FB pixel TP pixel
Pot a slzy Pražského jara. Opus 2
Pot a slzy Pražského jara. Opus 2

Pot a slzy Pražského jara. Opus 2

Pot a slzy Pražského jara. Opus 2
| 2006

Dokument Pot a slzy Pražského jara s podtitulem Opus 2 je posledním dokončeným filmem tragicky zesnulého režiséra Pavla Kouteckého. Zachycuje dva protikladné světy: příběh začínajících hudebníků se prolín&aacu...

Dokument Pot a slzy Pražského jara s podtitulem Opus 2 je posledním dokončeným filmem tragicky zesnulého režiséra Pavla Kouteckého. Zachycuje dva protikladné světy: příběh začínajících hudebníků se prolíná s portréty světově uznávaných mistrů. _ Snímek se odvíjí ve čtyřech liniích. V první dirigent Charles Mackerras připravuje s Českou filharmonií Janáčkova Tarase Bulbu. Ve druhé sledujeme převoz unikátního čtvrttónového klavíru. Třetí sleduje desítku mladých muzikantů během mezinárodní soutěže ve hře na trombon. Čtvrtá je portrétem Garricka Ohlssona a k jejím nejsilnějším momentům patří dlouhý záběr na sólistovu tvář během koncertu. _ Na projektu pracoval režisér několik let během příprav a v průběhu hudebního festivalu Pražské jaro. S využitím observační metody měl rozbít stereotypy prezentování světa klasické hudby a přiblížit jej veřejnosti prostřednictvím mozaiky spojující vznešené s civilním. _ Koutecký potichu pozoroval a zvolna poznával, trpělivě zůstával v zákulisí a čekal na situace, které společně s neformálními rozhovory dokáží přiblížit barvitý festivalový svět. _ Třetí nedokončený Opus měl zachytit realizaci dvou skladeb napsaných přímo pro Pražské jaro a sledovat reakce autorů přítomných proměně notového záznamu v živou hudbu.

Pot a slzy Pražského jara. Opus 2 online

Sledovat Pot a slzy Pražského jara. Opus 2 online můžeš na DaFilms. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Pot a slzy Pražského jara. Opus 2 online, zda je ke stažení a zda má Pot a slzy Pražského jara. Opus 2 dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 26. 5. 2022
Předplatné za 145 Kč

Tvůj názor na Pot a slzy Pražského jara. Opus 2?