy na film

V minulé sérii jsme prozkoumali nejlepší filmové konce napříč dekádami. Je čas, abychom se na filmy podívali z opačného konce. Filmaři našli v poslední dekádě dost efektních způsobů, jak vyprávění začít. Pokusili jsme se vybrat ty nejlepší. A ačkoli se jedná o začátky filmů, dojde na spoilery.

100 nejlepších filmů od roku 2000 podle filmových fanoušků
100 nejlepších filmů od roku 2000 podle filmových fanoušků
09.02.2020 | Tipy na film

Letos jsme vstoupili již do třetí dekády 21. století, proto je na čase zaměřit se na filmy uplynulých dvaceti let a najít mezi nimi to nejlepší. Server Empire nechal o stovce vyvolených hlasovat své čtenáře. Podívejte se na jejich výběr.

Drive zajímavosti

Rozpočet
15 000 000 $
Tržby v českých kinech
4 214 635 Kč
Návštěvnost v českých kinech
35 273 diváků

Drive recenze a hodnocení

 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil
25.09.2011 14:13:00

Cekal jsem undergroundovy Rychle a zbesile, dostal jsem artovku sestrihanou z dvacetivterinovych nehybnych zaberu.

 60 %
František Fuka
František Fuka FFFilm
15.09.2011

"Řidič" beze jména (Ryan Gosling) oficiálně pracuje v autodílně a jako kaskadér. Méně oficiálně si se svým autem vydělává při loupežích a jiných zločinech. Pak se ale tento osamělý zakouká do své sousedky (Carey Mulliganová), skamarádí se s jejím synem a posléze i s manželem. A to je chyba, protože manžel je zapleten s podsvětím a vznikne problém s tím, že hlavní hrdina je s podsvětím zapleten také, ale trochu jinak......   Celá recenze

 70 %

Ve filmu Drive hrají Ryan Gosling, Carey Mulligan, Christina Hendricks, Albert Brooks, Bryan Cranston, Ron Perlman, Andy San Dimas.

Film Drive režíruje Nicolas Winding Refn.

Film Drive má 100 minut.

Film Drive měl rozpočet 15 000 000 $.

Film Drive vidělo v českých kinech 35 273 diváků.

Film Drive můžete vidět na Google Play, iTunes.

Film Drive je online na Google Play, iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.